knvb - afdeling amsterdam Nog een actie-foto uit AJAX B tegen ZWOLSE BOYS B. en Bockel. Na rust werd de score geleidelijk opgevoerd. Doel puntenmakers waren: Koning, v. Wijk en Flene (tweemaal). Ondanks hun zwak spel zagen de gasten toch nog kans een tegenpunt te fabriceren. Door onoplettendheid en gemakzucht van onze achterhoede een goal die ondanks de grote voorsprong niet had mogen vallen. Op 9 november trokken we naar Deventer om Go Ahead te be strijden. Deze club brengt steeds een goede ploeg op de been en het is prettig hiertegen te spelen. Tot dusver hadden we tegen de koek-mannen steeds een goed resultaat geboekt en ook deze keer is dat zo geweest. Over het geheel genomen waren wij de gehele wedstrijd in de meerderheid, doch konden dit niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Ook Go Ahead kreeg wel enkele kansen, doch onze achterhoede, doelman incluis, greep steeds kundig in. De wedstrijd eindigde in een 00 stand, waarmede we echter toch wel tevreden waren. 16 november 1968: uitwedstrijd tegen stadgenoot DWS. Door de plotseling ingevallen vorst verkeerde het veld in een niet al te beste staat: keihard en vrij hobbelig, zodat goed voetbal prak tisch onmogelijk was. Het viel achteraf bezien nogal mee. Er werd vrij redelijk gespeeld en de gehele wedstrijd hadden we een groot veldoverwicht. Vooral technisch waren onze spelers ver in de meerderheid. Vóór rust werd er echter te kort en te veel in de breedte gespeeld, hetgeen weinig gevaar voor DWS inhield. De gasten speelden uitermate verdedigend, zodat wij onophoudelijk konden aanvallen. DWS trachtte via uitvallen tot succes te komen, doch onze achterhoede was zeer attent. Na rust speelden wij meer in-de-diepte, waardoor meer gevaar werd gesticht. Er deden zich enkele zeer goede kansen voor, doch vooral goed keepers-werk van Bloem voorkwam een Ajax- treffer. De wedstrijd werd uiteindelijk afgesloten met 00. Hoewel we meer hadden verdiend, is 1 punt uit deze moeilijke uitwedstrijd toch geen slecht resultaat. Tot op heden hebben we met het B-team een behoorlijke plaats (2e) op de ranglijst veroverd: de jongens zullen er alles aan doen om tenminste deze positie te behouden en zo mogelijk nog één plaats verder te grijpen. SECCO 1894 - 27 september - 1969 Aan de besturen van de Amsterdamse voetbalverenigingen, de scheidsrechters, de consuls alsmede de ere-leden en de commissieleden van de voetbalbond te Amsterdam, Mijne heren, Mogen wij even uw aandacht vragen? Het volgend jaar en wel op 27 september 1969 zal de Amster damse Voetbalbond 75 jaar bestaan. Het bestuur van de Afde ling Amsterdam van de KNVB zoals de officiële naam van de AVB luidt wil dit jubileum op een waardige wijze gaan vieren en heeft ter voorbereiding van de feestviering een Jubileumcom missie benoemd. Naar alle waarschijnlijkheid zult u binnen niet al te lange tijd iets meer omtrent de plannen voor de feestelijk heden kunnen vernemen. Maar er is nog iets anders. Als het even kan, geeft men aan een jarige een cadeau. En waarom zou aan het jubilerende afdelingsbestuur niet een cadeau van alle leden en officials van de bond tezamen kunnen worden aangeboden? Een Jubileum-cadeau-commissie wil door middel van een loterij een bedrag bijeen brengen en als cadeau aanbieden met het verzoek het bedrag te doen besteden aan een uitbreiding of een vernieuwing van het bondsbureau als het centrale punt van de voetbalorganisatie in Amsterdam. Een eenvoudig en ook haalbaar plan naar onze mening. Waarom? Omdat een lot slechts vijftig cent kost. Voor één gulden heeft men dus twee kansen op zeer waardevolle prijzen zowel voor senioren als junioren. Er zijn 30.000 loten, die vóór 6 mei 1969, de datum van de trekking der prijzen, verkocht moeten zijn. Ook dat kan volgens ons. Want wij rekenen op u. Wij menen erop te mogen vertrouwen dat, wanneer u binnenkort loten zullen worden aangeboden, u zelf allereerst enkele loten zult willen kopen en daarna uw medewerking zult willen ver lenen, dat de leden van uw vereniging of uw collega's eveneens loten kopen. Door dit samenspel allerwege wordt het dan een mooi cadeau bij een groots feest. De Jubileum-cadeau-commissie, G. H. H. Kappelhoff, voorzitter J. A. Hendrix, secretaris C. Brummelhuis F. Daniels H. Feringa J. Graaman Algemeen contact-adres voor loten-verkoop: J. Graaman, Jacob Krausstraat 4 (Slotervaart) tel. 151027. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 12