beste ajaxvrienden Hartelijk dank voor de trouwe toezending van het „Ajaxnieuws". Met belangstelling neem ik van de inhoud kennis en blijf dus goed op de hoogte niet alleen van de prestaties van al uw elftallen maar tevens van alle activiteiten die zo belangrijk bijdragen om de vereniging <in het voorste gelid te houden. Het loopt tegen de Kerstdagen en een nieuw jaar is in aantocht. De jaren vliegen voorbij. Steeds moet de mens vooruitzien en toch een blik terug kan nuttig zijn en vreugde geven. Ik denk met dankbaarheid terug aan de jaren 1917 t.m. 1934 van mijn actief lidmaatschap. Op bescheiden wijze was ik als aanvoerder van Ajax 2 medewerker aan het clubblad, om te schrijven over de wedstrijdprestaties van dit elftal. Wat heb ik genoten van de talrijke voortreffelijk georganiseerde trips tegen sterke tegenstanders in vele landen van Europa. Natuurlijk waren er ook teleurstellingen, maar de voortreffelijke sfeer in het verenigingsleven had zo'n gunstige invloed dat de teleurstellingen snel werden overwonnen. Waar blijft de tijd, wat is er veel veranderd Jan Schoevaart 80 jaar. Hoe treffend beschreef Jaap van Praag in het november-december „Ajax-Nieuws" zijn enorme verdien ste voor Ajax. Op bladzijde 9 met genoegen kennis genomen van het artikel „Uit het archief". De redactie van het „Ajax- Nieuws" was altijd in goede handen. Dolf Desmit behoorde als redacteur tot een der besten. In het genoemde artikel las ik de namen van Jan Schubert, Puttelaar, Piet van Reenen, Jan El- zinga en Henk Mulders, mannen waar ik menigmaal in wedstrijd verband fijn mee heb gespeeld. Op bladzijde 16, op de foto van Ajax 3, ontdekte ik geheel links mijn oude voetbalmakker Henk Blomvliet. Hij staat er nog prima op, ofschoon zijn schei ding behoorlijk breed is geworden. En nu Ajax 1968. Het is uniek wat de spelers onder leiding van Rinus Michels de laatste vier jaar gepresteerd hebben. Rinus als speler puik, als zanger op enkele Ajax-feesten een ontdek king, als schrijver over de verschillende facetten van het voetbal spel voortreffelijk en als trainer enorm. Hij wordt gesteund door een bestuur met durf en inzicht met aan de top een oude bekende, Jaap van Praag. De prestaties om de Europa Cup hebben de bewondering van alle voetbalenthousiasten in ons land en ver er buiten. Wel, Ajax-vnienden, Wim de Bois, uw oude vriend, heeft zich even laten gaan. Mede namens mijn vrouw wens ik u allen fijne feestdagen en veel gezondheid en voorspoed in de toekomst. Veel succes in de komende wedstrijden. Hartelijke groeten, WIM DE BOIS Beste Wim, hartelijk dank voor je epistel. Het zal je vele oude (terecht!) Ajax-vrienden goed doen, weer eens iets van je horen. Uit de opgewekte toon van je woorden menen we te moeten op maken, dat het met jou en je vrouw goed gaat. Dat hopen we in ieder geval en wederkerig wensen wij jullie beiden een voorspoedig 1969 toe. Met de hartelijke groeten van alle bekenden hier. T. M. bij de foto's van boven naar beneden: Ajax 5WMS 2 in vliegende vaart Dezelfde wedstrijd met een spannend moment. Ajax 6NFC 2. Was Ajax wel veel sterker, maar 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1969 | | pagina 13