05.00 uur begonnen, om de gelegenheid te hebben aan het TV- toestel te kunnen zitten kortom Nederland stond op zijn kop! Extra treinen, een luchtbrug, meer dan 800 autobussen alles naar Parijs. Alles naar AjaxDe avond van de 4e maart vond een ware uittocht uit ons geliefd Mokum plaats. Overal geroeze moes, zang een feeststemming. Als dat maar goed afloopt We herinnerden ons eens het Feijenoord-legioen, dat in zo'n uit bundige stemming per boot naar Portogal trok o.a. met de Grote Beeren een stille terugtocht had Muisstil! Maar nu ging zich in Parijs een Nationaal gebeuren afspelen, waar 90% van ons volk belangstelling voor had, hetzij door hun persoon lijke aanwezigheid in het Stade de Colombes, hetzij thuis aan het radiotoestel of tegenover de beeldbuis. 5 maart 1969 15.00 uur. Scheidsrechter Machin (Frankrijk) geeft het aanvangs- signaal voor de veelbesproken wedstrijd: AJAXBENFICA. En wét een wedstrijd. Niet goed, althans in het begin niet; na de pauze een Ajax, veel beter dan in de eerste 45 minuten. Meer een voetbal-GEVECHT was het. Tussen twee grootheden van het Europese Voetbal. Geen duim grond gaven zij elkaar toe. Negentig minuten lang adembenemend Keiharde duels: Pronk Eusebio, HulshofTorres, CruyffHumberto, DanielssonAdolfo. En daarbij Toni niet te vergeten Bij het eindsignaal: 00. Er werden dus nog 2x15 minuten aan vast geplakt. Die voor Ajax zo grandiose verlenging Want wat was inmiddels wel komen te staan: Ajax was in staat een hoger tempo te spelen dan Eusebio c.s. Het had een betere con ditie. Met een ongelofelijke energie trokken onze jongens na de aftrap ten aanval. En er waren nog geen drie minuten gespeeld, of Adolfo miste, de bal kwam bij Cruyff en met een effectvol schot, dat doelman Henrique niet onder controle kon krijgen, was het 10!!!! voor Ajax. Was het in Colombes nu een ware Hollandse heksenketel, in het Moederland bij radio en TV was het niet veel anders dachten we! Een gehuil van vreugde ging door Nederland En Ajax ging door. Nü was het zaak van de ontreddering bij de Portugesen te profiteren. Want dat was het wel: het doelpunt van Johan had hen zichtbaar aangeslagen. Een kopbal van Piet Keizer bereikte Swart, die meteen dóór wilde gaan, doch Humberto maakte „hands". Vóórdat de „ref" kon fluiten, was het leder echter dóór die „hands" voor de voeten van Inge beland en diens kogel was onhoudbaart. 02!! Geweldig, ge weldig! Nog was het niet genoeg. Een meesterlijke, neen we zouden beter zeggen: een „keizerlijke" bal bereikte een in volle sprint liggende Danielsson en prachtig beheerst passeerde hij Henrique opnieuw, 03!! Wat een triomf! Wat een spel. Benfica was nergens meer. Ze konden geen bal meer aanraken. Sterren als Eusebio en Torres werden nu van het kastje naar de muur gestuurd. Ajax was heer-en- meester. Ajax was de sterkste van de twee gebleken. Daar was nu toch geen twijfel meer aan. Wie had het ooit gepresteerd deze sterrenploeg uit Lissabon twee maal achter elkaar duidelijk te kloppen? Waarvan éénmaal „ten huize" van Gloria en zijn volgelingen? Wat moeten wij er verder nog van zeggen? Het ligt u allen nog zo vers in het geheugen. Opnieuw had Ajax voor het Nederlandse Voetbal iets groots ver richt. Nu in de halve finale van Europa-Cup no. 1. 21 maart a.s. de loting Weer spanning. Wie-o-wie Mogen we dan van de Europa-Cupsfeer voorlopig afscheid nemen met onze hartelijke gelukwensen aan spelers, trainer, medische be geleiding, bestuur en alle anderen, die hoe dan ook deel uitmaakten van het samenspel dat bijdroeg tot dit ongelooflijke succes. En onze grote Hulde ook! 't Was enorm. We hopen dat u ons in de greep van AjaxBenfica vergeven wilt, dat wij ten aanzien van de lopende competitie in deze regelen wat beknopt zijn. Om met recht kort te gaan: in Breda werd met 20 ge- BenficaAjax. Parijs Doelman Henrique door Cruyff gepasseerd (01).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4