wij lazen voor u: in belangrijke mate mede uit naar het punt aangaande de splitsing: amateur prof, in dien zin, dat de mensen uit de amateur-sector zich slechts op hun terrein zouden bewegen en het betaalde voetbal een geheel eigen regering" zou krijgen. Welnu, in dit opzicht is bedoeld rapport, althans naar mijn oordeel, beslist teleur stellend te noemen en voorzie ik nog een lange weg die gegaan zal moeten worden, alvorens hier orde op zaken wordt ge steld. Wat de tot voor kort geuite kritiek betref fende de toegangswegen van ons Stadion aangaat, kan ik u thans mededelen, dat het bestuur kosten noch moeite heeft ge spaard om zulks te verbeteren. Gaarne doen wij thans op u allen een be roep mede te werken aan het in stand houden van de zojuist aangebrachte ver nieuwing door langzaam te rijden; een snelheid van 10 km is slechts toegestaan, teneinde niet op korte termijn voor nog hogere kosten geplaatst te worden. Wij rekenen op u! De hoop uitsprekend dat wij elkaar voor het einde van het jaar nog zullen treffen op de jaarlijkse kienavond, te houden op 20 december a.s. en zo niet, u alle goede wensen voor de komende feestdagen in clusief jaarwisseling langs deze weg doen toekomend, zou ik hiermede willen be sluiten. J. VAN PRAAG door een Turk scherper dan voorheen in de gaten moet houden. De Volkskrant: ONBEVOEGD De Roemeense scheidsrechter Josef Ritter heeft de afgelopen dagen in Istanboel voor een voetbalschandaal van de eerste orde gezorgd. Terwijl hij woensdagmiddag volkomen terecht een totaal onbespeelbaar veld voorlopig voor 24 uur afkeurde, gaf hij gisteren na een ongelooflijke one-man-show zijn fiat aan het doorgaan van het duel FenerbahceAjax op een terrein dat kwalitatief nog veel slechter was dan de dag daarvoor. Ritter motiveerde zijn besluit met de simpele mededeling dat het veld ook vrijdag een modderpoel zou zijn en dat er dus geen enkele reden meer was de wedstrijd nog langer uit te stellen. Van de mogelijkheid tot verschuiving naar een latere datum en op een ander, beter terrein, wilde Ritter geen gebruik maken. Men zou met deze vreemde beslissing nog vrede kunnen nemen als de Roemeen geheel op eigen initiatief had gehandeld. Zijn vraag echter aan oud-scheidsrechter Leo Horn die in feite met de hele kwestie niets heeft te maken wat hij onder der gelijke omstandigheden zou doen, degradeerde de man tot een onbevoegde arbiter, die niet thuis hoort in de arena van het Europese Cup-toernooi. Het feit dat hij zich later met Turkse leiders voor een bespreking terugtrok waarbij Ajax-voorzitter Van Praag pas na tien minuten toegang kreeg stempelen Ritter tot een kwalijke figuur die door zijn houding op zijn minst de indruk heeft gewekt een vreemde opvatting te huldigen over onpartijdigheid. Terwijl Fenerbahce geen enkele vorm van nor male hoffelijkheid vertoont tegenover zijn gasten, integendeel, de club weigert zelfs de in Amsterdam gemaakte kosten te betalen, koestert zij arbiter Ritter als een kostbare schat, die de afgelo pen dagen nog geen moment alleen is gelaten. Ook dit zal een kwestie worden, die de UEFA in Istanboel vertegenwoordigd BRIEF UIT FABELTJESLAND Met een blos van gêne op de wangen waarschijnlijk want een Twentenaar doet niet graag gek hebben anonieme dichters naar de pen gegrepen om de lof van FC Twente te zingen. Zij zonden ons hun produkten toe, maar hoe dankbaar wij ze ook zijn, aan plaatsing van die gedichten kunnen wij niet beginnen. Voor één gelegenheidsdichter maken wij evenwel een uitzonde ring. Het is trouwens geen Twentenaar en nog veel minder een aanhanger van FC Twente, want het is mr. dr. E. W. Catz, ad vocaat en procureur te Amsterdam, beëdigd translateur voor Frans en Duits en in zijn vrije uurtjes vice-voorzitter van Ajax' ledenraad. Mr. dr. Catz heeft in dichtvorm gereageerd op de nieuwe tekst die onze rtv-redacteur heeft gemaakt van het be faamde lied van Jacob de Uil, die elke avond de jeugdige tv- kijkertjes toezingt. Om even uw geheugen op te frissen, volgt hier eerst de tekst die wij maandag publiceerden: Koor van Amsterdamse lieverdjes: Hallo meneer Van Praag Bent u terug vandaag Uit Fabeltjesland? Heer Van Praag (moeilijk glimlachend): Eh, ja, uit Fabeltjesland Koor: En leest u ons dan voor Uit de Fabeltjeskrant? Heer Van P. (als voren): Jaja, uit de Fabeltjeskrant Koor: Want daarin staat precies vermeld Hoe het nu met Ajax is gesteld. Echt waar, echt waar, Echt waar, meneer Van Praag. Heer Van P.: Want ook bij Ajax zijn 't maar mensen Ook bij hen blijft veel te wensen 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 8