de visdag van ajax 2x2 4 Op zondag 27 oktober 1968 kwam een 45-tal Ajacieden 's mor gens om ca. 7.00 uur bij de Oesterbar van Hannie Hoopman op het Leidseplein bij elkaar, om met een bus naar hun vis water te vertrekken. Alsof het 's avonds 7 uur was, zó hadden de heren praatjes en een drukte, dat ik de indruk kreeg, dat we met 45 eerste-prijs-winnaars op pad gingen. Ook de uitrusting van velen was angstaanjagend. In het begin waren allen nog stoer en vrolijk, maar hoe meer we de plaats van bestemming naderden, des te minder werd het zelfvertrouwen. Bij de pool-invulling voor de totale vangst kwa men zeer uiteenlopende verwachtingen uit de bus. En toen we dan de werkelijke eindresultaten van de verschillende wedstrij den onder de loupe namen, bleek, op een enkele uitzondering na, dat net als bij voetbal, je er echt wel wat van moet kunnen. En weten! Of niet!! Dat vooral de cracks en de drie gebroeders (Hannie, Wim en Jan) Hoopman op het voorste plan komen nu ja. Maar laatstgenoemden hebben op het Leidseplein een paar enorme aquaria staan en kunnen dus geregeld trainen. (Ik eet er liever.) Na aankomst van de bus, werd eerst de inwendige mens ver sterkt in café ,,De Ley" te Middenmeer, waarna we naar het beruchte viswater vertrokken. De megafoon-baas Cor la Fleur nam meteen het heft in handen en commandeerde aan zijn assistenten, de heren Karei van Mourik, Karei van der Toorren, Frans Louwaard, Cor Timman en F. de Breek het uitdelen van de verplichte snoeren en heerlijk verse wurmen. Toen was alles nog koek-en-ei. Maar na 4£ uur vissen kwamen de overigens geijkte commentaren: „wormen met brillen, wormen die dronken waren, óf van Franse cognac óf van sherry, TBC- pieren, het water was een inktpot, het riet te hoog, het weer te vochtig, de wind niet goed, enz. enz." Bij de derde ochtend-wisseling werden wij getracteerd op pan haring, worst, brood, bier, frisdrank, wat je maar wilde en door dit krachtvoer versterkt, liepen er weer een paar (in aantal vis sen) uit. Toen terug naar onze pleisterplaats om te lunchen en biljarten (wat is dat altijd gezellig) en daarna weer aan de slag voor de laatste twee ronden. In een ander viswater. Weer met wat uitlopers en afzakkers (er werden zelfs kikkers gevangen). Keurig op tijd vertrokken wij met de bus huiswaarts (wij moes ten even omrijden, omdat één zo'n goochemerd z'n jas in het café had laten hangen). De gesprekken van: hoeveel-heb-jij-er etc. werden spoedig overstemd door de radio in de bus, die de wedstrijd BulgarijeNederland uitzond. De blessure van Theo van Duivenbode was voor ons wel het beroerdste deel van het verslag. Zo kwamen wij om ca. 4 uur enkelen wat moe, an deren dubbel vrolijk weer op ons uitgangspunt, het Leidse plein terug, leder ging direct zijns weegs om zich te verkleden teneinde straks met dame het eindfeest met prijsuitreiking en pool-resultaten van deze dag in ons nieuwe Ajax-restaurant te komen vieren. U weet het, ons restaurant is prachtig. Maar zoals het er uitzag toen wij daar op deze avond kwamen, was het een sprookje. Prachtig opgemaakte tafels voor ca. 100 mensen met kande laars, bloemen van Kolman enz. enz. Een prachtig stuk werk van de heer J. Feron en zijn personeel, waarvoor veel dank. Na een gezellig borreluurtje om en aan de bar, met weer een ander slag moppen als 's morgens in de bus, zetten we ons voor het diner-dansant en prijsuitreiking. Wat het eten betreft, moeten wij chef-kok A. Helder en zijn hulp Ajax, dat was een verrrassing om op zulk een blubberveld zonder maar zo'n enkel „grasding" niet te worden uitgeteld. Wie op zulk een overrijpe bietenakker niet versaagt is (al zaten we 'm te knijpen) ook als cupfighter geslaagd. Namen noemen? Is dit nodig? Neem Piet Keizer, da's niet mis. Hij weet, en niet overbodig, nu precies hoe laat het is. Ov'rigens, zo'n loei te geven uit een zo immense prut is alleen d i e mens gegeven die niet zit meer in de put. Gein hét ut. Klaas Nuninga deed het weer anders, vraag niet hoe. Was wat je noemt voor hem een wéét en hij leek nog lang niet moe. Zie hem als een renpaard hollen, Yavuz komt al toegesneld. Hoe de bal in 't net kon róllen op zo'n zuigend modderveld Sprongetjes van Bennie moeten eveneens gememoreerd. En ook Sjakie met z'n voeten als een full-back zich geweerd. Bruigom Cruijff die Klaas die kans gaf. Bals, de rots in d' Ajax-goal. Ieders spel was stuk voor stuk a f. Alle elf uit d' Ajaxschool! Einde winter komt Benfica naar 't Olympisch Stadion. Zij zijn allerminst van mica echter ook niet van beton. Kan een heel schoon treffen worden met Torrès als linkerspits. Op rechts, spel van d' eerste orde: Het Eusebio-geflits! Dat het dan weer, laat 't ons hopen, TWEE maal TWEE is VIER mag zijn. En mocht het wat stroever lopen, één punt meer brengt ook festijn. Echter eerst ons weer verweren als een competitieploeg die weer wil naar hoger sferen. Niet op Euro-roem gaan teren. Vierde is net niet genoeg. B. S. LE MARCHÉ 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 13