rondom het jeugdvoetbal AUTOLAK Otto Nieuwenhuizen Een ideale voetbalzondag. Een haast ongekende weelde: geen sneeuw, geen ijs en praktisch geen regen. En de velden? Alles was goedgekeurd. De Jeugdcommissie kon volop aan het werk. De Mao- griep echter bracht het aanvankelijk goed opgezette programma voor deze dag haast aan het wankelen. De plotseling hierdoor overrompelde heer Ronday bracht zijn zondag onder de wollen dekens door. Collega Bakker moest hals over kop de wedstrijd bij Vespucci op Ookmeer „overnemen". Ondergetekende zelf liet zijn wedstrijd van de C-3-juniores in de steek om de B-3 en B-4 juniores bij WGA onder zijn hoede nemen. De heer B. Tak, nestor onzer Jeugdcommissie die ergens op Voorland rondzwierf om de consul- dienst waar te nemen, werd met bekwame spoed opgetrommeld om de C-3-juniores op Voorland te begeleiden. In de voorafgaande dagen had de telefoon bij Jeugdsecretaris Boering niet stilgestaan. Griep en nog eens griep. Gelukkig kon het gehele programma toch nog worden afgewerkt. De B-4-juniores kwamen tegen Ahrends in het veld. Het werd een wat moeizaam bevochten Ajax-zege (20). Een onzer donateurs, die praktisch geen wedstrijd van ons jeugdvoetbal overslaat, karak teriseerde de overwinning als volgt: „Een zware bevalling". Met onze B-3-juniores tegen De Meer B-1 ging het heel wat vlotter. Dit werd een 60 Ajax-overwinning. Vooral de kleine, maar rappe Jan Hoopman stichtte keer op keer paniek en vertwijfeling in De Meer-defensie. Er zitten in dit team een aantal knapen, die onge- neerd hard schieten kunnen. Een inhaalprogramma met mini-afmetingen. Onze C-3-juniores moesten tegen DWS C-3 in het veld. Een belangrijke wedstrijd. Dit Ajax-elftal liet er geen gras over groeien en liet het voor DWS bij een 6O-nederlaag. De C-3 speelde op deze bar en boos koude zondagochtend een voortreffelijke partij voetbal. Frank Brunyesteyn stelde de DWS-verdediging keer op keer voor welhaast onoplos bare puzzles. Van zijn voet kwamen dan ook maar liefst 3 doelpun ten. In de achterhoede stond Peter Vermey de aanval van DWS geen meter toe. De kleine, maar onverveerde Chris Bont legde, naar mate de wedstrijd vorderde, beslag op het middenveld, aangezien DWS zijn heil in de afweer zocht. Blijf zo doorgaan, jongens. Dit is voetbal, Ajax waardig. Onze C-5-juniores kwamen tegen ZSGO 2 niet verder dan een gelijk spel (11). Jammer, jullie zijn dicht bij de overwinning ge weest. Het schortte alleen wat aan de afwerking. Theoretisch heb ben jullie nog kampioenskansen. alle kleuren - ook in spuitbussen Overtoom 515, Amsterdam, telefoon 84780 Ook de kleur lak van UW auto hebben wij in voorraad Tussen de bedrijven door speelden de C-1-juniores tegen de C-2-juniores. In dat soort wedstrijden staat altijd het prestige van een elftal op het spel. Het werd een 7O-overwinning voor ons C-1-juniorenteam. Na afloop van de wedstrijd een uitbun dige stemming in de kleedkamer van de C-1, terwijl bij de C-2- juniores diepe verslagenheid heerste. De dreun bleek erg hard te zijn aangekomen. De jongens van dit elftal zaten er bij alsof de Officier van Justitie tegen elk hunner de zwaarste vrijheidsstraffen had uitgesproken. Kom, kom, niet zo gauw in de put zitten. Een nederlaag slikken hoort er nu eenmaal bij. Daardoor moet je juist mentaal sterker worden. Tegelijk speelden de B-1-juniores tegen de A-1-juniores. Ook alweer zo'n „topper". Hier rolde het voetbal stuivertje wel heer raar, want de B-1 won van de A-1 met 41. „Het kan verkeren" sprak Brederode. J. H. H. Verslag: Velox A-1Ajax A-1 (Inter-compettie) Ja, zo togen we voor de belangrijke wedstrijd naar Utrecht om Velox te bestrijden, met als inzet de (voorlopige) eerste plaats van deze afdeling West 1. Beide ploegen stonden boven aan de ranglijst met ieder 2 verliespunten. Na 15 minuten voetbal, waarin wij duidelijk domineerden, bleek reeds aan het vertoonde spel van Velox, dat dit een „harde" wed strijd zou worden. De thuisclub trachtte het gebrek aan techniek en voetbalkunde te compenseren door onze jongens met keihard spel tegemoet te treden. Het ruwe spel haalde Ajax echter niet uit zijn ritme. In de 20e minuut kreeg Velox een zeer twijfelachtige straf schop toegewezen. Hennie Vredenbregt ontnam een Veloxspeler door een correcte sliding de bal in het 16-meter-gebied ,doch de scheidsrechter floot voor penalty. Roel de Haan stopte de strafschop voortreffelijk. De scheidsrechter (geschrokken???) trad vanaf dit moment straffer op tegen de vele overtredingen van onze tegenstanders. Resultaat: Een officiële waar schuwing voor een Velox-speler. Vijf minuten voor rust kreeg John Rep op de linkervleugel een prachtige pass uit de achterhoede. Hij passeerde twee spelers en trachtte een voorzet te geven, welke werd geblokt door een derde Velox-speler. Hierna verrichtte hij tussen drie tegenstanders een goocheltoer. Hij wipte de terug springende bal met zijn linkerbeen op, om vervolgens met zijn rech terbeen een fraaie voorzet te geven, precies op het hoofd van An- dries Kok die dit sterke staaltje baltechniek afrondde met een prachtig doelpunt. Resultaat 01. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Na 15 minuten spelen greep de scheidsrechter wederom resoluut in, door de middenvoor van Velox wegens wangedrag en een irriterende houding uit het veld te sturen. Wie nu gedacht zou hebben dat Ajax zijn numeriek meerder heid wel in doelpunten zou uitdrukken, had het glad mis. Nadat Sjoerd Ruiter verzuimd had een prachtige voorzet van Kok in een doelpunt om te zetten (voor open doel toch nog hoog over te schieten), braken er voor Ajax enige hachelijke momenten aan, o.a. uit een hoekschop schoot Velox de bal tegen de paal, hetgeen een enorme scrimmage tengevolge had. Deze werd echter opgelost door Hennie, die de bal keihard langs de voor ons goede kant van de paar uitschootBrr. Velox speelde nu alles of niets. Het werd voor hun niets, want uit een snelle uitval belandde de bal bij Sjoerd Ruiter, die doorbrak en ook de keeper wilde omspelen. Deze laatste greep Sjoerd bij zijn benen vast en voor de tweede keer kende de scheidsrechter een strafschop toe, en nu terecht. John Rep schoot beheerst in: 02. Nadat de strafschop genomen was gooide de door de scheidsrech ter gewaarschuwde Velox-speler met modder naar één van onze jon- 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 24