Saint Germain des Prés Café „Populair" waarnemer van de UEFA. Deze was, zo als ons werd gezegd, niet aanwezig. Tot de heer Ritter werd door ons gezegd, dat hij als scheidsrechter niets te maken had met de Turkse Voetbalbond, noch met Fenerbahce, noch met Ajax en dat hij zelf een beslissing diende te nemen zonder in menging van anderen over spelen of niet- spelen. Na veel heen en weer gepraat in voor ons onverstaanbaar Turks, verzocht de heer Ritter zich met zijn beide grensrechters te mogen terugtrekken om gedrieën een beslissing te nemen. De drie heren werden weggeleid, kwamen na vijf minuten terug, waarbij door de heer Ritter werd medegedeeld, dat ondanks dat hij moest toegeven, dat het speelveld slechter was dan gisteren, de wedstrijd zou doorgaan en wel om 19.00 uur. (Dus ook nog een uur vroeger dan officieel was vastgesteld.) Van Ajax-zijde werd dit onder protest ge accepteerd en werd conform dit protest een telegram (waarvan hierbij afschrift) gezonden naar de UEFA te Bern. Accommodatie In onze toegewezen kleedkamer bleek bij aankomst vóór de wedstrijd geen drink water te zijn; althans het kwam niet uit de daarvoor bestemde kranen. Officials van Fenerbahce waren niet te vin den. Slechts door een Turkse jongeman (die door de catacomben liep) te charteren en van een goede fooi te voorzien, is het ons gelukt de watervoorziening lopend te krij gen. Bij het betreden van het speelveld bleek er voor trainer Michels, de begeleidende twee artsen, masseur en reserves geen banken beschikbaar te zijn, zodat deze gedurende de gehele wedstrijd in de stro mende regen moesten staan. Wij geven u de verzekering, dat het bo venstaande slechts een korte impressie weergeeft van onze meer dan treurige er varingen. Wij achten het onze plicht de UEFA hier op te wijzen, omdat wij, gezien onze er varingen, van mening zijn, dat een ver eniging als Fenerbahce in een toernooi van niveau als de Europa Cup niet thuis hoort. Ook de Turkse Voetbalbond is schromelijk tekort geschoten. De UEFA mogen wij tenslotte beleefd ver zoeken te willen zorgdragen dat bij wed strijden om de Europa Cup tussen welke verenigingen dan ook ten alle tijden een neutrale waarnemer aanwezig is. Amsterdam, 17 december 1968. Voor het bestuur AFC „AJAX": J. van Praag, voorzitter J. H. Westrik, secretaris H. G. A. Timman, penningmeester Bijlagen: 3 foto's inzake toestand terrein en keuring daarvan. BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Carel C. Kamlag en Tom Manders Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 Hoewel wij ons allerminst op de borst willen slaan als zijnde dat het toch maar weer Ajax was, dat de kat de bal heeft aangebon den is het niettemin opmerkelijk, dat, nadat men van onze opsomming van feiten had kennisgenomen, zojuist de UEFA aan de daarvoor in aanmerking komende clubs in alle landen een zgn. Principles of protocol heeft doen toekomen, waarin nadere voor schriften zijn aangegeven voor de clubbesturen der thuis-spelende clubs ten aanzien van de ontvangst hunner gasten. Om maar een greep uit deze bepalingen te doen: 1. Bij de wedstrijd zitten beide voorzitters naast elkaar op de tribune. 2. De thuisclub is verplicht tickets terug te nemen. 3. Op 1,5 meter afstand van de krijtlijn (out line) dient een ruime bank aanwezig te zijn voor de reserves, coach, dokter, masseur en eventueel psycholoog. 4. Voor de bezoekers dient alle dagen een gids-verzorger of bestuurslid ter beschikking te zijn. Enzovoorts, enzovoorts. U ziet dat van hogerhand thans wel even de puntjes op de bekende i worden gezet, hoewel het niet anders dan een normale vorm van wellevendheid is. Waarvan het gebruik gelukkig ook grotendeels reeds bekend. De manier, waarop de KNVB de laatste weken weer eens van zich heeft laten spreken, met betrekking tot zijn houding inzake de terreinafkeuringen, grenst werkelijk niet alleen aan het volkomen onbegrijpelijke, doch is tegelijkertijd voor de clubs onaanvaardbaar. Dat men van bondswege niet meteen zondagmorgen ja zelfs in vele gevallen reeds zaterdags alle wedstrijden afgelast, als een kind op zijn vingers kan natellen, dat er geen „hond" komt kijken, is niet meer aanvaardbaar. Alle verenigingen uit de eredivisie hebben thans de KNVB verzocht aan de agenda voor de buitengewone vergadering op 8 februari a.s. het volgende punt toe te voegen: „Wijziging van de richtlijnen inzake het afgelasten van het gehele wedstrijdprogramma in het betaald voetbal bij abnormale omstandigheden." teneinde tot een uitspraak te komen aangaande het al of niet doorgaan van wedstrijden, niet alleen met betrekking tot de bespeel baarheid van het veld resp. gevaar voor de spelers, doch ook ten aanzien van abnormale omstandigheden, die de publieke belang stelling zeer nadelig beïnvloeden. Mag ik dan hier eindigen tot allen, die in dit Nieuwe Jaar zowel binnen de krijtlijnen als daarbuiten de naam Ajax zullen uitdragen te zeggen: véél succes! Waarbij ik meen zeker te weten daarbij uw tolk te mogen zijn aan ons eerste elftal in de moeilijke strijd tegen Benfica bijzonder veel sterkte wordt toegewenst. J. VAN PRAAG 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 7