uit spanje Uitslag (gebaseerd op moyenne-verbetering) Afdeling B Ajax SVA 1. Heemskerk 5 5 0 0 10 1. Ziegler 142% 1. Jacobs 211% 2. v. Mourik Sr. 6 5 0 1 10 2. Grijzenhout 140% 2. Munnik 165% 3. Keereweer 4 3 0 1 6 3. Tapperwijn 113% 3. Broers 140% 4. Heisterkamp 4 3 0 1 6 4. Heisterkamp 100% 4. Sleutel 125% 5. Bieshaar 2 2 0 1 4 5. Duyn 99% 5. Muntz 124% Afdeling C Hoogste serie in onbekende beurten 1. v. Alfen 5 5 0 0 10 Ajax SVA 2. v. d. Steeg 4 3 0 1 6 1. v. d. Raay 1. Sonderman 3. Timman 6 2 1 3 5 2. Nijhuis 2. Oostra 4. Aukema 2 2 0 0 4 5. Stam 5 2 0 3 4 TUSSENSTAND BILJARTEN (eerste 5 plaatsen) Afdeling D Afdeling A 1. Tienhoven 6 5 0 1 10 1. Bollen 4 4 0 0 8 2. Bindt 4 4 0 0 8 2. J. Muller 3 2 0 1 4 3. Puttelaar 4 4 0 0 8 3. De Wit 1 1 0 0 2 4. Ledegang 4 3 0 1 6 4. Victor 3 1 0 2 2 5. v. d. Toorren 6 3 0 3 6 5. v. d. Raay 4 1 0 3 2 De heer Wim Ingebleek was in Spanje, toen daar onze oude tegenstander Real Madrid, ook opnieuw in de strijd om de Europa Cup aanwezig, daartoe in het veld kwam tegen Apollon Limasol (Cyprus). Via de televisie heeft Wim deze wedstrijd gevolgd en schrijft daarover thans het volgende: ,,Over deze wedstrijd, waarbij eigenlijk van „wedstrijd" geen sprake was, aangezien Limasol té zwak was om behoorlijk partij te geven, kan worden gezegd, dat het meer op een de monstratie van Real neerkwam, maar dan een „show" van vernuft, raffinement en lichaamsbeheersing, waarvan ik als oud-speler bijzonder heb genoten. Enigszins kan een vergelijking gemaakt worden met de door onze jongens zo perfect gespeelde ontmoeting, die ik destijds in het Ajax-stadion zag, nl. tegen Atletico Madrid. Real kon vrij-uit spelen. Er waren enkele schitterende doelpunten bij, de mooiste die ik ooit gezien heb en herinneren aan de „schoonheden" die Ajax de laatste drie seizoenen produceerde. Eén was er bij, gescoord door Velasquez (het vierde) dat deed denken aan de wijze waarop Johan Cruijff zulks doet. Zo'n drie a vier man op het verkeerde been zetten en de tegenstander is kansloos geslagen. Normaal was het dat na de rust (40, einduitslag werd 60) Real het om begrijpelijke redenen kalmer-aan wilde doen. Doch dit nam het publiek niet. Tussen haakjes: het was veel minder bezet dan in de strijd tegen Ajax. (Zei je iets, Henk?) Op furieuze wijze werd de thuisclub aangemoedigd en direct viel een wisselwerking waar te nemen. Het tempo werd dusdanig opgevoerd, dat binnen korte tijd nog twee doelpunten ter wereld kwamen. Eén van deze goals werd indirect door onze oude „vriend" Gento veroorzaakt. Wat was nl. het geval? Gento, die op een of andere wijze nog zeer populair is het publiek begint onmiddellijk te jubelen als hij de bal in zijn bezit krijgt mocht aan de zijkant, enige meters buiten het strafschopgebied, een vrije schop nemen. De Limasol-verdediging liet na een muurtje te vormen, waarop Gento hard en laag de bal voor en langs het doel joeg. Na enig geharrewar verdween de „knikker" tenslotte in het net. Toen enige minuten later de bal van de „heer?" Gento werd afgepakt, ging hij zijn tegenstander achterna en schopte hem letterlijk van het veld af! Over de werkelijke huidige sterkte van Real valt moeilijk een oordeel te geven, aangezien, zoals ik reeds zei, de tegenpartij daarvoor te zwak was. Ik kreeg echter de indruk die trouwens ook in de ontmoeting tegen Manchester United werd bevestigd dat de Spanjaarden thans weer sterker zijn dan tegen Ajax. Vele van hun supporters, die wij verleden jaar na de wedstrijd spraken, gaven toen als hun indruk het volgende weer: „Agas dos, Real uno." m.a.w. Agas (Ajax) verdiende met 21 te win nen. Zo, dat waren dan enkele impressies van een pseudo-Spanjaard over onze oude tegenstander, Real Madrid. Misschien dat je het aardig genoeg vindt voor ons clubblad." Wel Wim, dat is het zeker. In de eerste plaats hartelijk bedankt voor deze zeer gewaardeerde bijdrage. Ik weet niet hoe jij daarover denkt, maar ik vind dat bij het spreken van „onze oude tegenstander Real Madrid" alsmede het resultaat van ons optreden, er toch wel enige trots aan wezig is. Om zo'n doorgewinterde voetbalrot als Real, óók als die niet in topvorm speelt, een verlenging af te dwingen in een belangrijke ontmoeting als een wedstrijd om de Europa Cup lang niet elke club kon ooit met opgeheven hoofd de Spaanse arena verlaten. Nogmaals dank. En voor je volgende pennevruchten houden we ons aanbevolen. T. M. In het clubnieuws van Elinkwijk „Elinkwijk-Banden" Maandelijkse rubriek: Vraaggesprek met speler. Reinier Rudge (afkomstig uit Suriname). Vraag: „Wie is de beste voetballer van Nederland?" Antwoord: „Ik noem graag voor elke linie de beste voetballer in Nederland. In de voorhoede: Cruijff; middenlinie: Muller; ach terhoede: Vasovic." Doelman werd niet genoemd. 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 24