)y 55 Öftïï Broodje van Kootje Tonnie Pronk Melchers Olifant Jenever Wv Reisbureau Maarse Kroon SPOR THUIS Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting op voetbalkleding voor uw voetbalartikeien Adidas - Puma - Quick traingingspakken Cup-Final schaatsen Viking en CCM Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257 Op de valreep kunnen we dan nog net „meenemen" dat we in Breda met 20 (in de laatste vijf minuten gescoord) van NAC wonnen, dank zij goals van Barry en Klaas. En zulks onder het speurend oog van manager Otto Gloria van Benfica Ajax B kwam, door de vele afgelastingen, nauwelijks binnen de krijtlijnen. Na vele weken kon pas 4 januari jl. weer aan de op gaande lijn worden voortgegaan. Dat was tegen PEC in Zwolle. Het viel daar om de drommel niet mee. De Zwollenaren kwamen wel niet met beroemde Joegoslaven in het veld, wèl echter met een team van oudere en meer geroutineerde spelers dan bij ons. Niettemin nam Ajax door een kranige 20 overwinning de beide punten mee naar ons goede Mokum. Door het tekort aan voetbal-stof ditmaal geen B-praat van Secco. Ook bij de amateurs alsmede de jeugd was de spoeling uiter aard dun. Wim Schoevaart zal echter geven wat hij heeft en wij verwijzen u derhalve naar z ij n pennevruchten. De Clubavondencommissie kon weer terugzien op een bijzonder geslaagde kienavond. Achteraf bleek de belangstelling zó groot te zijn, dat zelfs het nieuwe restaurant te klein bleek en daarom toevlucht genomen moest worden tot de grotere benedenzaal. Wel, wel, wat een spanning was er weer. En wat een schitteren de prijzen. Alsnog hartelijk dank aan de milde gevers, die het ons niet kwalijk zullen nemen daarbij vooral vriend Asbeek Brusse in het zonnetje te zetten. Dank ook aan Cor la Fleur en zijn „team-genoten", alsmede de dames voor hun goede organisatie en het vele daaraan verbon den werk. Zoals gebruikelijk ontmoetten elkaar op de eerste zaterdag (avond) van het Nieuwe Jaar bestuurs- en commissieleden, Ere leden, Pers en verdere genodigden elkaar in de bovenzaal van het Ajax-restaurant voor de „heil-en-zege" wensen. Daarbij mochten de aanwezigen zich verheugen in de komst van wet houder Verhey met zijn echtgenote. Het voortreffelijke werk van het orkestje de „Diamond Boys", alsmede het optreden van niemand minder dan Willy Alberti maakte het reeds een waar feest, doch toen daarna onder auspiciën van Cor Deelen, zoals de voorzitter nader toelichtte Wim Meester achter de microfoon kwam met o.a. zijn „Klein Vriendinnetje verhoogde dit de stemming nog meer. Het inspireerde Willy Alberti bovendien tot een paar zeer gewaar deerde toegiftjes. Heren van de muziek en het lied, hartelijk dank. We hebben er van genoten. De door de AVRO sinds jaren ingestelde onderscheiding „Sport- stad, Sportvrouw en Sportman van het Jaar" had dit jaar een uitbreiding ondergaan; er was nl. ook aan toegevoegd: „Sport- team van het Jaar". Op de hiertoe in Doetinchem georganiseer de bijeenkomst resp. TV-uitzending verkondigde Dick van Rijn dat ons Ajax met grote meerderheid van stemmen als eerste voor deze ere-titel was uitgeroepen en mocht voorzitter Jaap van Praag een prachtige bokaal voor onze vereniging in ont vangst nemen. Bovendien ontvingen trainer Michels en aanvoerder Ger Bals elk een fraaie plaquette. Helaas moesten we op 4 januari 1969 kennis nemen van het overlijden van ir. P. F. S. Otten. Een bijzonder groot verlies, niet alleen voor zijn club PSV, doch voor de gehele Nederlandse sportwereld. Wijlen de heer Otten was beoefenaar van meerdere sporten en nadat eenmaal de leeftijd was gekomen als speler daarmede te stoppen, beijverde hij zich met zijn grote activiteit en doorzet tingsvermogen de sport in het algemeen te steunen, c.q. op een hoger plan te brengen. Hij was ook een goede bekende van Ajax; hij werd ongeveer vier jaar geleden zelfs ondersteunend lid. Nooit zou bij het be- 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 4