terneuzen-amsterdam v.v. onze fraaie prestatie tegen benfica was voor velen aanleiding ons via telegram, brief etc. te complimenteren Onze plaatsvervangende voorzitter van de ledenraad Emile Walter (niet te vergeten: Ajax) Catz heeft destijds met vier anderen men schreef 1918 het Gronings Studentencorps bestuurd. Zij vorm den, officieel en klassiek uitgedrukt, de Senatus lllustrissimus Studiosorum Groningae. Rector van die senaat was toentertijd mr. P. H. W. F. Teilegen, thans oud-burgemeester van Terneuzen en aldaar nog steeds woonachtig. Mr. Tellegen, in meer dan één opzicht van verre het voetbalgebeuren volgend, heeft vóór de beslissingswedstrijd in de Lichtstad zijn vriend Catz, in dichtvorm, een hart onder de riem willen steken. En dat ging dan aldus: Men liet nochtans de moed niet zakken; een tweede poets mocht niet gebakken. Van kracht bewust en vol vertrouwen ging men een veldtochtplan ontvouwen: de sluwe portugees verstrikken hem thuis een bittere pil doen slikken; het oog om oog en tand om tand dat was de keus van heel het land. En zo gezegd was zo gedaan. Met Michels leus „Valt dadelijk aan!" moest Portugal de vlag gaan strijken, vergeefs naar d'zegepalmen ryken. „Heel Neerland was in rouw gedompeld „Aiax verloor" werd droef gemompeld; de portugees, zo was het zeggen, Liet zich niet in de luren leggen door Mokums koude, sneeuw en ys. Dies raakte Aiax van de wijs. Reeds spant de heldenschaar zyn spieren. Wie zal van hen de zege vieren? d'Euseeb of Cruyff, 't is al om 't even, elk zal het andere net doen beven. Burgemeester van Beverwijk. P. H. van Doesburg, Amsterdam. Z. Exc. Min. den Toom, Den Haag. Mordy Maduro, Willemstad. Co Verburgt, Hongkong. WCS (K. Jansen), Den Haag. Jaap Kelderman, Beyrouth. Van Mastwijk de Muinck, Rio de Janeiro. Bemanning „Statendam", in de Pacific. Jan Visscher, Madras. Vrouwenafdeling Zaal 6 Burgerziekenhuis, Amsterdam. H. van Doorn, de oudste (105 jaar). Inwoner van Nederland, Maastricht. Huiskes Vleeswarenfabriek, Nieuw Dordrecht. Tamboers en Trompetterkorps AHOY, Rot terdam. Teengs Gerritsen, Wassenaar. Bestuur DWS, Amsterdam. Bestuur en spelers PSV, Eindhoven. Fam. Schreuder, Amsterdam. De heer P. Kranenberg, dir. Amstelbrouwerij NV, Amsterdam. Stichting Blauw Wit, Amsterdam. De heren Jos Coler en Jan Huybregts: KNVB Bestuur Betaald Voetbal, Den Haag. C. M. Koppelaar, Zaandam. Supporterslegioen Nijmegen, de heren Her mens en Looyschelder. Sportvereniging Randfontein, Randfontein. T. Hensen, Veendam. gaarne zeggen wij allen hiervoor hartelijk dank Supp. Verg. Feyenoord's vrienden, Dordrecht. Bemanning HRMS „Amsterdam", Ned. An tillen. Bemanning m.s. „Bintang", via Schevemn- gen Radio. Peugeot Michelin Wielerploeg, Haarlem. Bestuur FC Twente, Enschede. Fam. Boering en fam. Fleysman, Amsterdam. Splint, Amsterdam. M. J. Koolhaas en echtgenote, Amsterdam. Directie en Personeel Taxicentrale Deetax, Maastricht. Hollandse officieren op Israëlische Bulkcar rier „Timna", via Scheveningen Radio. Bemanning m.s. „Giessenkerk", via Scheve ningen Radio. Cor Braasem, Marazul Alicante. Nikolaus Berger, Frankfurt/M. Ajaxfans m.s. „Ouderkerk", via Schevenin gen Radio. Bemanning en officieren „Prins der Neder landen", via Scheveningen Radio. J. Slauerhof, Amsterdam. H. Fleysman, Zandvoort. DOVO, Veenendaal. Opvarenden m.s. „Bawean", via Schevenin gen Radio. Sportclub NEC, Nijmegen. ADO, Den Haag. Fam. J. Schoemaker-Bouman, Amsterdam. Frans Lucas, Soestdijk. Zr. Plavia, Soestdijk. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 14