Spelmoment uit AjaxTwente FC. (20) Waar intussen Feijenoord een steek had laten vallen, tegen n.b. FSC (1 1) dat hadden we nog verzuimd eerder te memo reren is de stand van zaken inmiddels zo geworden, dat de Rotterdammers (de 29e wedstrijd tegen DOS in Utrecht met 30 gewonnen vandaag) de beste papieren hebben. Twente moet op Koninginnedag van Ajax (in de Meer) winnen, wil het zijn nog maar geringe kans behouden. Ajax komt indien het er in zou slagen de club uit Enschede een nederlaag toe te brengen met drie punten achterstand op de tweede plaats achter Feijenoord. Nu, het is dan gebeurd. Twente kwam, zag, speelde geweldig. maar overwon niet. Met 20 voor Ajax werden Dick van Dijk c.s. teruggewezen; doelpunten van Sjaak Swart en Piet Keizer. De gasten speelden bijzonder goed, zeiden we zojuist. Inderdaad! Het is het béste spel, dat we dit seizoen van onze tegenstanders in de eredivisie hebben ervaren. Gelet op de achterstand echter zit het er voor de Twentenaren dit jaar praktisch niet meer in. We zouden ze echter willen zeggen, dat zij door hun werkelijk goed uit de verdediging opbouwend spel, met daarbij een aanval van zeker goede kwaliteit, o.i. op de juiste weg zijn. Zo dóór gaan en voor het volgend seizoen zullen de kansen mede door opgedane ervaring naar onze mening beslist sterker liggen! De heer Wim Ingebleek, wonende Ruysdaelkade 55, telefoon 739937 (mooi nummer!) meldt ons de mogelijkheid tot het huren van fraaie flats, gelegen aan het prachtige zandstrand van Salon-Tarragona (100 km ten zuiden van Barcelona). De prijzen tussen die voor het hoofdseizoen en vóór- en na-seizoen liggen natuurlijk nogal uit elkaar. Indien u Wim zelf even belt, kunt u alle gewenste inlichtingen krijgen. Wilt u in de adreslijst een wijziging aanbrengen onder het hoofd: Keuzecommissie Jeugdvoetbal? De heer Nic. Klok is verhuisd van: Gerard Terborgstraat 40 naar Frans van Mierisstraat 112. Telefoonnummer blijft onge wijzigd: 020-726078. Bij de Royal Antwerp FC nam een jeugdige Ajax-combinatie deel aan een tweedaags toernooi, waarbij ook Feijenoord als mede de Belgische club Van Beveren-Waas hun medewerking verleenden. Aangezien wij de eerste dag van Feijenoord hadden gewonnen (de Rotterdammers hadden verschillende spelers uit het B-team in hun gelederen) ging op de laatste dag de finale tegen Ant werp. Na bij de rust zelfs een 20 voorsprong te hebben ver kregen, werd het uiteindelijk toch nog een gelijk spel (22). Het strafschoppen-resultaat wees tenslotte Ajax als winnaar aan. Een zeer fraai succes. Vooral door de wijze waarop het werd behaald. We gaan er uit. Niet echter dan na alle kampioenen-tot-dusver onze gelukwen sen te hebben aangeboden. Wim Schoevaart memoreerde reeds onder meer Ajax 4; in ons volgend clubblad hopen we op ook meer gegevens daaromtrent aangaande de andere titel-dragers. T. M. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 5