sportspecialisten Peppy van den Kap 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. AJAX 3 Schalm Boogaardv. d. Stoel Oldenziel v. Beek Tjepkema R. Grootenboer De Vries Fokke v. Breevoort De Vos Competitie: uit tegen DWV 2 Reeds in de eerste fase van de strijd trok DWV zich in de ver dediging terug en dat heeft de wedstrijd feitelijk bedorven. Slechts zelden konden wij genieten van acceptabel voetbal door het rommelige karakter van deze wedstrijd. Tot twee minuten voor de rust kon DWV de talloze aanvallen van Ajax afslaan. Toen uit een hoekschop van Fokke schoot v. Bree voort de bal tussen 'n kluwen van spelers hard in. De DWV- goalie kreeg de bal niet goed onder controle en De Vos was er snel genoeg bij om zijn ploeg naar een 01 voorsprong te schieten. Ook in de tweede helft bleef Ajax de betere en bestookte de DWV-verdediging voortdurend met gevaarlijke aanvallen, echter zonder resultaat. Dat doelman Schalm slechts sporadisch be hoefde op te treden (en wat hij dan deed was betrouwbaar) tekent de zwakte van de voorhoede van onze gastheren. In het laatste kwartier kreeg de Ajax-verdediging het nog even be nauwd, maar onze achterhoede doorstond het wanhoops-offen- sief goed en zo eindigde deze teleurstellende wedstrijd met een minimale score van 01 in Ajax' voordeel. Competitie: thuis tegen SDW 2 Ajax 3 blijft zijn eerste positie op de ranglijst handhaven. SDW (altijd een lastige tegenstander) ondervond, dat er tegen deze, in goede vorm verkerende, Ajacieden geen winst mogelijk was. Kansloos ging zij met 31 ten onder en als onze voorhoede van de vele kansen meer gebruik had gemaakt, dan zou het er voor de gasten nog slechter hebben uitgezien. Reeds in de vierde minuut scoorde De Vos uit een indirecte vrije trap, rechtstreeks raak. Geen SDW-er, noch scheidsrechter dacht er blijkbaar aan, dat deze vrije trap in tweeën" genomen diende te worden. Dat de overige doelpunten pas in de tweede helft tot stand kwamen, pleitte niet zo zeer voor de SDW-ver- dediging, die in de eerste helft diverse steken liet vallen, dan wel lag de oorzaak bij de Ajax-voorhoede, die te veel kansen liet liggen. Pas in de tiende minuut bracht Fokke met een schot, dat via de binnenkant van de paal roos trof, de stand op 20. SDW had bepaald pech, toen hun linksbuiten kort achter elkaar tweemaal de doelpaal beproefde. Gevaarlijk bleek de voorhoede, ondanks laatstgenoemde wapenfeiten, niet. In de twintigste minuut stelde Tjepkema de zege vaster door onhoudbaar in te kogelen. (30) Tien minuten voor tijd wist SDW door onvoldoende wegwerken van onze verdediging, de eer te redden. (31) Vriendschappelijk: uit tegen VDO 1 De vriendschappelke wedstrijd tegen 4e klasser VDO, bij kunst licht gespeeld, leverde „slechts" een 13 zege op. Op een zwaar maar goed bespeelbaar veld in Uithoorn, liet Ajax wat demonstratie-voetbal zien. Hoewel het krachtsverschil in het veld niet zo groot was, beschikte Ajax toch over betere tech nische wapens. Zo kon onze voorhoede vlot achtereen in de 15e, 17e en 25e minuut drie doelpunten scoren. Eerst trok Tjepkema, de laatste weken constant goed spelend, de bal voor de voeten van De Vos, die de laatste tijd ook geen moeite heeft. (01) Vervolgens ondernam Tjepkema een lange solo, sprintte alles voorbij om vervolgens de VDO-keeper kansloos te laten. (02) Acht minluten daarna liet R. Grootenboer zijn hielen zien, nadat VDO tevergeefs geprobeerd had de bakens wat te verzetten. (03) De aanvalsdrift van Ajax bleek ook in de tweede helft niet te remmen. Jammer echter, dat enkele Ajax-spelers zich daarbij gingen bezondigen aan té solistisch spel. VDO lanceerde enkele niet ongevaarlijke aanvallen op ons doel, dat resulteerde in een tegenpunt, vijftien minuten voor tijd gescoord. (13) Vriendschappelijk: uit tegen Watergraafsmeer I Een hard zwoegend Watergraafsmeer deelde in deze „mist- wedstrijd" de punten met een technisch sterker en gemakkelijker spelend Ajax. Ajax bereikte de rust met een schijnend onaan tastbare voorsprong van 04, maar de thuisclub dacht daar blijkbaar in de tweede helft anders over en enkele prachtige doelpunten brachten hun de halve winst. Ajax voelde zich het eerste thuis op het zeer gladde veld en trok al spoedig met 5 of 6 man ten aanval. Zeer gevaarlijke schoten van R. Grootenboer en De Vries leverden vooralsnog geen doelpunten op, maar in de 22e minuut schoot De Vos uit een hoekschop de eerste treffer in de touwen. (01) Vijf minuten later kogelde Tjepkema van 30 meter hard in de linker bovenhoek, nadat Boogaard en Oldenziel na een goede 1-2- combinatie hem van de bal hadden voorzien. (02) Pittig speelde ons gehele elftal er op los en wederom bracht een snelle 1-2 tussen v. Breevoort en Fokke Ajax de derde treffer. (03) Even voor rust bestrafte de matig leidende arbiter, Water graafsmeer met een strafschop, nadat een der verdedigers de bal met de hand speelde. Aanvoerder v. d. Stoel belastte zich met deze strafschop. Vanaf 11 meter schoot hij hard in de linkerbenedenhoek, waar de keeper met een snoeksprong de bal al vallend voor de aanstormende De Vos stompte, die daarna de beslissende trap gaf. (04) De tweede helft bood een fanatiek spelend Watergraafsmeer felle tegenstand. De Ajax-voorhoede geloofde het wel en dacht met een 40 voorsprong op rozen te zitten. De achterhoede, dikwijls met te weinig steun van onze middenlinie, die door doelpuntenhonger te lang vóór bleef „hangen", werd onder zware druk gezet, 'n Doelpunt kon niet meer uitblijven. Jammer was het dat de linkerspits van Watergraafsmeer eerst uit een wel tien meter buitenspel-staande positie kon tegenscoren. (14) Ajax zag geen gevaar, ook niet, toen zelfs driemaal achtereen onze tegenstanders alleen voor doelman Schalm ver schenen, die echter alle keren kundig redde. Nadat de scheids rechter de meer dan vier stappen met de bal lopende Schalm had bestraft met een indirecte vrije trap op vijf meter van de doellijn, die hij drie keer liet overnemen, liepen de gastheren in de nog resterende minuten over Ajax heen. In zeer korte tijd werd het 24 na een prachtige kopbal en nadat Ajax nauwelijks van de schrik bekomen was, 34 na een houdbaar schot, dat Schalm door zijn handen liet glippen. Twee minuten voor tijd scoorde Watergraafsmeer het mooiste doelpunt van de SPORTMAGAZIJN sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 17