een nuttig geschenk voor de komende feestdagen "AJAX JUNIOR" DE BOER's 'AJAX - BRANDWEERMATERIAAL kan u zeggen, Rotterdammers, dat wij dit zeer op prijs stellen. Zaterdags voorafgaande aan onze reis naar Istanbul waren we in Maastricht te gen MVV in het veld. Ook hier een wat teleurstellend resultaat (22). Tot over maat van ramp kregen we nog met een armbreuk van Wim Suurbier te maken, dat altijd al, maar nu in het bijzonder, slecht gelegen kwam. De situaties bij de andere elftallen over ziende, is er algemeen reden tot tevreden heid. Het B-team blijft goed meedraaien in de kop, de standen bij de seniores ge ven aan, dat daar het beste beentje wordt voorgezet (al liet Ajax 3 een paar lelijke steken vallen), hetgeen ook het ge val is bij de jeugd; op een enkele uitzon dering na, trekken de A-, B- en C-juniores zondags veelal aan het langste eind. De laatste berichten van Karei Kamlag over zijn pupillen zijn eveneens gunstig. Op 2 december vond de loting plaats voor de kwartfinale van het toernooi om de Europa-Cup. We komen tegen niemand minder dan Benfica in het strijdperk, een tegenstander om je hoed voor af te ne men, als zijnde in ieder geval 'n technisch zeer bekwame ploeg. Natuurlijk zullen we het moeilijk krijgen, doch, mede gelet op onze ervaring, zie ik het niet bij voorbaat al somber in. Integendeel. Dinsdag 10 december jl. werd Jan Schoe- vaart 80 jaar. Jan, één van dé „keien" van Ajax. Zoals zijn leeftijd aangeeft, behoort „Tric- Trac" (zoals zijn schuilnaam voorkomen de bij vele gedichten, liedjes e.d. luidt) in het bijzonder bij de ouderen bekend niet alleen tot de oudste, doch zeker ook allergrootste figuren van onze vereni ging. Eerst als speler, daarna als be- stuurs- en commissielid in diverse func ties, tekstdichter enz. enz. heeft hij zich voor Ajax bijzonder verdienstelijk ge maakt. Persoonlijk heeft Jan Schoevaart voor mij in de oorlogsjaren zóveel gedaan, dat ik zondermeer kan verklaren, aan hem mijn leven te danken te hebben. Beste Jan, ik weet dat je daar nooit van wilt weten; maar het blijft voor mij uiter aard onvergetelijk en DIT is toch wel een gelegenheid dat ik dat nogeens in alle dankbaarheid jegens jou mag zeggen. Met mijn en van mijn vrouw har telijke felicitaties, waaraan toegevoegd die van je talloze Ajax-vrienden, wens ik je nog vele gelukkige en gezonde levens jaren met hen, die je lief zijn, toe. Begin november kwam de naam van de heer D. Nijs uitvoerig in de Pers. Deze in de wereld der voetbalamateurs vergrijsde figuur (63) had nl. op 1 okto ber jl. de functie van manager van Hol land Sport te Den Haag aanvaard. Tot voor kort voorzitter van de scheids- reehterscommissie zijnde, kwam zijn per soon ook in de publiciteit, naar aanleiding van opmerkingen, welke allerwege waren gemaakt ten aanzien van de Schotse ar biter Anderson, wiens leiding in de wed strijd BulgarijeNederland zou hebben bijgedragen tot de Hollandse nederlaag. De gelegenheid, bedoelde „ref" tegenover al die aantijgingen in bescherming te ne men, gebruikte Ome Dirk zoals men hem „populair" in zijn Rotterdamse om geving pleegt te noemen tevens om minder prettige woorden te richten aan het adres van de HH clubleiders in het al gemeen (zulks in verband met het al of niet beschikbaar (willen) zijn van de top- spelers) en in het bijzonder aan mijn adres c.q. Ajax. Nu zou ik bij voorbaat willen zeggen, gelet op het commentaar van de heer Nijs, het beslist verloren tijd te vinden, hem vanaf deze plaats uitvoeriger van repliek te dienen. Uit de gedachtengang van Holland-Sport's manager zoals deze blijkt uit bedoelde persverslagen, komt zo duidelijk de (nog) aanwezigheid van de amateur-status naar voren, dat naar mijn mening het er voor zijn manager-schap donker uit ziet als de heer Nijs handelt, zoals hij van ons zegt dat we het niet moeten doen. Uit alles valt op te maken dat de heer Nijs dan wel zijn sporen heeft verdiend op, zoals eerder gezegd, het gebied der ama teurs, doch in het beeld van het zakelijke voetbal en alles wat daaraan nu eenmaal verbonden is, als nog maar een „groentje" verschijnt. Laten we verder stellen, dat behalve zijn functie als internationaal scheidsrechter, hij qua clubniveau, ook bij de amateurs dus, nimmer in de top heeft gewerkt. An ders zou hij geweten hebben en onder vonden dat ook tóén (d.w.z. vóór de invoering van het betaalde voetbal) de clubleiders bezwaren tegen deelneming van hun top-spelers aan wedstrijden voor het Nederlands elftal hadden. En zeker wanneer voor hun club belangrijke zaken op het spel stonden. Niettemin, geachte heer Nijs en u zou dit in de archieven van de KNVB kunnen laten controleren is tot vandaag de dag het Ajax geweest, dat ook op dit gebied als kampioen kan worden aangemerkt, nl. de grootste leverancier van spelers van het nationale elftal. Véruit de grootste zelfs. Dat echter bij het betaalde voetbal de zaken weer verder anders zijn komen te liggen, inderdaad: zakelijker, tja, dat is zo. Maar het is nu eenmaal niet anders. Wat mij betreft, ik heb er niets tegen om met u daarover persoonlijk van gedachten te wisselen en mijn ervaring op dit gebied aan u te openbaren. Op deze wijze met elkaar praten, lijkt me beter dan de weg die u eerder volgde. Het rapport-Zon is verschenen. Uiteraard ging daarbij de belangstelling ALLEEN VOOR AJACIEDEN autobrandblusser Rijkskeur no. 376 (geschikt voor alle soorten branden) een origineel 'Ajax' brandblusapparaat de auto-brand blusser die ook werkelijk blust geen giftige dampen blusstraal onderbreekbaar vulling 1 kg 'Aj'ax; Super' bluspoeder hervulbaar, dus geen weggooibus service door het hele hand geheel compleet voor slechts f27,- een echte 'AJAX-blusser' Amsterdam; Cruquiusweg 118, tel. 54001 Rotterdam: Van Pottumstraat 19, tel. 292333 Groningen: Turfsingel 17-17a, tel. 31441 Eindhoven: Hastelweg 79, tel. 66231 Enschede: Wilhelminastraat 56, tel. 18662 Sneek: Singel 22, tel. 2336 BON Gelieve mij 'Ajax-Junior' apparaat(en) te zenden a 27,per stuk, geheel kompleet. Naam: Adres: Plaats: A.N. vak VÏ :<-i <v" -N 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 7