van heinde en verre AUTOLAK Otto Nieuwenhuizen De Europa Cup blijkt in staat te zijn allerlei van oudsher ge vestigde toestanden op voetbalgebied totaal omver te gooien. Zoals vroeger het Nederlands elftal bezoekers trok uit diverse plaatsen van ons land, komt nu ,,van heinde en verre" een grote schare voetballiefhebbers naar Ajax kijken. Bij het nationale elftal speelde het vaak een rol of een plaats- of clubgenoot was opgesteld: honderden Heerenveners trokken b.v. met ,,us Abe" mee; en Rotterdam leverde altijd een massa Wilkes-ferventen. Dat nu echter de club die aan de Europa Cup-strijd deelneemt, uit geheel Nederland publiek trekt, heeft met plaatselijk chauvi nisme derhalve niets van doen. Of dit chauvinisme heeft plaats gemaakt voor ons nationaal ge voel, zou ik niet willen beweren; eerder belangstelling voor: voetbalspel op hoog niveau. Tóp-wedstrijden. Bij de wedstrijd tegen de FC Nürnberg deed het ons echt goed op het Stadionplein een groepje tegen te komen met spandoe ken, waarop de leus „Terneuzen bij Ajax". Ook zagen wij een autobus uit Berlikum (Friesland), die passagiers spuide, ge tooid met de ons zo welbekende Friese vlaggen. Vanzelfspre kend zullen er ook uit andere delen van Nederland vele voetbal enthousiasten aanwezig geweest zijn, doch ik noemde juist die plaatsen, diep in Zeeland en hoog in het Friese Noorden, als kenmerkend voor het feit dat de strijd om de Europa Cup wel helemaal ,,in" is. Men hoorde zowel de zachte ,,G" als de Rotterdamse ,,Ai". Zij, die geen kaartje konden bemachtigen, hingen aan hun TV- toestel; de straten waren vrijwel leeg. Zelfs die mensen uit onze kennissenkring, welke beweren van voetbal weinig of niets te weten, blijken de volgende dag hun mond vol te hebben over de door hen geziene wedstrijd. Zij hebben dus toch niet willen overschakelen op de andere zender! Hieruit blijkt wel overduidelijk dat onze vertegenwoordiger in deze EC-strijd het ambassadeurschap van het Nederlandse voet bal volledig van het nationale elftal heeft overgenomen. Wij, Ajacieden, hebben destijds steeds met DWS en Feijenoord medegeleefd. Met belangstelling volgden wij steeds de verrich tingen onzer sportbroeders; wij waren verheugd met hen, als zij het weer een stukje verder hadden gebracht. Dat het echter ons eigen Ajax is, dat een bekwame rol speelt in de huidige EC-strijd, vervult ons met dubbele trots. Na de suc cessen tegen Liverpool en Real Madrid, en ook nu weer, zorgen alle kleuren - ook in spuitbussen Overtoom 515, Amsterdam, telefoon 84780 Ook de kleur lak van UW auto hebben wij in voorraad Tijdens een bijeenkomst in het Hilton Hotel ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Bioscoopbond, werd ons (ondersteunend-) lid BERT HAANSTRA onderscheiden met de Zilveren Roos, wegens zijn grote verdiensten ten opzichte van de Nederlandse film. onze jongens er toch maar weer voor, dat de naam „Nederland" gekoppeld aan die van Ajax, in het buitenland klank krijgt. En nu maar hopen dat Ajax nog veel van zich zal doen spreken, maar dan graag in positieve zin. Fenerbahce werd verslagen Enerverend was het wèl Nederland was weer tevreden Elkeen leefde mee in 't spel Reuzefijn was weer de stemming Binnen en ook buiten 't veld Algemeen is men van oordeel Holland is nu weer gesteld Candidaat zijn we nog altijd Even nog knokken in Turkij Als we dat dan mannen kunnen Juichend zijn w'r dan weer bij Ajax naar de volgende ronde? X-stralen of koffiedik, zeg het mij! G. J. WIERTZ 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 20