Na FENERBAHCE—AJAX Mevr. Keizer, mevr. Vasovic, alsmede Wladimir, wachtend op Schiphol ze in ruim 6 uur nauwelijks de strijd gewonnen. Maar uiteindelijk viste ze de spullen toch zodanig uit de was machine, dat bijkans van doorschijnend witgespro ken kon worden. In ieder geval, witter kon het niet. Voor ons was mevr. Lens de derde witmaakster! Op 2 december jl. vond te Genève de loting plaats voor de kwartfinale Europa Cup voor landskampioenen. Ajax kwam het eerst uit de bus en kreeg Benfica uit Lissabon als volgende tegenstander. Een moeilijke partij dat zijn ze tenslotte alle acht doch waartegen wij ons zeker niet geheel kansloos achten. Inmiddels werd overeengekomen 12 februari 1969 te Amsterdam en 19 februari 1969 te Lissabon. Hadden we het erover dat zo'n Europa-Cup-gebeuren zoveel aan dacht van de spelers vraagt dat de competitie, in de nabijheid van dat Cup-duel, enigszins op de achtergrond geraakt, eerlijk gezegd doet die situatie zich ook bij uw redacteur voor. De volledigheid gebiedt echter, dat we hier nog het een en ander releveren (in het kort dan maar) over: TwenteAjax, de strijd die we met voor ons onwezenlijk hoge cijfers verloren. Bij de stand 11 was alles nog mogelijk, ook voor ons. Doch onbegrijpelijke fouten, een goal van Dick van Dijk, zoals hij zijn hele voetballeven misschien niet meer zal maken, een van rich ting veranderde bal enz. enz. deden ons de das om. Maar nogmaals, Twente speelde prima en verdiende de over winning volkomen. Anders is onze mening over Feijenoord. Dat we hier de punten aan de Rotterdammers moesten laten, was gewoon ja, het geijkte woord kunnen we hier niet plaatsen, doch laten we het dan maar houden op (het lijkt er wel wat op) lummelig. Men wil dan wel van Rotterdamse zijde vooral, het optreden van de Feijenoorders nog wat op-peppen" door te spreken van een sterk veldoverwicht en dat Ajax er nog goed van afgeko men is we hebben nu beide koplopers ontmoet, doch het spel van de Twentenaren komt ons, althans momenteel, beter, vooral verrassender voor. Tegen MVV-uit slechts een gelijk spel. Jawel, slechts Lazen we ergens niet van een zeer agressief MVV? Begrijpelijk, de Maastrichtenaren hebben iedere punt hard nodig. Ze knokken om iedere meter grond. We stonden nog lange tijd met 21 voor. Toen draaide een verraderlijke corner scherp in, Bals werd zwaar gehinderd (hetgeen de scheidsrechter ontging) en Bro- kamp kopte naar 22. Voor ons scoorden Henk Groot en Piet Keizer. De oorspronkelijk voor 1 december vastgestelde wedstrijd Ajax DWS werd, in verband met de vertraging te Istanboel, voor lopig uitgesteld. Ajax B behoort nog steeds tot de gegadigden voor de bovenste plaats, al moest onverwacht tegen AZ '67 B een veer worden gelaten. Voor meer nieuws over de reserves verwijzen wij u naar het commentaar van ,,Secco". Secretaris Schoevaart behoeft in zijn overzicht aangaande de amateurs niet zo erg uitvoerig te zijn; collega Cas Bollen heeft nl. op breedvoerige wijze de journalistieke pen gehanteerd. Samenvattend: het gaat goed bij de seniores. Dat is ook het geval bij de jeugd. Helaas kunnen we daar niet verwijzen naar uitvoeriger overzichten. Misschien dat J.H.H. voor het volgend clubnieuws de juiste stand van zaken aangaande de juniores eens kan toelichten. Bij voorbaat dank. Zo, dit wat de elftallen betreft. Zaterdag 30 november jl. was de goed heilig man uit Spanje de traditie getrouw weer op bezoek bij de jongste Ajax- jeugd, die in het restaurant van ons stadion een St. Nicolaas- feestmiddag beleefde met films, „drank", koek en andere ge neugten alsmede een onderhoudend kwartiertje van voorzitter Van Praag. Toen Sint na het uitspreken van de gebruikelijke prijzende en vermanende woorden tot enkelen, het verzoek deed, ter gelegen heid van zijn aanwezigheid een lied te mogen horen, moest hij ervaren dat aloude „songs" als „Zie de maan schijnt door de bomen" of „Sinterklaas kapoentje" e.d. tegenwoordig niet meer zo voor de hand liggen als, althans bij de Ajax-benjamins, „Op een slof en een oude voetbalschoen wordt Ajax kampioen Een leuke middag, waarbij niet verzuimd mag worden een woord van dank te richten tot allen die aan het welslagen daarvan hebben medegewerkt. Gaarne wijzen wij u op de aankondiging in dit nummer, betref fende de traditionele kienavond op 20 december a.s. in het Ajax-restaurant. Komt allen. Breng uw goede humeur mee. Met eventueel een prijsje ter verhoging van de kienvreugd. Aangezien dit alweer het laatste clubblad is dat in 1968 nog in uw bus zal belanden, wensen wij u bij deze bijzonder goede en gezellige feestdagen toe met een prettige Oudejaarsavond, als mede goed begin van 1969. T. M. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 5