wat losse krabbels Uit ,,De Roodbroek", cluborgaan van Haarlem, onder het hoofd: Wonderlijke Wereld ,,Als we deze regels aan het papier toevertrouwen, is de loting van de EC I nog maar een tiental dagen achter de rug. Reeds enkele minuten na de bekendmaking van de loting, kwam er al een berichtje via de radio (over kaartjes), dat de pennen danig in beroering bracht. Niet alleen om deze kaartjes, doch om meerdere zaken ontstond er deining. Ziet u maar eens wie er alzo in het geweer kwamen, na de bekendmaking van de loting: Omtrent de speeldata: naast Ajax en Spartak, Feijenoord, FC Twente, de KNVB en zijn secondanten. De kaartjes: Spartak, Ajax, UEFA, een omroepvereniging, het Tsjechische Reisbureau Cedok en de minister van CRM. De TV-uitzending vanuit Trnava: de werkgevers- en werknemers organisaties, de NTS, het ministerie van CRM, met aan het hoofd de minister, de KNVB en ook nog enkele politieke par tijen. Zonder ervan overtuigd te zijn, volledig te zijn geweest, ziet u wat zo'n loting teweeg kan brengen in onze toch wel wonderlijke wereld." Uit ,,NEC-flitsen", orgaan van NEC, Nijmegen: ,,Ajax is dit seizoen een hoofdstuk apart. In onze ogen is zij nog steeds de primus onder onze top-teams. Indien zij de lands titel dit jaar niet zullen gaan prolongeren, dan het klinkt mis schien wat paradoxaal dan waren zij ,,te goed" voor dit kampioenschap. Er is voor Ajax dit seizoen immers meer te verdienen!" Gianni Rivera, aanvoerder van AC Milan, zwaar geblesseerd na de strijd tegen Manchester United, zoals u misschien wel weet, zag met het rechterbeen nog op een bank via de televisie de strijd SpartakAjax. Maarten Vos tekende enkele op- en aanmerkingen op, die de Italiaanse captain maakte. In het algemeen komt het hier op neer, dat naar zijn oordeel Ajax de fout maakte de tegenpartij niet uit haar ritme te halen. De bal werd z.i. te weinig in het bezit gehouden, waardoor de tegenstander constant de gelegen heid kreeg alsmaar aan te vallen. Hij adhtte het aan de andere kant wel een handicap dat Cruijff moest uitvallen en Keizer minder in vorm was. ,,'Het is belangrijk," zo zegt hij, „dat je vooraan spelers hebt, die de bal kunnen vasthouden. Dat brengt rust. Dan kan er weer worden georganiseerd. De verdedigers kunnen aansluiten. Dat was het grote gebrek van dit Ajax." Verder: ,,Ajax heeft de finale bereikt. Tegen Spartak is dat niet zonder geluk gegaan. Maar dat moeten wij, AC Milan, ook wel eens hebben Tenslotte: „ledereen praat over de finale: AC MilanAjax. Ik ben er nog niet zo zeker van. Waarom zou ook Manchester United tegen ons niet juist weer in topvorm zijn? Het is ook verkeerd Ajax tegen ons kansloos te achten, zoals men alge meen in Italië zal doen, na deze TV-uitzending. In een Europese Bekerfinale bestaat geen favoriet. Alles hangt af van de vorm van de dag. Die was er misschien in Trnava niet, maar straks in Madrid wel. Wat ook de uitslag van onze halve finale tegen Manchester zal zijn, ik wens Ajax veel succes toe. Laten we niet vergeten, dat het een schitterende prestatie heeft geleverd door ineens in de finale van het Europese toernooi te komen." Het Parool, 24 april 1969: INGE DANIELSSON Hoe lang men ook in het buitenland woont en hoe goed men de taal van dat land ook mag spreken, in een moment van emotie zal men altijd een uitdrukking in zijn moedertaal gebruiken. Het gebaar dat arbiter Van Ravens meent te hebben gezien (een gebaar dat in Nederland veel gebruikt wordt door automobilis ten onderling) impliceert dat de andere persoon „getikt" is. In Zweden komt het woord „getikt" of de vertaling daarvan niet voor, en daarom wijst men daar ook niet naar zijn voorhoofd. De Zweedse uitdrukking is „vriden" of „snurrig", wat vertaald kan worden met „gedraaid". Om dit met een gebaar uit te drukken wijst men met een vinger naar de zijkant van het hoofd, tussen oor en slaap, en maakt dan met de vinger een draaiende beweging, al dan niet onder het uitspreken van een zoemend „bsss", waardoor het geluid van een bromvlieg moet worden geïmiteerd. Dit gebaar zou Inge Danielsson hebben gemaakt, indien hij zo kwaad was geworden dat hij zijn zelfbeheersing had verloren, maar hij zou nooit naar zijn voorhoofd tikken. BENGT GÖRAN GAUFFIN Trnava. 10 voor Spartak 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 22