Ma Broodje van Kootje Tonnie Pronk Melchers Olifant Jenever Reisbureau Maarse Kroon SP0RTHUIS In deze wedstrijd, gadegeslagen door het voltallige Ajax-bestuur en trainer Michels, heeft Ajax verreweg de beste kansen gehad. Onze voorhoede faalde echter tegen AFC niet alleen op de be slissende momenten, maar liet na ongebruikte kansen het hoofd moedeloos zakken. De enige die, ook na twee missers" voor een leeg doel, er voor wilde „knokken", was De Vos. Onophoudelijk probeerde hij z'n voorhoede te stimuleren. Jammer genoeg zonder resultaat. AFC legde vooral in de tweede helft het zwaartepunt op zijn ver dediging. Met Gehring als eenzame spits probeerde de thuisclub via een uitval te scoren. Ajax daarentegen had praktisch de hele wedstrijd een sterk overwicht maar miste inzicht èn schotvaardig heid om het AFC moeilijk te maken dat, allengs de tijd vorderde de indruk wekte, met een gelijkspel genoegen te nemen. Vlak voor rust stond De Vos voor een leeg doel, na een misver stand tussen Bouwman en de AFC-goalie, maar door té zacht in te schieten kon de zich snel herstellende doelman redding brengen. Na de rust werd AFC met de rug tegen de muur gedrukt, maar enkele droomkansen onzerzijds werden niet benut. Bovendien vormden Bouwman en Tak in het centrum een te groot struikelblok voor onze aanvalslinie. Nadat AFC in de 75e minuut tot een afge keurde buitenspeltreffer kwam, nam het geheel onverwacht in de 83e minuut de leiding, die ze niet meer afstonden. J. Bollen gaf een dieptepass naar de vrijstaande Gehring, die v. Beek en v. d. Stoel passeerde, om daarna met een harde schuiver ook doelman Schalm kansloos te laten (10). Vlak voor tijd kregen resp. R. Grootenboer en De Vos nog opge legde kansen om de verdiende gelijkmaker te scoren, maar beide spelers misten jammerlijk. Uit tegen ZVV 2 In alle vroegte vertrok Ajax 3 zondagmorgen (8.30 uur) op weg naar Zaandam; het tijdstip van de wedstrijd was n.l. gesteld op 10.00 uur teneinde ZW de gelegenheid te geven, enkele spelers die 's mid dags als reserves zouden fungeren bij ZVV 1, na de wedstrijd vol doende rust te geven. Trainer Haarms had na de teleurstellende wedstrijd tegen AFC 2 het elftal op drie plaatsen gewijzigd. Fokke, v. Breevoort en R. Grootenboer waren gepasseerd en moesten plaatsmaken voor F. Grootenboer, De Ridder en de de laatste weken zeer produktieve v. Laar. Ook met deze „nieuwe krachten" mocht het Ajax niet gelukken in deze wedstrijd te zegevieren. Al spoedig bleek dat ZW zeer geestdriftig zich het eerst aanpaste op het keiharde, dus moeilijk bespeelbare veld. Met lange trappen werden hun voorhoedespelers aan het werk gezet en waren enkele aanvallen hiervan bepaald niet van gevaar ontbloot. Na vijf minuten scoorde ZW door een kopbal de openingstreffer (10) Ajax trachtte hierop een passend ant woord te geven en slaagde daarin in de 13e minuut, toen v. Laar eveneens met het hoofd scoorde en dat betekende 11. ZW raakte door deze tegentreffer niet van de wijs, maar bleef met een enorme inzet vechten voor een beter resultaat. Het spel werd er echter niet beter van, want de thuisclub en ook Ajax bezondigden zich té dikwijls aan onnauwkeurig plaatsen. Ons elftal bleef intussen volharden in kort samenspel. Keer op keer brak de ZW-defensie onze aanvallen af, om daarna met lange trappen haar aanvallers te lanceren. Dat leidde twintig minuten voor het eindsignaal tot de overwinnings treffer voor de gastheren. De ZW-linksbuiten in duidelijke buiten spelpositie ontving de bal en trok deze voor, waar onbedreigd (onze gehele verdediging, doelman Schalm incluis, bleef als vastgenageld staan) de stand op 21 werd gebracht. In de resterende tijd bleek de verdediging der thuisclub moeilijk te passeren en zo raakte Ajax 3 in twee wedstrijden vier kostbare punten kwijt. Thuis tegen DWS 3 Ajax is in deze wedstrijd tegen „hekkensluiter" DWS duidelijk het dieptepunt teboven gekomen. Met niet minder dan 50, in ons voordeel, werd déze aantrekkelijke partij besloten. In de beginfase van de strijd wist DWS de aanvallen van onze voor hoede nog af te slaan, maar daarna waren onze gasten duidelijk de Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting op voetbalkleding voor uw voetbalartikelen Adidas - Puma - Quick traingingspakken Cup-Final schaatsen Viking en CCM Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 17