ZWARTEPOORTE AJAX 3 mee konden zij slechts sporadisch gevaarlijk zijn. Ajax daarentegen trok hieruit de nodige inspiratie en deze helft bracht uitstekend voetbal. In de 15e minuut gaf Tjepkema een diepte-pass op de in volle snel heid sprintende De Vos en beheerst schoot Hans in de uiterste linkerhoek (03). Zeven minuten later werd een prachtige combi natie tussen De Vos en De Vries afgebroken door de RKAVIC- rechtsback ten koste van een strafschop. Van der Stoel maakte geen fout en dat betekende dus 04. Achtereenvolgens Oldenziel, De Vos en nog eens Oldenziel kregen goede kansen de score op te voeren, maar de RKAVIC-verdediging greep nu tijdig in. Vlak voor tijd gaf de thuisclub de stand een wat dragelijker aanzien, toen uit een hands van v. d. Stoel de toegeken de strafschop Schalm z'n eerste daadwerkelijke optreden vereiste. Het harde schot was hem echter te machtig (14). alles voor uw woning MOLUKKENSTRAAT 74-76 - TELEFOON 53003 AJAX 5 Slager Andriesse Pijbes Harms v. Wijk Bouwan de Vries Rodenburg Lissauer v. Leeuwen Wiffrie Thuis tegen Rivalen 3 Ajax 5 heeft grote moeite gehad met een beduidend lager op de ranglijst geklasseerd staand, maar fel van zich afbijtend Rivalen 3. Het minimale klasseverschil in deze wedstrijd werd tenslotte uitge drukt in een 21-zege voor de onzen. Technisch stond deze wed strijd bepaald niet op een hoog peil. Maar dit tekort werd ruim schoots gecompenseerd door spanning en sensatie. Reeds vrij spoedig na het eerste fluitsignaal kreeg de Ajax-voor- hoede beste kansen om te scoren. Van Leeuwen, die té veelvuldig en té opzichtig (onnodige!) overtredingen beging, knalde in de eerste paar minuten een drietal schoten net naast en een tegen de paal. Rivalen probeerde terug te slaan, maar de Ajax-defensie sloot goed. In de tiende minuut kroop Rivalen door het oog van de naald, toen Lissauer handig langs een paar verdedigers glipte en van dichtbij tegen de uitgelopen doelverdediger opschoot, waarna de terugspringende bal tot hoekschop werd verwerkt. Het bleef tot de 20e minuut het enige wapenfeit, want Rivalen trachtte de druk wat te verzachten door het middenveld te bezetten en dat resul teerde in een serie niet ongevaarlijke situaties voor ons doel. In de 20e minuut bezorgde Rodenburg zijn elftal een voorsprong. Uit een 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 20