MH Broodje van Kootje Tonnie Pronk Melchers Olifant Jenever Reisbureau Maarse Kroon SPORTHUIS Ook zij hebben hun gebreken. Dat staat allemaal in de krant Van Fabeltjesland (bis). De fans van Jacob de Uil zullen hebben geconstateerd dat deze tekst geheel aan het melodietje is aangepast. Hieronder volgt het weer(dicht)woord van mr. dr. Catz, die veel vrijer te werk is gegaan. Hij schrijft ons: Mr. dr. E. W. Catz, vice-voorzitter van Ajax' ledenraad en zon dag jl. ooggetuige in het Diekman-stadion, zag zich genoopt tot de navolgende reactie. Natuurlijk wederom met alle denkbare verontschuldigingen aan het adres van de heer Thijs Chanowski, inzake de tekst-,.vervalsing". Nog even in Fabeltjesland Koor van Amsterdamse lieverdjes: Uit het westen Komen niet de besten (historisch) Maar uit Fa-bel-tjes-land. De krant: Eh, ja, uit Fa-bel-tjes-land. Lieverdjes: En bij u, dat weet een kind Blijft Ajax onbemind. Knoopt u geen sportieve band Met die verre Amstelkant? De krant: 't Is oog om oog en tand om tand. In Fa-bel-tjes-land. Lieverdjes: Wijzigt uw koers, luidt onze beê Wij hebben vrienden in uw Enschede, Gunnen u elk verdiend succes, Leerden zondag een geduchte les En werden veel ervaring rijk Door de show van Dick van Dijk! De krant: Gaan wij op den duur dan hand in hand? Lieverdjes: Zéker, en niet slechts in Fa-bel-tjes-land. UIT HET ARCHIEF Om de een of andere reden in ons Ajax-archief duikend, be landden we in een uitgave van 1933, toen onder redactie van Dolf Desmit (Adé). Zijn „Kroniek" begint met de afbeelding van een soort oorlogs- gewonde: arm in verband, been idem, hoofd idem en loopt op kruk. Hieronder volgt zijn commentaar-1933, dus uiteraard in de oude spelling. De naam van de vereniging hebben wij uiteraard achterwege gelaten: overigens valt soms op dat door de jaren heen, bepaal de clubs bekend blijven door hun speltype Dolf zet er boven: De visch wordt duur betaald, laat Heyermans in „Op Hoop van Zegen" zeggen. De competitie-punten ook, kunnen we er aan toevoegen. De eer ste overwinning kostte ons tal van geblesseerde spelers, waar van Schubert en Puttelaar er het ergste aan toe zijn. Dan vervolgt hij: De competitie is begonnen. We hebben het Zondag j.l. kunnen merken. Weg was de genoeglijkheid; weg was de sportiviteit! Als men voortaan een getapte ploeg die men voorstaat te zijn wil blijven, zal de strijdwijze grondig moeten worden herzien. Zondag j.l. huldigden de spelers schijnbaar het principe, dat het Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein Tel. 236513 Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting op voetbalkleding voor uw voetbalartikelen Adidas - Puma - Quick Bad- en Zomerkleding Heinzelmann en Tweka 1968 Campingartikelen Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257 voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 9