jeugdtoernooien TOERNOOI 1969 KONINKLIJKE BERCHEM SPORT TE ANTWERPEN Vergezeld door een stralende zon vertrokken onze B1 juniores naar Antwerpen. Na een voorspoedig reis werden wij door onze gastheren in hotel Lindenhof te Mortsel welkom geheten. Nadat de kamers waren ingedeeld en wij het diner hadden gebruikt, werd er door de spelers een uur gerust, waarna het richting Berchem stadion ging voor het bijwonen van de eerste helft van de wedstrijd BeerschotFeijenoord. Eindstand 30 in het voordeel van Beerschot, zodat deze ploeg in de finale kwam. Om 4 uur was het dan zover dat onze spelers aantraden tegen Berchem Sport. Deze Belgische jongens speelden een frisse en vlotte partij voetbal. Nadat beide doelen herhaaldelijk in gevaar waren geweest, brak na 2 x 35 minuten spelen het einde aan met nog steeds de 00 stand op het scorebord. Dat betekende penalties! Iedere ploeg 5 maal. Eerst Ajax een penalty en dan Berchem enzovoort. U begrijpt dat de spanning tot het kook punt was gestegen. De eerste drie penalties werden door beide partijen goed benut. Toen kwam de vierde! Rudi Baas benutte onze penalty, maar Robbie Simons stopte die van Berchem! Toen wij hierop ook onze vijfde benutten, was de spanning ge broken en de vreugde compleet. Door dit resultaat zouden wij in de finale spelen tegen Beerschot. Inmiddels waren enkele spelers uit Amsterdam overgekomen om ons elftal te versterken, e.e.a. omdat er een groot leeftijdsver schil bestond tussen onze spelers en die van Beerschot. Met deze vier, t.w. Kleton, D. H. Visser, Janmaat en Kalkhoven, be gonnen wij aan de finale. Er ontspon zic'h een aantrekkelijke partij voetbal, waarbij zowel Beerschot als Ajax goede scoringskansen kregen. De beste kans om te doelpunten kreeg Gerrie Kleton, maar jammer genoeg voor ons verdween de bal aan de verkeerde kant van de paal. Toen brak voor ons de beslissende 25e minuut aan. Beerschot kreeg op rechts een corner te nemen, Robbie Ombre trachtte weg te koppen, maar werd duidelijk vastgehouden en een Beer schot-speler kon ongehinderd inkoppen. In de resterende 10 mi nuten werd wanhopig getracht de achterstand weg te werken, maar helaas zonder resultaat. Eindstand 10 voor Beerschot en de eerste prijs, terwijl wij een eervolle tweede plaats be haalden. Rest ons nog onze Belgische sportvrienden dank te zeggen voor hun voortreffelijk georganiseerd toernooi en de buitenge woon hartelijke ontvangst. B. BAKKER BLAUW WIT TOERNOOI VOOR C JUNIORES Onze C-juniores trokken naar Sportpark Sloten om bij Blauw Wit de wisselbeker te verdedigen, die zij twee jaar geleden hadden veroverd. De eerste wedstrijd ging tegen het Haagse VfOS, dat ons weinig tegenstand kon bieden. Vrij snel na het begin was de stand al op 20 in ons voordeel gebracht door prachtige doelpunten van Paul Bijvank en Chris Bouman. In de tweede helft werd de eindstand op 30 bepaald waarna wij vol goede moed aan de tweede wedstrijd begonnen tegen de C2 juniores van Blauw-Wit. Niet zonder vrees echter, want dit elftal had de Cl juniores van De Volewijckers met maar liefst 41 geklopt. De vrees leek later geheel ongegrond, want ook deze wedstrijd werd met 30 gewonnen, mede dank zij goed Eén van de twee (door Van Brevoort en Dennis Tjepkema) gescoorde zeer fraaie doelpunten. Dit is het schot van Herman De finalisten van het internationaal jongerentoernooi te Antwerpen: Antwerp FC en Ajax doorzetten van Jan ter Meulen, welke acties met een aantal doelpunten bekroond werden. Ons derde aantreden, nu tegen De Spartaan C1bleek het moeilijkste te zijn. Na een slechte wedstrijd eindigden wij zoals we waren begonnen, namelijk 00. De laatste ontmoeting te gen De Volewijckers C1 moest in ieder geval een overwinning opleveren, wilden we direct zeker zijn van een finale-plaats. Het werd een magere 10 Ajax-zege door een doelpunt, waar zo wel „handsbal" van De Volewijckers als van Ajax aan was voor afgegaan. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 20