van de voorzitter AjaxSpartak. Sjaak brengt de stand op 20. Verslagenheid en blijdschap. Nu i'k mij tot het schrijven van deze rege len zet en uiteraard de naam Trnava gaat vallen, krijg ik het nog warm bij de her innering aan SpartakAjax, dat enorme voetbalgevecht op die donderdagmiddag van de 24e april jl. En zonder twijfel zal bij allen, in 'het bijzonder zij die het ge beurde „life" aanschouwden en, mis- sdhien anders, maar toch oök in een on gelooflijke spanning voor degenen in Ne derland bij radio en televisie, deze laatste wedstrijd in de halve finale om de Europa Cup 1969, als onvergetelijk blijven voort leven. Dat de Slowaken een prachtig elftal had den, van technisch zeer goede kwaliteit en een voortreffelijke lichamelijke condi tie, had Rinus Mic'hels, nadat hij de ploeg twee keer zag spelen, reeds kunnen vast stellen. We vonden van die twee feiten een bevestiging bij de thuiswedstrijd op zondagavond 13 april jl. Maar bij deze gelegenheid waren wij tevens getuige van het optreden van een elftal dat in taktisch opzicht beslist te kort schoot en geen doelpunten maken kon. Onze gasten kwa men er met een 30 nederlaag nog goed af; vriend en vijand verklaarden na afloop dat, met iets meer geluik, het voor hetzelf de geld 60 had kunnen worden. Algemeen roemde men spel en inzet van Ajax, dat dit resultaat behaalde ondanks een op halve kracht spelende Cruijff, zon der Vasovic en zonder een op deze avond glinsterende aanval. Aldus over: AjaxSpartak. Mag ik volledigheidshalve hier nog ver melden de belangstelling van Staatsse cretaris J. C. E. Haex voor deze wed strijd, alsmede de aanwezigheid van Bur gemeester Samkalden en Wethouder A. A. Verheij. Toen kwam Trnava. Wederom was het Rinus Michels, die ondanks de 30 voorsprong waar schuwde om niet, bij wijze van spreken: roekeloos optimistisch te zijn. Niet alleen omdat Spartak eerder in deze EC-strijd bewezen had (tegen de Roemeense kam pioen) dat het geen onoverkomelijke moeilijkheid is een achterstand van 3 doelpunten verschil, „uit" opgelopen, .thuis" zodanig ongedaan te maken, dat de volgende ronde gehaald wordt, neen, Michels verwachtte ook grote invloed op de spelers van het publiek Welnu, we weten het allen heel Ne derland, praktisch heel Europa weet het: Rinus zag het goed. De Hel van Trnava werd het. Een geweldig spelend Spartak, met een enorme inzet, opgezweept door 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 6