kroniek AJAXFEIJENOORD 01. Onze verdediging vangt een aanval van de gasten op.... We schrijven zondagavond 24 november 1968. Het gonst door de Nederlandse voetbalwereld Men spreekt er hardop overmen fluistert Pers Radio Televi sie kortom alles en iedereen constateert: Ajax uit vorm neergaande lijn bij de Rood-Witten Ajax van slag. Geen vierde landskampioenschap voor de Amsterdam mers enz. enz. Dit alles allereerst na de 51 nederlaag tegen Twente in Enschede, waarbij een bijzonder sterk spelende thuisclub en een wat ongelukkig optredende Ajax-verdediging volkomen verdiend de beide punten in het Oosten lieten vallen. Daarna, dat wil zeggen op 17 november, dus na de overwinning op Fenerbahce 's woensdagsavonds daaraan voorafgaande (waarover straks uiteraard meer) kwamen we tegen Feijenoord in het Olympisch Stadion met een negatief resultaat (01) uit de bus. En nu vandaag, tegen hekkesluiter MVV in Maastricht niet verder dan een gelijk spel (22). Zo is dan de stand van zaken, wat betreft de competitie-ere divisie 1968-1969 per heden. Na 12 wedstrijden Ajax 7 pun ten achter op FC Twente, 6 op Feijenoord, 3 op Go Ahead. Er staan de clubs derhalve nog 22 ontmoetingen te wachten Hoe de „deskundigen" NU reeds kunnen vaststellen dat de a.s. landskampioen óf Twente, óf Feijenoord óf heel misschien Go Ahead zal zijn, doch zeker niet Ajax, lijkt op z'n zachtst gespro ken wel wat al te voorbarig. Zo goed als het dezerzijds onzinnig zou zijn te ontkennen dat we in competitieverband minder suc cesvol optreden dan anders. We zouden daarbij direct willen opmerken, dat we ook minder gelukkig draaien, o.a. door vrij veel blessures. Dat mag voor een club van onze allure misschien geen excuus zijn, we weten nu zo langzamerhand wel wat men van Ajax, maar danook alleen van Ajax verwacht. Drie a vier invallers vooral in een top-wed- strijd maken toch wel wat uit, temeer als men uit ervaring weet dat juist tegen ónze club iedere tegenstander tot ongekende hoogte groeit. Het is net als een paar vervangingsonderdelen in een machine; ze passen wel, doch moeten toch nog even de tijd hebben om in te lopen. Dan zijn er natuurlijk de Cup-zorgen voor zover er van „zor gen" kan worden gesproken. Wel hebben onze jongens op dit „niveau" in de afgelopen jaren de nodige ervaring opgedaan, maar zo'n internationaal club-gebeuren, waarbij dan werkelijk iets op het spel staat, eist een lange en speciale voorbereiding, wil je in dit gerenommeerde gezelschap een zo goed mogelijk figuur slaan. Dan is er gelet op dit laatste de veel voorkomende situa tie, dat, gevat in die Cup-ban, de concentratie voor de wekelijkse competitiestrijd wat zwakker wordt. De boog kan niet blijvend gespannen staan. Voor een schot dat doel moet treffen, dient ontspanning plaats te vinden teneinde opnieuw te kunnen rich ten En als nu een Feijenoord alles in het werk stelt om eindelijk weer eens in UEFA-verband te worden genoemd en een FC Twente, na jaren van gestadige opbouw, nu een klasse heeft be reikt, waarbij de landstitel niet zou misstaan gelijk, zij het in misschien wat mindere mate Go Ahead welnu, dan kan ge beuren, wat we nu meemaken. Overigens is het in zijn algemeenheid niet anders dan toe te juichen, dat althans momenteel de zon, opkomend in het oosten, de „kop" van de eredivisie wat meer licht geeft, dan waarvoor de laatste jaren, alleen Ajax en Feijenoord waren aangewezen. Om nog even op een paar wedstrijden terug te komen, die Bals c.s. zo tussen de bedrijven door verwerkten: de ontmoeting tegen Atletico Madrid in de Spaanse hoofdstad werd met maar liefst 5 invallers spelend (in verband met Ajax-spelers in het Nederlands elftal tegen Bulgarije) met 11 gelijk gespeeld. Een knappe prestatie, al is Atletico momenteel geen „topper". Op 9 december volgde er weer een ronde in de strijd om de KNVB-beker; stadgenoot De Volewijckers moest met 50 het veld ruimen. Een „uitstapje" midden in de week naar Manchester City (door Fenerbahce uitgeschakeld voor de Europa-Cup) leverde geen succes op. Met 30 moesten we de eer aan de Engelsen laten. En toen werd het woensdagavond 13 november. AJAX—FENERBAHCE. Onder leiding van de Brit: Eric Jenning. Gezeten naast niemand minder dan „old-ref" Hans Boekman, konden we met deze al spoedig vaststellen, dat de Turken stuk voor stuk felle kerels waren, die individueel beslist de nodige Captain BALS heeft de bal fraai gevangen, tijdens de wedstrijd tegen Feijenoord. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 2