duizenden Slowaken, wier nationale ge voelens, na hetgeen deze mensen de laat ste tijd moeten doormaken, nu eens kon den worden geuit en wérden geuit op een wijze, die het stadion op zijn grond vesten deed trillen. En die óns in al die herrie stil maakten Ajax had pech dat Johan na 24 minuten moest uitvallen, hetgeen natuurlijk van grote invloed is geweest op de taktiek. Wat hadden we toen anders te doen dan te verdedigen en nogeens verdedigen. En hóé is dat gebeurd Grandioos! Ons elftal heeft hierbij een enorme pres tatie geleverd, die vooral in de tweede helft haar hoogtepunt vond, nadat reeds in de vierde minuut na de rust onze gast heren op 20 kwamen. Toen volgden er dus nog 41 minuten! En die duren onder zulke omstandigheden zéér lang Zeker weet ik de tolk van u allen te zijn als ik onze spelers, zonder uitzondering, grote hulde breng. In dit opzicht echter dienen woorden van lof in niet mindere mate te worden ge bracht aan de spelers van Spartak. Het klinkt misschien wat vreemd als ik zeg dat het mij en met mij velen spijt, dat de clu'b uit Trnava niet in de finale speelt. We zijn uit de tweemaal 90 minuten voet bal met een 32 zege als winnaar te voorschijn gekomen. De beide wedstrij den bij elkaar genomen, meen ik te mo gen zeggen: verdiend winnaar te zijn. Ons pad, dat tot de nu bereikte finale leidde, ging werkelijk niet over rozen; het waren tegenstanders van naam die we ontmoetten: FC Nürnberg Fenerbahce en niet te vergeten Benfica. Herinneren we ons verder uit voorgaande jaren: Real Madrid, Liverpool e.a., maar nog nimmer hadden wij echter een tegenstander, zulk een bijzonder knap voetbal spelend en met zo'n inzet als dit Spartak Trnava. De trainer van AC Milan, Nereo Rocco, heeft vóór de wedstrijd tegen Manchester United verklaard dat deze strijd voor hem dé finale betekende. Ik kan de heer Rocco vanaf deze plaats zeggen, dat van dit Spartak, op donderdag 24 april 1969, en gezien het spelpeil van de ontmoeting in Milaan, niet alleen Manchester United doch ook zijn AC Milan, ondanks de 20 zege van nu, in Trnava een flink pak slaag gekregen had. Behalve voor hetgeen Spartak BINNEN de lijnen presteerde, willen we onze Slo waakse gastheren gaarne ook hulde en AjaxSpartak. Piet scoort zeer fraai En de vreugde! Let u op Bals! 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 7