Weest welgemoed gij Aiax helden: Cruyff zal het d'Euseeb vergelden en goal na goal in 't net doen wippen, zijn tegenstanders steeds ontglippen. Ga gy dus maar gerust op reis naar de match van 't jaar daar in Parys en laat mij fluks in rym dan weten of gij op rozen hebt gezeten." Emile voornoemd kon iemand daaraan twijfelen? is ook zijner zijds, poëtisch ingesteld van wal gestoken. Hij nam, wat men in zijn eigen vaktaal noemt, een „conclusie van antwoord". Leest, club genoten, maar even verder: „Rood-witte legioenen in de wereldstad Zwermden uit naar vele straten, Ditmaal zonder Willem's kat: Die had men thuis gelaten. Waartoe 't verhaal hier nogmaals te fabrieken? Gij zijt volkomen ingelicht, Per beeldbuis en de nieuwskronieken, Dat alles deed de deuren dicht. Een „tollenaar" op Le Bourget Bleek het fameus te weten, Voor hem was Ajax blijkbaar „pet": 50 voor Lisbon zou het beten De onzen hadden anderszins besloten, Een pluspunt voor heel Nederland, Rinus hem noem ik hier was doorgestoten: Men voelt des leiders meesterhand. Zo kwamen wij vooruit een ronde In wedkamp van voetbal-Euroop, Nu zwijgen tijdelijk de monden, Men voelt zich stil met vage hoop Wat gaat nü om in Michels' brein, Wordt verder uitgekiend, vergaard Voor tegenstander, wie zal 't zijn? Let op Brussels LOTgeval, per 21 maart!" (Overdacht in de vroege middaguren van donderdag 6 maart 1969, ergens in het luchtruim, per DC 8 Martinair, daarbij ledigende twee feestbocalen gevuld met het alleredelste landbouwproduct van Franse bodem. Zulks nadat ter genieting van bedoeld hoogge- noteerd vocht, vanwege derzelver poreus karakter, zowel „slof" als „oude voetbalschoen", doch louter in DIE samenhang, ondeugdelijk waren bevonden). Mevr. F. van Bokhoven-v. Rooy, Helmond. Joop Nota, Haarlem. R. J. Boerema, Zeist. A. Hoogendorp, Amsterdam. G. J. Visscher, Madras. Fam. Th. J. Koperdraad, Amsterdam. J. Hageman, Amsterdam. G. H. Wouterson, Amsterdam. SW Supp.verg. „Door Weer en Wind", Schiedam. Nico Kempen (Feijenoorderl), Rotterdam. Chinees-Indisch Restaurant „De Maan" - „De Pauw", Den Haag. H. Scheen, Amsterdam. Lindeteves-Jacoberg en haar Franse zaken relatie J. Leclaire, Amsterdam. Anette Naus (11 jaar), Groesbeek. G. Bak, Driebergen-Rijsenburg. Ome Jan Luiken, Amsterdam. Royal Hotel, Paris. Groep Scholieren, Arnhem (van allemaal een brief). Leerlingen 3e klasse St. Johannesschool, Duivendrecht (van allemaal tekeningen). Leerlingen klasse B Rembrandtschool, Enschede (Ajax, pas op voor Twente). Leerlingen klasse 5 Akkerschool, Dieren. Kees Schriel, Maarssen. Leerlingen klasse 4 St. Jozelfschool, Zieuwent (post Ruurlo). Lex van Delden, Amsterdam. Van Itterson, voorzitter „Blokkeer", Den Haag. AJAX-VLAG IN GROTE ZAAL Hoezeer Ajax door zijn zege op Benfica de beschadigde nationale trots weer wat heeft uitgedeukt bleek donderdagmorgen na de match op de repetitie van het Concertge bouworkest. Voor een lege zaal, met op de stoelen jassen en vioolkisten, repeteerde Ancerl het vierde pianoconcert van Beet hoven met als solist de jonge Paul Badura- Skoda. ledereen was vol concentratie, passages werden overgenomen, dirigent en solist bogen zich over de partituur. Maar van de bank van het monumentale orgel, dat de achtergrond van het orkest vormt, hing triomfantelijk een grote Ajax-vlag, daar op gehangen door Ajax-supporter (en eerste trompettist) Willem Groot. Klonk het koper daarom zo martiaal? Heer Jaspers AVB, Amsterdam. Politiebureau Singel, Amsterdam. Toneelgroep Centrum, Amsterdam. Ellinger, Zaandam. Pamela Jet Jan, Amsterdam. Burgemeester Samkalden, Amsterdam. Petaio, Koning der Zigeuners, Den Oever. Bestuur Olympisch Stadion, Amsterdam. A. Paulen NOC, Den Haag. Consulaat Argentinië. Telegrafisten en seiners Hr. Ms. van Speijk, via Scheveningen Radio. Holland Sporting Club, New York. Salvador Ripoll Jubany, Barcelona. A. A. Vroklage, Rotterdam. RCW „Zwart-Wit '28", Rotterdam. Ton van Dop, Oude Tonge. Wagons-Lits/Cook, Amsterdam. Caransa-v. d. Meyden-v. Santen, Amster dam. Starke - Doelenhotel, Amsterdam. Sportclub Feijenoord, Rotterdam. Kapitein, officieren en bemanning m.s. Pendrecht, Dwars van Hawaii. Ajax-supporters, Weesp. J. J. Veltmaat, Zwolle. P. Kroon, Loenersloot. Member no. 19297 Benfica, Lissabon. Frans Winteraeken, Ubach o/v Worms (L.). Leo Novak. Bernd Niebrugge, Nordhorn. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 15