^MST^ w DIT IS DEM AH DIT IS Z'H BIER ms .michelsland' leurgestelde supporters een nachtclub te charteren. Het werd die avond geweldig gezellig, de stemming was enorm, kortom het was groots. Toen bovendien de spelers nog een bezoek brachten aan die club, was het feest compleet. Laat in de avond ging het gezelschap naar huis zonder stadion of veld te hebben gezien. Toen zaten we nog met het kaartjesprobleem. In de prijs, die men voor die dagreis betaalde, zat het toe gangsbewijs inbegrepen. Nu men geen wedstrijd had gezien, eiste men het geld terug. Je weet, dat die „Turken" de kaarten niet terugnamen en Fenerbahce verwees ons naar de Turkse voetbalbond en die weer naar Fenerbahce. Kortom, onbegonnen werk. Terug in Nederland heb ik al die mensen, die voor niets naar Istanbul waren gekomen, nog een bedrag terugbetaald van het toegangsbewijs. Samengevat was dit voor mij een strop van de eerste orde. En zo gaat het ook met Trnava. Inderdaad is er, na het voetbalfeest in Parijs, een reisbureau geweest dat onmiddellijk een optie nam op een groot aantal vliegtuigen van KLM en MAC. En die iemand was dan ik. Voor barig? Ach, waarom. Je moet een beetje gokken in dit vak. O ja, over onverwachte moeilijkheden gesproken. Die kom je ook op iedere reis tegen. In Istanbul bijvoorbeeld weigerde het luik van het vrachtruim van de DC-8 open te gaan. De spelers bleven op hun bagage wachten. Zonder enige aanleiding begonnen toen al Turkse voetbalsupporters naar de benen van de Ajax-spelers te schop pen. Ongelooflijk. Ze zijn toen maar snel per bus vertrokken en heb ik een vrachtwagen gehuurd voor het transport van de tassen en koffers naar het hotel. In Madrid waren diverse bed den te klein. Daar moet je allemaal rekening mee houden. Daar om ga ik nu altijd enige dagen eerder weg. Dan valt er tenmin ste nog iets te regelen wanneer het niet naar wens is. Mijn eisen zijn hoog, die van Ajax ook. Daarom moet alles tot in de (t finesses geregeld zijn. Zo min mogelijk aan het toeval overlaten. De spelers mogen geen klachten hebben. Mensen, die een top prestatie moeten leveren zal men zo weinig mogelijk storen. Ze zijn nu eenmaal overgevoelig. De spelers kunnen lastig zijn, dat verzeker ik je. Maar vaak verklaarden ze na afloop het allemaal fijn te hebben gevonden. En dan geeft je dat een grote vol doening. Zo goed als dat ook het geval is wanneer de spelers zoveel succes hebben als in de afgelopen maanden. Dan ben ik echt wel een beetje trots, dat ik, zij het dan een pietepeuterig klein beetje, heb meegeholpen aan dat succes. Zoiets is toch mooi, nietwaar? M. MIDDENDORP Jr. Ons ondersteunend lid de heer A. Kamp is werkzaam bij de Koninklijke Holland- sc'he Lloyd, een Amsterdamse scheep vaartmaatschappij, wier schepen een re gelmatige lijndienst onderhouden op ha vens aan de Oostkust van Zuid-Amerika. „Vanzelfsprekend," zo schrijft de heer Kamp, „heb ik mijn sympathieën voor ons aller Ajax nimmer onder stoelen of ban ken gestoken, zodat men, naast de be kende schimpscheuten in slechtere tijden, thans in deze voor Ajax zo glorieuze pe riode ook veel positieve reacties kan ver nemen. Zo ontving ik gisteren uit Buenos Aires van de 1e stuurman van ons splinter nieuwe m.s. „Gooiland" (1e reis) een brief, waaruit blijkt dat men ook daar met zeer grote spanning het radioverslag van de wedstrijd AjaxSpartak heeft beluis terd en, na het schitterende resultaat, dermate in de ban van Ajax blijkt te zijn geraakt, dat men de „Gooiland", al was het dan maar in gedachten, voor één dag heeft omgedoopt in „Michelsland" en verder ook het menu van die zondag ge heel heeft aangepast aan onze „Meerse helden". Inmiddels verblijf ik, met vriendelijke groeten, hoogachtend, A. KAMP" MS „GOOILAND", 14 april 1969 Beste mijnheer Kamp, Zo u ziet is de wedstrijd AjaxSpartak niet ongemerkt aan ons voorbijgegaan en we hebben zondagavond met spanning het verslag beluisterd via de Wereldom roep. Ten eerste m'n felicitaties met het succes van uw club en hopelijk behalen ze in de uitwedstrijd een even goed resul taat, zodat we eindelijk eens een Neder landse ploeg in de finale van de Europa Cup hebben. Dat het dan ook nog een Amsterdamse club zou zijn, dat is dan zeker een stevig borreltje waard. Ik had zo gedacht, dat u het wel leuk zou vinden om ons speciale Ajax-menu van zondag 13 april 1969 te bezitten en daar om heb ik het bij deze ingesloten. Zelfs voor deze gelegenheid was onze nieuwe „Gooiland" voor één dag omge doopt in „Michelsland" en ik vond 'het persoonlijk een heel leuk idee geweest van de hofmeester, aan wiens brein dit meesterstuk ontsproten is. Met hartelijke groeten en beste wensen, 1e stuurman m.s. „Gooiland" MENU AJAXLUNCH Bals op toast Grootsoep Suurbiervlees Hulslof Pronkaardappelen Cruijff ruit Swart kopje koffie AJAXDINER Grootsoep Duivenbode in 't pannetje a la Vasovic Keizer-Danielssonijs Swart kopje koffie m.s. „Michelsland" 13 april 1969 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 25