GEELKERKEN AUTOLAK Otto Nieuwenhuizen succes van ajax zaak van heel ons voetbal Uit het Algemeen Dagblad: Jos Coler, schrijver van dit artikel, is een prominent man in de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB). De nu 61-jarige Rotterdammer was vanaf 1927 doelman van Sparta en als zodanig stond hij al op zo opvallende wijze zijn mannetje, dat hij vaak net tegen een plaats in het Nederlands elftal aanleunde. Na de periode van actief voetbal, die duurde tot 1937, heeft hij de sport ondanks een drukke werkkring kleding naar maat, uniformen en (scheeps) uitrusting verder gediend. Niet alleen werkt hij voor zijn Sparta 29 jaar in verschillende bestuursfuncties, maar van „nationaal belang" werd de heer Coler op 6 februari 1961, de datum waarop hij de heer A. H. Martens opvolgde als voorzitter van het sectiebestuur Betaald Voetbal, een functie die het vice-voorzitterschap van de KNVB met zich meebracht. In hetzelfde jaar werd hij voorzitter van de Technische Commis sie en bestuurslid van de Stichting Nationale Sporttotalisator. Vorig jaar kwamen daar nog bij het bestuurslidmaatschap van de Union Europeène du Football Amateur (UEFA) en voorzitter van het comité van de UEFA voor het semi- en beroepsvoetbal. door JOS COLER Het is natuurlijk een bijzonder feit, dat voor de eerste maal in de geschiedenis een Nederlandse voetbalclub zich geplaatst heeft voor de eindstrijd van de Europa Cup I. Dit is niet alleen een voetbalbelang, maar tevens vervult 'hier Ajax de rol van een bijzondere ambassadeur voor Nederland. Het is ongetwijfeld waar, dat belangrijke sportprestaties op Europees of wereldniveau wel degelijk van groot nationaal be lang zijn. En nu geeft het niet of men Ajax-supporter is, of men sympathiek staat tegenover die club en de spelers individueel, straks in Madrid zijn we allemaal Nederlanders en hopen wij op een Hollands succes. En ook al zou het geen overwinning worden, dan is 'het toch be langrijk dat Ajax een goede, sportieve wedstrijd speelt, waarin het door zijn spel, zijn gedrag en zijn inzet bijdraagt aan de goede image van het Nederlandse voetbal en van ons Neder landse volk. Het succes van Ajax is niet uitsluitend een succes voor de club zelf maar ook een succes voor het gehele Nederlandse voetbal. Natuurlijk heeft Ajax deze successen in de eerste plaats aan zichzelf te danken, aan zijn uitstekende spelers, zijn goede be stuur, de goede begeleiding van het elftal op elk gebied en vooral aan zijn geweldige vakman-trainer Michels. Hem wil ik alle lof toezwaaien omdat hij het prototype is van de moderne voetbalcoach, die niet alleen de voetbalpraktijk op zijn duimpje kent, maar vooral ook het voetbal wetenschappelijk be nadert. Deze wetenschappelijke benadering, waarvoor men kort geleden nog vaak zijn schouders ophaalde, begint hoe langer hoe meer veld te winnen in het Nederlandse voetbal in het al gemeen en speciaal in de top. VOOR AL UW MEUBELWERKEN ROZENGRACHT 49 - TELEFOON 248969 OOK VOOR LUXAFLEX Hierin speelt ongetwijfeld ook een belangrijke rol de stimuleren de werking die uitgaat van onze technische staf onder leiding van bondscoach Kessler in het Sportcentrum te Zeist. Van daaruit worden de speciale trainingen georganiseerd voor de jeugd van het gehele land. Daarnaast is ook de opleiding voor de trainers zeer ernstig ter hand genomen en moet men, om het A-diploma te behalen, aan zeer hoge eisen voldoen. Het is verheugend, dat steeds meer Nederlandse trainers met succes hun taak verrichten niet alleen hier, maar ook in het buitenland. Michels is daar een sprekend voorbeeld van. Daarbij onderhouden zij onderling goede contac ten en wisselen ze hun kennis en ervaring met elkaar uit, terwijl ook de verhouding met de bondscoach uitstekend is. Ik ben ervan overtuigd dat over enkele jaren de gevolgen van deze gedegen aanpak merkbaar zullen worden, zowel in het amateur- als in het betaalde voetbal. Reeds nu kan men con stateren dat in al onze vertegenwoordigende elftallen eenzelfde speelwijze, een vaste sjablone zich begint af te tekenen. Veel zal bierbij afhangen van de vraag of wij het betaalde voetbal ook organisatorisch gezond kunnen maken. En of we erin zullen slagen het aantal betalende clubs terug te brengen van 54 naar bijvoorbeeld 34 of 36. Dit aantal is voor ons kleine land groot genoeg. Hierdoor zullen de spelers in kleinere kring geconcentreerd worden en zal er slechts plaats zijn voor de allerbesten. Daardoor zal ook de financiële steun voor deze belangrijkste tak van recreatie effec tiever besteed kunnen worden, zullen de accommodaties ver beterd worden en kan veel intensiever internationaal contact ontstaan. Het spelpeil zal in het algemeen omhoog gaan. Ik ben ervan overtuigd dat de prestatie van Ajax stimulerend zal werken op het gehele voetbal. Dat de voetballeiders de zaken nog steviger en vakkundiger zullen aanpakken en ook zul len trachten dergelijke successen te bereiken. Op deze wijze zal het publiek in groten getale naar onze velden blijven komen, want alleen goed en sportief voetbal trekt belangstelling. En als dan de overheid ook nog zou willen helpen met een betere lichamelijke opvoeding voor onze jeugd en met finan ciële steun (al was het alleen maar door het afschaffen van de vermakelijkheidsbelasting) dan zouden wij als voetballeiders heel wat minder zorgen hebben. alle kleuren - ook in spuitbussen Overtoom 515, Amsterdam, telefoon 84780 Ook de kleur lak van UW auto hebben wij in voorraad 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 19