de beste wensen.... Niet T.A., doch de TV bracht weldra zekerheid: 25, terwijl evenzeer al ras duidelijk werd hoe dat aritmetisch misverstand in de wereld had kunnen komen. Omtrent de gezondheidstoestand van T.A. volgt hier het laatste bulletin. Zij zijn, per slot van rekening, de langdurige zenuw- crises te boven gekomen, zij het dan dat hun vanwege de ge zamenlijke sectoren der psysch-psychiatrische, apostolische, ho geschool in de Markerwaard het uitdrukkelijk advies werd ver strekt, om der wille van het eigen lijfsbehoud, voortaan, zonder enig mankeren, rust, verkoeling, verkilling en verpozing in het kader der uitwedstrijden te gaan zoeken. Waarvan (mag het in deze kolommen nog éénmaal worden gezegd?) akte. Dit relaas dient nog een wijle, in de privé-sfeer van de steller van onverwerpelijke ontboezemingen, te worden vervolgd. Diezelfde dag ontmoette hij toch enkele zijner clubgenoten, althans fana tieke aanhangers van voorzichtig uitgedrukt één der aller beroemdste sport-associaties op deze planeet (de kampioen op Mars komt zich eerlang voorstellen). Dat was in het hoofdste delijk Mauritianum, hetgeen u wel weet te liggen. Veel wil ik u daarvan niet vertellen, doch loodrecht op het Muntplein bevindt zich een ietwat nauwe avenue en aan het tegengestelde einde daarvan treft gij die tempel aan. Alwaar, in naam van de hoogste chef, met voortreffelijke, want Starke-, hand wordt geregeerd en alwaar men, tegen een bijkans te verwaarlozen contrapraestatie, z'n graantje kan medepikken. Hetgeen dan ook door onderge tekende, in het gezelschap van vijf anderen, bedeesdelijk werd ondernomen. Wonderbaarlijk toch, dat je, waar ook ter waereld, de rood witte samenhorigheid er zó uithaalt. En dan denk ik met name aan een bekend fanatiekeling onzerzijds, ook nimmer op het appèl ontbrekend, die daar in voorzegde tempel urenlang, naar goed gebruik, met mevrouw en jeugdig knaapken was neergeze ten. Een chique dame, die afwisselend met gemaal en spruit, op vlekkeloze manier een aantal moderne dansen op het parket lei. Een lust voor het oog, vooral mevrouw (singulier nietwaar, maar bij sommige mannen blijkt op een bepaalde leeftijd toch het gevoel voor aesthetica te ontwaken; als u mij vraagt, moet dat altijd latent aanwezig zijn geweest Hoe dan ook, op een ogenblik in de kleine uurtjes, mitsdien ,,ge- durenden voor de nachtrust bestemden tijd", artikel 311 ad 3e Wetboek van Strafrecht, had ik de eer de familie in de hall van het sneeuwwitte Mauritianum nog even te begroeten. Zij ver haalden mij, met anderen, van de slag, die bijkans een half et maal voordien zich in ,,Die Haghe" had afgespeeld en gewaag den, onder meer, van een onstuitbaar drietal. Welke aanvals drift alle dagbladen nadien eendrachtig hebben bevestigd. Van déze drievoudige diamant aan onze verenïgingskroon heb ik ver volgens, ik dacht wel: hoofs, afscheid mogen nemen, zulks met de nog onuitgesproken wens hen veelvuldig te mogen terugzien. Zo in Meer als elders in den lande en in een, mij nog onbekende, Portugese sfeer. Ik had de familie in Istanboel destijds niet ont dekt, schoon zij aanwezig waren, maar in Lisboa zou de schade kunnen worden ingehaald. (Het luxe hotel Ritz is gelegen, naar mijn correspondenten daar te lande mij juist hebben doorge seind, aan de rua Rodrigo da Fonseca, nummer 88 a.) Gij Ajacieden, allen, ligt mij onmetelijk aan het hart (hoezeer ik mij ook bij die verinniging een wijze zelfbeperking moet opleg gen). Wij jagen gezamenlijk steevast een, schier ongrijpbaar, ideaal na, namelijk: onze beroemde zelfsbedieningsorganisatie zoveel, en zolang, mogelijk aan de top te zien. Daarom kom ik de hele rood-witte luchtvloot, dito marine en leger, volgaarne op elk ogenblik des, soms langen, soms korten, daags tegen. Zelfs een Eusebio kan mij daarvan niet weerhouden. En u weet on getwijfeld waarmede ik deze hartekreet wil beëindigen. Ontvliedt tico" eens de eigen behuizing. Uit, met name in binnenlandse en bui tenlandse uitwedstrijden, goed voor u! Zelfs uitmuntend. 28-XIl-'68 E. W. CATZ Ajax is 't jaar goed begonnen, Tweemaal winst dus runner-up? Het gepieker iets verdrongen, juist, om de UEFA-CUP. Dat komt midden februari weer terug, let maar eens op. Want zo'n beker is geen larie, het wordt dan weer ,,top of flop". Ajacieden die het zéker weten (wie?) beweren koen: ,,W e I dit jaar d'Europabeker maar niet ook nog kampioen." Dan zeg ik, goed als dit waar is nog geen man is overboord omdat dit van geen bezwaar is want dan wordt het Feijenoord. Ajax speelt als bekerhouder dan het volgende seizoen wéér mee, en precies, wat zou der schoner zijn dan 'n kampioen (en dit dan in de finale!) uit het eigen land te slaan. Hebben dit ééns niet Spartanen met Atheners ook gedaan?1 Na het wonderlijke treffen met een Go Ahead (43) deed Breda daarna nog effe zand in de machinerie die daardoor niet vlot zou lopen. (Mao houdt van Keizers niet) Toch ging NAC's poort tweemaal open vlak voor tijd, tot NAC's verdriet. Als dit komt onder uw ogen was reeds Sparta op bezoek. Sparta kent geen mededogen, FSC kreeg aan de broek een 50 en als nu Mao verder teistert Amsterdam (en je vraagt: Waarom juist daro?) ligt het Ajaxspel straks lam. Niets daarvan, gij pessimisten. Nog is Holland niet in last. Laat om kansen die je miste je niet zetten op de kast. Moge we, vrij van kwetsuren, door de competitie gaan. En dan zonder avonturen rechttoe op, waar dacht je, aan? B. S. LE MARCHÉ een paar dagen geleden. Overigens, „Realen met Athle- had me, rijmtechnisch gesproken, beter uitgekomen. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 9