Trnava. Spartak's eerste doelpunt. Vergeefse uitval van Bals. („slagersmethoden") vooral tijdens top-voetbalwedstrijden; spelers met „dierlijke instincten" opgezweept door trainers resp. coaches mede met het oog op veelvoudige premies bij een overwinning etc. De schrijver gaat dan in dit verband nog uit voerig in op de wedstrijd SpartakAjax en blaast dan tenslotte de loftrompet over de sportiviteit in deze ontmoeting met de volgende „melodie": hat man auch am Donnerstag nachmittag erfreut feststel- len können, dass es immer noch Mannschaften gibt, die gewiilt sind, selbst unter grosster Belastung ehrlich und korrekt urn höchste Auszeichnungen zu kampfen. Die saubere Grundeinstel- lung dieser hollandischen und slowakischen Fussballer, vom kommerziel-prestigemassigen Bazillus noch weitgehend ver schont, hatte optisch wohl kaum besser erfasst werden können als in jenen Szenen, bei denen der Ball die Seitenlinien verliess: oft warf ein Ajax spieier einem Slowaken (und umgekehrt) den Ball zu, damit er den Einwurf ausführen konnte. In einem solchen Geist ausgetragene Fussballkampfe lassen den Skeptiker wieder daran glauben, dass Sport auf dieser Stufe nicht ausschliesslich Kampf bis aufs Messer sein muss, sondern immer auch noch Spiel sein kann." Uit „de Feijenoorder", clubblad van de Rotterdamse club: „Bravo, Ajax! Niettegenstaande de 20 nederlaag in Trnava zeg ik: „Bravo, Ajax", want men moet die nederlaag niet los zien van de 30 zege van Amsterdam. Ajax smaakte het genoegen om als eerste Nederlandse club de eindstrijd van de EC I te hebben bereikt. Dat is voor de club en voor het Nederlandse voetbal een eer, waarmede wij Ajax gaar ne gelukwensen." T. M. Trnava: Johan - uitgeschakeld - in spanning naast trainer Rinus Michels. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 15