b-praat Sinds het oktobernummer van ons blad heeft ons B-team er weer enkele wedstrijden opzitten en de succesvolle start heeft zich voortgezet in een volgende reeks van goede resultaten. Tot dusver heeft het elftal weinig puntenverlies geleden, zodat het zich in de top van zijn afdeling bevindt. Zo doorgaande zal dit team zich van een goede eindklassering kunnen verzekeren. Hoewel, het duurt nog lang voor het eind in zicht is; er kan nog van alles gebeuren, zowel ten goede als ten kwade. Dus nu nog geen hoera roepen, maar 't zou wel eens kunnen zijn Op 28 september 1968 ontvingen we Cambuur, een ploeg welke altijd een behoorlijk woordje meespreekt en ook dit seizoen weer een lastige tegenstander is. Na een vrij gelijk opgaande strijd, waarbij beide doelen beurtelings in gevaar kwamen, zagen we kans deze wedstrijd met winst te beëindigen. Gerrie Mühren wist éénmaal het net te vinden, hetgeen voldoende was voor de overwinning. 3 oktober 1968: Veendam BAjax B 06 Een zeer verre uitwedstrijd tegen een bepaald zwakke tegen stander. De uitslag 60 in ons voordeel is dan ook zeker niet geflatteerd en had nog hoger moeten zijn. We lieten zelfs nog een strafschop onbenut. Na een 20 ruststand schitterende goals van Haan en Mühren werd de score geleidelijk opge voerd. Nogmaals door Haan en Mühren en verder Koning en Fiene. Veendam werd totaal overklast en ons elftal bleef door gaan teneinde tot een zo hoog mogelijke score te komen. Echter vele kansen bleven onbenut, zelfs, zoals gezegd, een strafschop werd gemist. Ook in dit veen keek men schijnbaar niet op een turfje 19 oktober 1968: Twente BAjax B 22 Weer een uitwedstrijd en weer niet naast de deur. En een lastige klip om te nemen. Het B-team van Twente, evenals hun 1e elftal, is een enthousiaste, ijverige ploeg en moeilijk te bestrijden. Met goed spel wisten we voor de rust een overwicht te verkrijgen, hetgeen resulteerde in een 10 voorsprong dank zij een goede goal van Inge Danielson. De 2e helft kenmerkte zich door een fel aanvallend Twente. We konden vooralsnog goed stand hou den. Helaas verkeek doelverdediger Hoogenboom zich op een voorzet, waardoor een Twente-aanvaller kans zag te doelpunten, hierbij echter Hoogenboom blesserend. Deze liet zich daarna vervangen door Sies. Kort na deze gelijkmaker gaf Danielson Ajax wederom een voorsprong. Twente bleef echter komen en hun aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. Jammer voor ons scoorde Twente nog maals, wederom met een kopbal, door dezelfde speler; via de handen van onze keeper en de paal verdween de bal in het net, 22. Kort hierna klonk het eindsignaal, zodat we hier genoegen moesten nemen met een puntenverdeling. Er zat zeker méér in, doch een paar ongelukkige momenten kostten ons de volle winst. GVAV B—Ajax B Op 26 oktober trokken we naar Groningen voor de wedstrijd tegen GVAV. Deze ploeg had op ons 2 punten voorsprong, we moesten dus winnen om op gelijke hoogte te komen. Daar ons eerste elftal niet speelde dit week-end, konden we beschikken over enkele spelers uit de kerngroep, t.w. Suurendonk, Stuy, Pronk, Mühren en Danielson. Het werd een boeiende strijd, bijgewoond door ca. 5.000 toeschouwers. Ons team beheerste volkomen het spel. Over alle linies waren we sterker, speelden sterk aanvallend voetbal en gaven onze tegenstanders geen ge legenheid in hun spel te komen. AJAX B tegen Zwolse Boys B. Dennis Tjepkema passeert fraai Voor de rust scoorde voor ons Inge Danielson, uit een prachtige pass van Ruud Suurendonk; de tweede treffer in de eerste helft kwam van de voet van Gerrie Mühren. Na rust werd de stand opgevoerd door Suurendonk, welke met 2 doelpunten de held van de wedstrijd werd. We bleven de toon aangeven en het leek erop dat nog meer doelpunten zouden vallen. Enkele prachtige kansen noteerden we, o.a. een schitte rende kopbal van Mühren, doch de doelverdediger voorkwam erger. Met nog ca. 5 a 6 minuten te spelen een volkomen ander spel- beeld. Jan Bruinewoud veroorzaakte een strafschop welke door GVAV werd benut. Onmiddellijk hierna scoorde GVAV nogmaals via binnenkant paal. De stand werd hierdoor met nog 2 min. te spelen 24. Tot onze ontsteltenis werkte even later Stuy een bal verkeerd het veld in, met als gevolg een doelrijpe kans voor GVAV. De betreffende speler wachtte iets te lang en tracht te Stuy te omspelen. Deze wist echter zijn fout te herstellen en de bal wederom te bemachtigen. De stand bleef verder ongewijzigd en zo behaalden we een prachtige overwinning, als gevolg van zeer goed spel. De laatste minuten zullen we daarbij maar vergeten. Je ziet, in de laatste minuten kan nog van alles gebeuren. Op 2 november ontvingen we Zwolse Boys. Uitslag 61. Zoals dit resultaat doet vermoeden, een vrij gemakkelijke opgave. De ruststand was 20. Voor de doelpunten zorgden v. Wensveen II

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 11