wij ontvingen kerst en nieuwjaarswensen van: een haagse heildronk Go Ahead, Deventer. Sheffield Wednesday Football Club. Directie „Broodje van Kootje". Loe Lap. Banik Ostrava Kohle (Tsjech.). UEFA, Bern. Real Madrid, Madrid. Sparta Praha, Praag. Spartak Trnava. Dik Bruynesteyn. Atletico Madrid. Sigarenmagazijn „Sport". World Sport Promotions Ltd. N. C. van den Boogaard. Familie Grunwald. II. FC Internationale. Royal Football Club Liegeois, Luik. Fenerbahce, Istanboel. Fotograaf Bob Friedlander. Het bestuur van de Stichting DOS. P. van de Hoek, Blaricum. ASC SDW. Drukkerij-Uitgeverij „Grafica". Het bestuur „Feijenoords Vrienden". Firma C. Stibbe, Rotterdam. Sporthuis Tonnie Pronk. Familie J. C. Fleijsman. FC ADO, Den Haag. I'lris Club Croisien. Medewerkers Reisbureau Mondial. NV Het Nederlands Sportpark Olympisch Stadion. Dukla Praha. Het bestuur van BSG Wismut AUE. Stichting Betaald Voetbal Helmond-Sport. Liverpool Football Club. Sportclub Telstar, IJmuiden. Jan Huischer. 1. Fussball-Club Köln 01/07 e.V. FC Twente '65, Enschede. Het bestuur HSV ADS. Nikolaus Berger 6, Frankfurt/M. VV Sleeuwijk. De Ajaxied (E. Damsteeg). L. Ch. J. van Kinsbergen. Mevr. Kemner-v. d. Berg. A. Brunt, Wassenaar. Familie G. v. Mourik. Coby v. d. Berg, Noordwijkerhout. Van der Zee, Santpoort. J. H. Minderhoud. Vriendenkring d. Spelers v. Patro Eisden. Günter Bachmann Intersport, Frankfurt/M. DWS, Amsterdam. Invalide Sportclub Amsterdam. Leger des Heils. Directie en personeel van Pondre. Theo Weijmer, Breukelen. Jar. Spicka, Czechoslovakia. Wolfgang Coedik, Oost-Duitsland. NV Nederlandse Luchtvaart Mij. East-West Agencies, Den Haag. Het Gem. Reclamebureau. Willy Thiel, B-junior. C. C. ter Meulen-Roozeman. Familie A. Boerkoel. Bob Braat en echtgenote, USA. „Litrico", Amsterdam. B. K. Okma, Hoogeveen. Robert Lambrechts, Boekhout. Personeelscomité Euratom, Petten. Fa. Gebr. Sier en Bootsman. René Consenheim, Den Haag (10 jaar). J. K. Smit Diamond Products Ltd., Toronto, Canada. Familie Den Bak, Rotterdam. Familie G. Breuker, Amsterdam. Familie H. Peijtel-Tieman. Familie J. Timman. Familie Van Genderen. Familie F. Moinat. Atie Ravenstijn, Hoorn. Fa. Jan de Natris. Familie W. Spronk, Herwijnen (Gld.). RV AV Sparta, Rotterdam. Dames Goed, Abcoude. Jaap Smit, Alkmaar. Charles van Zanten, Lunteren. Familie N. Wolters. Ujpesti Dozsa Sport Club Elnöksege. P. Pelle, Eibergen. Bestuur AVV Zeeburgia. Familie Hulskemper. Installatiebureau TV Masten Bouw. Familie Ten Oort (donateur). De heer J. D. v. Voort en echtgenote. Th. J. Koperdraat, B2-junior. Jan van den Pol (free-lance Sport). Familie F. van Tienhoven. H. A. Schols. Bob Peters Jr., impressario. A. ten Heukel, Bergen N-H. A. van Walzel. B. J. Nieland, Amsterdam Er waren twee redenen, die mij er toe brachten op de Tweede Kerstdag naar Den Haag te gaan. De eerste, omdat Ajax in het Zuiderpark tegen ADO moest aantreden, de andere was gelegen in het feit, dat Haagse vrienden mij aan hun kerstdis hadden uitgenodigd. Ik schroom niet hier eerlijk te bekennen, dat de Hofstad na Amsterdam uiteraard op mij altijd een diepe indruk heeft gemaakt. Vooral het oude regeringscentrum, het Binnenhof, de altijd roer loze Vijverberg, de deftige Kneuterdijk Wie een bewonderaar is van oude buurten in een stijlvolle Hol landse stad als Den Haag, zou hier maar eens gewoon wat moeten gaan rondslenteren. En de blik laten gaan langs de gevels van die plechtstatige herenhuizen en regeringsgebouwen. Met rondom de stilte op het late namiddaguur, zoals op deze Tweede Kerstdag. Heeft de tijd hier dan toch stil gestaan, zoals een bekend auteur eens veronderstelde. Sneeuw valt. In grote dichte vlokken. De hoge kruinen van de bomen worden omgetoverd in een smetteloos wit. Hier in het hart van het aloude Den Haag is het sprookje wer kelijkheid geworden. Ik begrijp nu ook wat schilders uit de oude Haagse school heeft bewogen dit stedenschoon op het doek vast te leggen. Het was in ieder geval een heerlijke ervaring, na de prachtige overwinning van Ajax. Zo schaarde ik mij aan het kerstmaal, waar een toast op Ajax werd uitgebracht. Een bijzonder vriendelijke Haagse geste. Van de Kerstdagen naar Oud en-Nieuw zijn maar een paar luttele dagen. Het jaar 1969 ligt weer voor ons. Wat zal de toekomst Ajax brengen? Laat ik besluiten de spelers van ons eerste elftal veel succes toe te wensen in de komende wedstrijden, vooral die tegen Benfica. „Een juichtoon daav're langs de velden, Van ons dierbaar Rood en Wit." J. H. H. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 19