k. g. i. danielsson „mijn hobby werd bij ajax mijn werk1' De meningen zijn nogal verdeeld. De één zegt dat het toch niets wordt, de ander heeft de moed nog niet helemaal opge geven en wacht nog even af, weer een an der vindt hem gewoon goed. Dit seizoen echter heeft hij nog niet zo gek veel in het eerste elftal van Ajax mogen spelen. Wel geteld twee keer: de eerste maal „uit" tegen Go Ahead en dan nog „thuis" tegen Feijenoord in het Olympisch Stadion. Voor het overige heeft hij er dus naast gestaan. Óf hij speelde in Ajax 2 óf de reserve bank bij het eerste elftal was zijn plaats. U begrijpt natuurlijk waar het over gaat: Inge Danielsson, 27 jaar en de man, wiens grote voetbalkunnen wel is bewezen toen hij in de laatste wedstrijden van de afge lopen competitie negen bijzonder waarde volle doelpunten op zijn naam schreef. In zijn eerste wedstrijd voor Ajax, tegen PSV, was het al direct raak. ledereen zal zich dat nog ongetwijfeld kunnen herinne ren. Echter, op dit ogenblik gaan de zaken voor hem wat minder Getuige zijn schaar se optreden in het eerste elftal. Uiteraard heeft dat oorzaken. Wanneer iemand, na een dergelijke voetbalcarrière als Inge in Zweden heeft gehad, zó terugvalt, moet er iets zijn, wat hem belet te voetballen als voorheen. En niemand anders dan hij zelf kan ons dat het beste vertellen. Het geen ook gebeurde op 4 januari jl. Plaats van handeling: zijn smaakvol inge richte flat in Amstelveen. „Laat ik beginnen met iets te vertellen over de tijd vóór ik bij Ajax kwam. Ik ben geboren in Bromolla, een klein plaatsje in Zweden, waar ik als jongen natuurlijk lid werd van de plaatselijke voetbalver eniging. Nou ja, om een lang verhaal kort te maken: al spoedig stond ik in het eerste elftal van Bromolla. We speelden echter in de derde divisie van de Zweedse com petitie en daar ik wel wat hoger op wilde, besloot ik over te gaan naar een vereni ging die een klasse hoger zat: Helsing- borg. En ik werd gekozen voor het Zweedse nationale team. Dit was de eerste keer dat een voetballer, die uitkwam in de tweede divisie, werd geselecteerd voor het natio nale team. Mijn debuut ging tegen Dene marken. We wonnen met 21 en ik maak te één goal. Echter, het grootste succes oogstte ik in mijn tweede internationale wedstrijd: uit tegen Portugal in Lissabon. Ook deze wedstrijd wonnen wij tot ieders verbazing, met 21 en, wat voor mij be langrijk was: ik scoorde beide doelpunten. Vooral de eerste vond men een „beauty": een schot van zo'n twintig meter afstand feilloos in de hoek! Door dit succes had ik niet alleen een vaste plaats in het Zweedse elftal veroverd, maar iedereen wilde wel eens weten wie die Danielsson nu wel was. Maar goed, al met al was er nog steeds geen volledig beroepsvoetbal in Zweden. Ik besloot daarom naar het buitenland te gaan. Mijn keus viel op FC Nürnberg. Ik kwam daar eind 1967. Het bleek echter dat het niet mogelijk was om in december een contract te tekenen. Ik zou moeten wachten tot juli 1968. Daar voelde ik natuurlijk niets voor. Mijn ge dachten gingen uit naar Ajax. Waarom juist Ajax? Het is gewoon een der beste Europese clubs. Ik mocht mee op reis naar Israël, om een oefenwedstrijd te spe len. Een en ander verliep uitstekend en men bood mij een contract aan tot 1970. 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 17