sportspecialisten 'give us the tools and we will do the job' Peppy van dep Kan Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. 10 VESTIGINGEN ,,Geef ons het gereedschap en wij zullen het werk doen," zei eens wijlen Winston Churchill. Aan deze woorden tieb ik zeer sterk moeten denken na de wedstrijd AjaxAC Milan. Nu is het een feit, dat men met goed gereedschap, maar onvol doende vakmanschap, weinig of niets zal bereiken; met goede kennis van zaken echter komt er doorgaans een prachtig stuk werk uit de vingers. De Europa Cup bijvoorbeeld! Zowel trainer Rocco van AC Milan als trainer Michels beschikken over goed ma teriaal en zeer zeker over een uitstekend vakmanschap. Als men echter in overwe ging neemt dat Rocco's gereedschapkist je zo'n slordige acht miljoen heeft gekost en dat van Michels nog geen half miljoen, is het vrijwel duidelijk waarom de Cup door Milan gewonnen móést worden. Met al mijn stille hoop, had ik niets anders verwacht. Afgezien van het door de Spaanse scheidsrechter Ortiz getolereerde handen- en-voetenwerk der Milanezen, moeten we ruiterlijk toegeven dat de Italianen een prachtige partij voetbal hebben laten zien en dat ze volkomen verdiend gewonnen hebben. Ongetwijfeld zullen de buitengewoon DRUKTE BIJ TERUGKEER OP SCHIPHOL. Ondanks nederlaag niet vergeten grote financiële belangen bij Milan zwaar der wegen dan bij Ajax. Sponsors willen nu eenmaal zakelijke resultaten van hun sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping SPORTMAGAZIJN investeringen zien en dat is begrijpelijk. Dat een en ander de inzet der spelers tot een ongekende hoogte kan opvoeren, is duidelijk. Het raffinement waarover deze rijk-gefinancierde beroepsvoetballers moe ten beschikken en ook toepassen om zich te handhaven, is ons nu eenmaal (nog) niet gegeven. De dwang om te móéten winnen is bij dit soort clubs zó sterk, dat men wel tot topprestaties móét komen. Dat Ajax het nochtans zo ver geschopt heeft om tot de finale door te dringen, kunnen wij niet hoog genoeg aanslaan. Met de middelen en mogelijkheden waar over men in ons kleine land beschikt, blijft dit een prestatie van allure. AC Milan was beter; hoeveel beter be paalde de scheidsrechter en noteerde 41. Geen hond zal zich hier iets van aantrekken, maar mijn uitslag was 32 in het voordeel van AC Milan en dat acht ik een zeer eervol resultaat in de gegeven omstandigheden. Van veel meer belang acht ik het, dat circa 200 miljoen kijkers, over de gehele wereld, geconfronteerd werden met het feit, dat Amsterdam, ge legen in dat landje aan de zee, een voet balclub herbergt, die er ondanks de ne derlaag best zijn mag. En deze club heet Ajax! G. J. WIERTZ 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 10