r? FeijenoordAjax. De doodonschuldige „botsing" waarover P.G. sprak uitval van Inge, waarbij men het niet nodig vond dit anders te voorkomen, dan door de elleboog stevig in het gezicht van Danielsson te planten. Vier minuten na de hervatting op 02 komend (een prachtige kopbal Ladislav Kuna) was, naar onze smaak, voor de Ajax- ploeg het moeilijkste moment van de wedstrijd. Om daarna, on der zulke omstandigheden, de golven aanvallen te kunnen weer staan, verdient de hoogste lof. Maar, het is ook zo wat Rinus Michels tijdens de persconferentie op Schiphol verklaarde: slechts zij die weten wat het spelen in de Europa Cup betekent, kunnen over het gebeuren in Trnava oordelen. De terugkeer van het vliegtuig uit Bratislava, na het midder nachtelijk uur, was voor enkele honderden supporters (sters) geen bezwaar zo omstreeks half twee 's nachts de Ajax-favorie- ten nog te bejubelen. Een voor het Nederlandse voetbal ongekend feit is bereikt: een Nederlandse ploeg, óns Ajax, in de finale: 28 mei te Madrid. Öf tegen Manchester United, öf tegen AC Milan. De eerste ont moeting tussen deze twee (te Milaan) eindigde in een 20 zege voor de thuisclub. Laten de Italianen, die momenteel nogal hoog van de toren blazen, zich toch maar eens spiegelen aan onze halve finale. Afgezien van hun betere spel: er is ook nog een ander Manchester United als dat van Milaan Na hetgeen onze voorzitter ook reeds van het „Spartak" heeft gezegd genoeg er over, doch niet alvorens de Slovaken nog maals onze hulde voor hun prachtig spel te hebben betuigd. Hopelijk ook hebben we daar in Trnava een contact gelegd voor een toekomstige goede vriendschappelijke verhouding, die voor beide zijn voordeel kan inhouden. Weer terug naar de competitie; zondag 27 april degradatie-kan didaat MVV op bezoek, met een voor ons goede bekende in de gelederen: Co Prins. De Maastrichtenaren kunnen elk punt momenteel gebruiken en hadden zo ergens diepweg wel de hoop, tegen dit vermoeide Ajax enig succes te kunnen boeken. Nu, het zat er tot kort voor tijd wel in; het oude liedje, nl. zo'n 10 man voor het doel Eerst 10 voor de gasten, doch Vasovic maakte gelijk. Toen, in de laatste fase, kreeg Inge dat bruine ding te pakken en goed ook, tja, toen was het huilen voor MVV (21). 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4