b-praat brief uit brazilië Met nog 7 wedstrijden te spelen is de stand van zaken voor ons B-elftal bijzonder gunstig. Nog steeds op kop met een voor sprong van 3 punten op AZ '67. Een plaats bij de eerste zes, wat recht geeft op een plaats in de het volgend seizoen te for meren reserve-eredivisie, is dus praktisch een feit. We vertrou wen er echter op bij de eerste drie te zullen eindigen, ja, zelfs een kampioenschap moet haalbaar zijn. Enkele korte samenvattingen van de laatst gespeelde wed strijden. Ajax BVeendam B 30 Veendam stelde alles in het werk om de nederlaag, waarop men dus wel rekende, zo klein mogelijk te houden. Aldus een stug verdedigend Veendam, dat alle middelen te baat nam. Ondanks het felle verweer en de verdedigende instelling van Veendam zagen Arie Haan (2x) en Gerrie Mühren (1x) kans de stand te bepalen op 30. Ajax BTwente B 42 In een aantrekkelijke wedstrijd bleef Ajax meester over het ter rein. Na een 20 voorsprong zag Twente, door een misverstand in onze verdediging, kans de achterstand te verkleinen, 21. Ajax bleef echter het spel in handen houden en vergrootte de score, 31. Na opnieuw een blunder in onze verdediging bracht Twente de achterstand terug tot 32. In de slotfase bepaalde Klaas Nuninga de eindstand op 42. De doelpunten werden gemaakt door Arie Haan (2x), Jan de Koning (1x) en Klaas Nuninga (1x). Zwolse Boys BAjax B 012 Daarna volgde de uitwedstrijd tegen Zwolse Boys B, een elftal met een doelsaldo van 14 voor en 136 tegen. U begrijpt dat ook in deze wedstrijd Zwolse Boys geen kans zou krijgen. Het werd een partijtje van aanvallen en verdedigen, met als eindresultaat: 120! Al met al een wedstrijd waar niemand mee gebaat was. De doelpunten werden gemaakt door: Fiene, Bockel, v. Eyden ieder lx, Haan, v. Wensveen, Koning ieder 2x en (topscorer ditmaal) Ton v. Wijk met 3 treffers. Ajax BDWS B 0—0 DWS stond tweede op de ranglijst, zodat we konden verwach ten dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. De achterstand bedroeg 3 punten; nu deze wedstrijd gelijk eindigde, bleef dat zo. De verdedigingen van beide ploegen bleken de gehele wed strijd de meerdere van de aanvalslinies, zodat scoren een moei lijke zaak werd. Er deden zich aan beide kanten kansen voor, doch er konden geen treffers worden genoteerd. Bij Ajax speel de Vasovic mee, na enkele weken op non-actief te hebben ge staan wegens een bij Volendam opgelopen blessure. Vasco bleek gelukkig behoorlijk hersteld te zijn. Inmiddels heeft hij in Trnava zijn rol in ons eerste team alweer vertolkt. De Volewijckers BAjax B 03 In stromende regen werd begonnen aan deze derby", welke geheel door Ajax werd beheerst. De pauze brak aan met een 20 voorsprong door doelpunten van Jan de Koning en Ton van Wijk. Na rust de regen was inmiddels verminderd werd aan de score nog 1 goal toegevoegd; na een fraaie com binatie met George Bockel scoorde Arie Haan. De Volewijckers werd nog een paar keer gevaarlijk, doch onze verdediging kon tijdig ingrijpen. Een verdiende overwinning. Rest ons nog te ver melden dat Ton van Wijk tweemaal het houtwerk trof. De stand op dit ogenblik is als volgt: Ajax leidt met 45 punten uit 27 wedstrijden, gevolgd door AZ '67 met 42 punten uit even veel wedstrijden en GVAV met 40 uit 25. Op de 4e plaats volgt DWS met 40 punten uit 27 wedstrijden. Onze doelcijfers zijn: 94 voor en 16 tegen. Verreweg het beste uit de afdeling, zowel wat betreft „voor" als „tegen". Gezien deze gunstige stand kunnen we stellen dat alles er rooskleurig uitziet. We zijn benieuwd of ons B-team er in zal slagen het kampioenschap te grijpen. Met nog zeven wedstrij den te spelen, waarvan 4 thuis o.a. tegen AZ '67 en GVAV en 3 uit, is dit mogelijk te realiseren. Het zou van deze nog jeug dige spelers een flinke prestatie zijn. Laat ons hopen dat wij de volgende keer melding kunnen maken van deze gebeurtenis. SECCO De heer F. Tijburg uit Amsterdam schrijft ons: Hierbij doe ik u toekomen een uittreksel van een brief van mijn broer, die missionaris is in Boca do Tefè, Amazonas, Brazilië (de groene hel) en na een verblijf in Nederland voor herstel van krachten, weer naar zijn missiepost is vertrokken. „1 maart kwam ik te Manaos (2000 km stroomopwaarts aan de Amazone) aan en werd gastvrij door pater Antoon ontvan gen. Daar hoorde ik, dat ik drie weken op een vliegtuig moest wachten voor Boca do Tefè. Ik boekte voor een rivierboot, die mij er in 60 uur zou brengen. 5 maart, toen wij aan de avondboterham zaten, kwam pater Antoon binnenholen en riep: „Mensen ,er is op de televisie een reportage AjaxBenfica in Parijs." We renden naar de keuken, waar de huishoudster een televisietoestel heeft en staken onze hoofden bijna in het toestel. 31 voor Ajax, hoera. De volgende dag ging ik even aan boord. De eerste die ik tegenkwam was de eerste stuurman en na de begroeting zei hij: „Ajax heeft gewonnen." Bij de eetzaal ontmoette ik de hofmeester en na de begroeting zei hij: „Ajax heeft gewonnen." Nu moeten jullie weten, dat de hele bemanning uit Brazilianen bestaat. De kapitein stond op de brug een oogje te houden op het laden en lossen. Na de begroeting zei hij: „Ajax heeft gewonnen." De tweede stuurman en de tafelbediende allemaal: „Ajax heeft ge wonnen." Daar het nog wel even duurde voor het schip vertrok, ging ik met een taxi naar de stad om nog wat inkopen te doen. De taxichauffeur: „U bent Nederlander? Ajax heeft gewonnen. Hahaha, de Nederlanders hebben de Portugezen op hun donder gegeven. Hahaha." (De Portugezen hebben nl. de Brazilianen 250 jaar onderdrukt.)" Het einde van de brief is aldus: „Dit ter compensatie voor de genoeglijke uren die Ajax ons op onze gevorderde leeftijd verschaft. Met vriendelijke groeten." Bijzonder hartelijk dank. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 9