stap voor stap dank brengen voor hetgeen zij nog anders voor ons deden. Met uitzondering van een kleine onenig heid over het te dragen tenue door de ons vergezellende secr.-penningmeester van de KNVB, de heer Burgwal, in over leg met de vertegenwoordiger van de UEFA op de juiste wijze geregeld heb ben wij over ons verblijf in Trnava niets dan lof. Als men zich even realiseert onder welke moeilijke omstandigheden het Tsjechoslo- waakse volk momenteel moet leven, dan wil ik hier, mede namens mijn bestuurs leden, stellen dat wij op waarlijk grootse wijze ontvangen en verzorgd zijn. Daar kunnen de dan zgn. westers georiënteerde Turken nog heel veel van leren. Niets was iemand te veel. Om u een enkel voor beeld te geven van hun vele attenties:» men had in Amsterdam geconstateerd dat uw voorzitter Camel-sigaretten rookt. Ik geef u de verzekering dat dit merk in de hele CSSR niet te krijgen is. Toch had men het voor elkaar gekregen dat bij de officiële lunch die voortreffelijk was speciaal op mijn bord een pakje Ca mel lag. Hoe men daar langs wat voor wegen ook toch wel aan die sigaretten kan komen u begrijpt daar gaat het Ajax is dus weer een stapje verder 't Ongelooflijke werd waar, Spartak is de volgende opgaaf, Niet onmogelijk, maar zwaar! Benfica moest het loodje leggen, In Ajax' eigen ,,Tour de France". Wanhoop is dus heel niet nodig, Ajax houdt z'n mooie kans. Als u mijn gerijmel doorleest, Is 't waarschijnlijk reeds gebeurd; En nu maar heel sterk hopen, Dat Ajax niet ,,z'n kleren scheurt". Als we beginnen aan te nemen, Onze ploeg, die redt het wel; Wie wordt dan de laatste kater"? Waaraan ons Ajax „bindt de bel"? Zal het Manchester zijn, of Milaan; Dit is nu nog een open vraag. Wordt het een „cup-of-tea" of macaroni, 't Ligt beide zwaar op onze maag. Dat hierbij de beste moge winnen, Is uiting van sportieve geest; Als ik wens dat Ajax dit dan zijn zal, Ben ik nooit eerlijker geweest. G. J. WIERTZ hier niet om. Die attentie Dat zegt je wat. Bestuursleden van Spartak en allen, die hebben bijgedragen tot voor ons zulke prettige dagen in Slowakije, nogmaals hartelijk dank. Mogen de zorgelijke om standigheden zich spoedig verbeteren en vergeet niet dat ook u bij Ajax altijd van harte welkom bent. Verder zou ik nog woorden van dank wil len brengen aan Z. Exc. Jongejans, de vertegenwoordiger van onze regering in Praag. De heer en mevrouw Jongejans waren speciaal naar Bratislava gekomen om ons te begroeten. Na de wedstrijd be traden béiden de kleedkamers, om onze jongens waarvan enkelen half gekleed en met reeds ontblote bovenlichamen te feliciteren. Een bijzondere vermelding verdient ver der Luitenant-Kolonel Boks van de Neder landse Ambassade in Warschau. De heer Boks heeft er niet tegenop gezien de af stand WarschauTrnava, d.w.z. 700 km, even af te leggen om de wedstrijd te zien. Na afloop keerde hij onmiddellijk terug naar Polen, omdat zijn aanwezigheid daar de volgende dag weer nodig was. Gewel dig. Nogmaals onze grote waardering voor deze unieke belangstelling. Mag ik dan, in het kader van dank en er kentelijkheid, nog de supporters en an dere belangstellenden danken die de reis naar Trnava meemaakten en kans zagen vanuit de ononderbroken aanrollende gol ven van Slowaaks enthousiasme, toch hun aanmoedigende Ajax-stemmen te verhef fen? Onze erkentelijkheid tevens laten gelden aan het adres van die honderden trouwe aanhangers, welke ver na het mid dernachtelijk uur stonden te wachten om hun Ajax na aankomst op Schiphol te huldigen? Zeker mag ik ook niet verzuimen daarbij de aanwezigheid te vermelden van Wet houder Verheij met echtgenote, zulks na mens het gemeentebestuur van Amster dam. Een en ander werd door ons zeer geapprecieerd. Mèt de dames van de spelers hebben we, na de persconferentie, in een gezellige „relax" nog wat nagebabbeld in de Brainbox Tot slot van deze halve-finale-belevenis- sen nog dit: we zijn er uiteraard trots op voor het eerst in de geschiedenis van de Europa Cup competitie de Nederlandse club te zijn, die de finale heeft bereikt. Na driemaal achter elkaar kampioen van Nederland, een nieuw record! Wie onze tegenstander in de eindstrijd ook zal zijn, ik ben ervan overtuigd dat Bals en zijn teamgenoten 'hem op waardige wijze zul len bestrijden. En wie weet! Nu deze bijdrage voor ons clubblad toch weer verder is uitgelopen dan ik gedacht had, bovendien vakantie (van 3-23 mei, natuurlijk weer op tijd terug voor 28 mei!) voor de deur staat, zou ik, wat de huidige competitie betreft, u voor deze keer wil len verwijzen naar onze Kroniekschrijver. Het verheugt mij zeer, dat de Strafcom- missie van de KNVB inzake het geval Danielsson een juist begrip heeft getoond resp. er blijk van heeft gegeven in een geval als het onderhavige, een profvoet baller niet kortere of langere tijd werke loos te maken. En met nadruk zou ik wil len verklaren dat ik hoop dat deze opvat ting van de SC ook in de toekomst zal blijven, derhalve voor alle prof-voetballers geldt in omstandigheden overeenkomstig die van Inge Danielsson. De successen van het B-elftal blijven voortgaan en zoals de situatie op dit ogenblik is, behoort een kampioenschap tot de mogelijkheden. Dat is wel een heel wat betere gang van zaken dan vorig jaar. Ook uit de amateur-sector, mede gelet op de goede resultaten tijdens toernooien, komen verheugende berichten, terwijl ook de titel: afdelingskampioen ergens wordt gefluisterd. (Is reeds: Ajax 4. Red.) Al met al geeft het spelers-arsenaal der reserve-elftallen goede hoop, daar in de toekomst gunstig uit te kunnen putten. In ieder geval mijn beste wensen voor alle elftallen onze jeugd daarbij zeker niet te vergeten voor een goede eindspurt. Helaas moet ik besluiten met het bericht, dat de u allen zeker wel bekende heer Freek v. d. Meijden in het ziekenhuis is opgenomen. Ook bereikten ons berichten aangaande een vrij lang ziek zijn van Piet van Ree- nen. Gaarne wil ik langs deze weg de tolk zijn van Ajax en hen een spoedig alge heel herstel toewensen. En als allerlaatste: mede namens de an dere bestuursleden, spelers e.a. hartelijk dank voor de vele felicitaties en hulde betuigingen die wij na de beide wedstrij den weer van vele kanten mochten ont vangen. In het bijzonder zou ik hierbij wil len noemen mr. Kernkamp namens DOS Utrecht, bestuur en staf van Go Ahead Deventer, alsmede de heer G. M. Kessler, de bondstrainer, Zeist. Hierbij trof het mij moet ik hier eerlijk bekennen dat de overige eredivisie clubs ons geen enkele felicitatie of dien overeenkomstige reactie deden toekomen. (Zou het voor hen de gewoonste zaak van de wereld geweest zijn, dat Ajax de finale ging „halen". Red.) Is er momenteel nog steeds de spanning over de eindfase in de eredivisie, daaren boven staat 28 mei - Madrid uiteraard wel in een bijzonder licht Ik moge namens u allen Bals c.s. wel bij zonder veel succes toewensen. Dat zou wat zijn J. VAN PRAAG 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 8