kroniek disco WILLY ALBERTI We zitten met recht aan de vooravond van AjaxSpartak Trnava Konden wij bij het uitkomen van ons vorig clubblad nèt niet meer weten: Wie van de drie Op 21 maart, bij een rechtstreekse radio-uitzending vanuit Brussel, kwam het uit de bekerManchester United tegen AC Milan wat meteen betekende, dat de Tsjechen onze tegenstanders zouden zijn. Nu ja: Tsjechen de heren zelf stellen er meer prijs op als Slo- waken te worden aangesproken. Zoiets als Amsterdammers en Rotterdammers, of Hollanders en Friezen Maar goed, in ieder geval weer een team uit de CSSR, om vol ledig te zijn: de Verenigde Tsjechisch-Slowaakse Republieken. Een merkwaardigheid: toen Ajax in 1967 het al bij voorbaat als Cup-winnaar getipte Liverpool uitschakelde, volgde Dukla Praag. Nu, in 1969, voor dezelfde beker Benfica als winnend finalist werd aangemerkt, hetgeen Ajax belette, brengt dit maal voor de halve finale het lot ons andermaal tegen een club uit het land, waar moeilijke tijden worden doorgemaakt, het land van Thomas Masaryk en Wenceslaus, van Svoboda en Dubzek, van de gouden hoofdstad Praag en de veel bezongen Moldau Toen we, na aankomst op Schiphol, met onze gasten over de huidige situatie spraken en zij de naaste toekomst nu niet direct met veel optimisme tegemoet zagen, verklaarde een hunner: ,,Aber doch, kein Volk ist besser oder schlechter wie das an dere Kein! Meiner Meinung nach: es ist alles die Politik Leider!" Morgenavond is het aantreden geblazen (door ,,ref" Jennings) tegen de grote ploeg uit die betrekkelijk kleine stad Trnava. Een goed elftal. Absoluut. Daarvan leggen de prestaties voldoende getuigenis af. Men mag dan wel verklaren dat Spartak als ge volg van geringere" tegenstanders tot de halve finale kon door dringen wat wij er van gehoord èn gezien hebben (filmpje over de strijd tegen AEK in Athene) mocht er zijn. Onze jongens zullen er de handen vol aan krijgen. Bovendien zit het Ajax in zoverre niet mee: Bals, Vasovic en Danielsson zijn geblesseerd en ook Johan is niet voor 100% fit. Wel werkt onze medische staf met man en macht om zowel de een als de ander tijdig op de been te helpen, hetgeen ten aanzien van onze captain, Johan alsmede Inge misschien zal lukken, doch Vasco is so-wie-so niet van de partij dit keer. Zo is de stand van zaken op deze zaterdagavond, 12 april 1969. Daar zaten we dan weer. En met ons nog zo'n dikke 60.000. Op deze ongebruikelijke zondagavond. Voor de in ieder geval laatste maal in dit Europa Cup-seizoen. Waar we bij die tallozen o.m. old-friend Wil van Beveren tegen het lijf liepen. En natuurlijk in weinige minuten veel uit het verleden en over het heden passeerde Onze inmiddels groot geworden kinderen en zo De tijd van Ajax-successen op de sintelbaan Die zijn er ook zeker geweest. Acht uur vijftien. De bal wordt aan het rollen gebracht. voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-West, Telefoon 195262 Enfin, u was daar natuurlijk zelif ook bij. Zij het misschien via de beeldbuis. U zag met ons geen grootse wedstrijd. Wel: een prima spelend Spartak, d.w.z. technisch een lust voor het oog. Maar tak- tisch U zag wel: ons Ajax, voor de rust vele kansen missend, met ook wel pech (kopbal Barry, schoten Henk Groot tegen op de doellijn staande Spartak-benen). We zagen ook de Barry- ère die de mannen uit Trnava maar niet konden nemen, integen deel ze hadden zelfs de grootste moeite hem (Hulshof) voor hun doel in toom te houden. Ajax won. Verdiend! Ondanks die schitterend spelende Spartak-ianen. Omdat Ajax verstandiger speelde, omdat Ajax zoals we terecht in de Pers lazen: op het juiste moment een vuist kon maken. Drienul werd het. Johan, Sjaak en de schitterende kopbal van Piet Keizer. Drienul ondanks: geen Vasovic, geen uitblinkende Johan, geen fenomenale Piet Keizer, geen flitsende Inge Wel een grandiose verdediging. „Starring!!" Niettemin, ten aanzien van de return blijft waakzaamheid ge boden. We delen alle optimisme op dit moment zonder meer beslist niet, noch zouden we het geheel eens kunnen zijn met de „zwartkijkers". Slec'hts: waakzaamheid! Hetgeen gewonnen werd niet prijsgeven! We zullen zien. En hopen! Intussen: de competitie draaide ook nog door! De achterstallige wedstrijd tegen Volendam, op het terrein van de palingmannen, werd door ons met 20 gewonnen. Ook Tel star op eigen grond (13) en GVAV op onze bodem (60) moesten ervaren dat, ondanks het zware programma, er niet van deze omstandigheden zoals wel enkele clubs zich voorstellen geprofiteerd kan worden Vooral de wedstrijd tegen de Groningers was er van Ajax-zijde één, 'die onder het oog van de Spartak-coach niet naliet diepe indruk te maken. Tussen AjaxSpartak en SpartakAjax door even een andere „topper", nl. FeijenoordAjax. Nu bleven onze Trnava-tegen- standers in dit opzicht ook niet gespaard: zij kregen als kop loper het op de tweede plaats staande (en ons ook bekend als sterk elftal) Slovan-Bratislava te ontmoeten. Net als het eindresultaat tegen de Rotterdammers, werd het ook in de CSSR een gelijkspel (11). In de „kuip" was het zo dat na een 10 achterstand, een fan tastisch mooie goal van Sjaak Swart de partijen op gelijke voet bracht. Een „ingrijpen" van Eddy P. G. (zie foto) was voor scheidsrechter L. Ravens geen aanleiding dit met een penalty te bestraffen. Hij stond toen schijnbaar op het verkeerde been, of was daarmee 's morgens al uit bed gestapt, wat Ajax be treft. Dat bemerkte Inge ook Terug naar de Europa Cup; nu naar SpartakAjax. Dinsdagmiddag 22 april. Vertrek van het Ajax-gezelschap, waar bij o.a. de heren Jan de Boer en Wim Volkers van de Financiële Commissie met de DC-9 van Martin's Air Charter. Vasovic, zo goed als hersteld van zijn hardnekkige blessure, is er ook bij. Met inmiddels de Pers vol berichten, meningen enz. enz is het dan donderdagmiddag geworden. Het stadion in Trnava. Uitverkocht! Met onder de duizenden een 1200-1300 Nederlandse supporters. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 2