'turkish delight* belangrijke zaken als die in het betaalde voetbal, die zó over hun amateuristische hoofden gegroeid zijn, dat zij in de verste- verte er niet meer ,,bij" kunnen, doch om een zeker prestige te laten gelden, uitspraken gaan doen, waarvan zij het re sultaat alweer niet kunnen overzien, zolang daarin geen verandering gekomen is, valt er niet te praten. Men zou moeten concluderen dat de hui dige hoofdredacteur van „Neerlands Voetbal" de kern van de betreffende zaak op het Hekeiveld heeft achtergelaten. Destijds schreef hij nog in Het Vrije Volk: de reglementen zijn gewoon niet op gewassen tegen de stand van zaken in de voetbalwereld van vandaag. Bonden, clubs en spelers hebben er recht op, dat op dit punt orde van zaken gesteld wordt." Hij heeft toen ook het Ajax-Nieuws (no. 5 van december 1967) ontvangen waarin op de pagina's 5 tot en met 9 alles over deze affaire te lezen staat, inclusief de pleitnotities van mr. Warners. Bovendien werd de heer Grifhorst ook op andere wij ze, gelijk zijn collega-journalisten, door ons over de gang van zaken ingelicht. Doch dat is nu allemaal niet belangrijk meer. Neen, belangrijk is, dat op 27 ok tober het Nederlands elftal een zware wedstrijd moet spelen. Zou het? Nog belangrijker lijkt mij: Evert Grifhorst wil als tussenpersoon fungeren tussen Keizer en de Koninklijke En het is o zo eenvoudig:een simpel telefoontje, één simpele handeling Hij spreekt daarbij maar niet over Ajax. Waarom ook Nu, voor alle zekerheid je kunt toch eigenlijk niet weten belt hij mij en zégt: ,,lk ga met Keizer praten Mijnheer Grifhorst, laten we het kort ma ken. U hebt hier de plank wel heel erg mis geslagen en een diepe deuk veroorzaakt in uw eigen journalistiek-prestige. Zo er ooit over het weder meespelen van Piet Keizer in het Nederlands elftal ge sproken kan worden, zullen Ajax en haar deskundigen, alsmede Keizer-zelf, bepa len hoe! Zeker hebben wij daarvoor niet nodig. Het is nl. gebruikelijk doch dit schijnt u niet te weten dat daarbij andere we gen worden bewandeld. Op een wat hoger niveau. Niet zó simpel Overgaande naar prettiger geluiden, zou ik eerst willen memoreren, de goede resul taten van ons B-elftal. Dat ziet er, althans wat de start betreft, veel beter uit dan vorig jaar. Ongetwijfeld zal het aanzien van de B- elftallen in het algemeen het volgende jaar zeker een belangrijke stijging ondergaan, wanneer dan gespeeld gaat worden in een zgn. reserve-eredivisie. Het zal het spel peil ongetwijfeld ten goede komen, waar door tevens de betreffende spelers ook aan waarde voor hun club zullen winnen, als plaatsvervangers in het eerste elftal. Ook uit de amateur-sector komt goed nieuws, terwijl de reeds bekende standen uit het jeugdvoetbal doen vermoeden, dat ook dit seizoen onze elftallen regelmatig hun spelletje in de top zullen meespelen. Uiteraard deed het mijn bestuursleden en mij een buitengewoon groot genoegen, dat de krachten naar voren zijn gekomen om onze aloude honkbalafdeling nieuw leven in te blazen. Dit stuk Ajax bestaat reeds, zoals u kort geleden ook in het programmablad Rood- Wit-Thuis hebt kunnen lezen, 47 jaar. Daan Roodenburgh was destijds een der grote „introducers". Daverende resultaten zijn in het verleden geleverd. Het feit daarom dat niemand minder dan Martin Bremer zich bereid verklaard heeft, voor de volle 100 procent zijn schouders onder het herstel te willen zetten, daarbij geassisteerd door enthou siaste pure Ajax-honkballers, doet mij de wens uitspreken dat het hen in een her- stel- c.q. wederopbouwperiode van 3 jaar zal mogen gelukken het niet alleen tot een come-back in de hoofdklasse te brengen, doch tevens een landskampioenschap bij het halve-eeuwfeest. Tot slot zou ik nog enige woorden willen wijden aan een man, die onze sportvelden in verband met de blijvende gevolgen van een auto-ongeluk vaarwel heeft moeten zeggen, althans als zich daarop actief be wegend figuur: scheidsrechter Piet Roo mer uit Rotterdam. Ongetwijfeld moet dit niet alleen voor de Nederlandse voetbal wereld, doch tevens voor het korps van internationale arbiters als een ernstig ver lies worden aangemerkt. De heer Roomer behoorde, gelet op ca paciteiten en karakter, tot de uitzonderlijk goede arbiters. Aan de vele lof en talloze woorden van waardering, welke hem rondom zijn af scheid zijn toegestroomd, wil ik gaarne ook die van Ajax voegen. Misschien kan de waardering voor de heer Roomer on zerzijds het best tot haar recht komen als ik zeg: indien de KNVB voor een wed strijd b.v. FeijenoordAjax of Sparta Ajax de leiding zou opdragen aan de Rot terdamse scheidsrechter Piet Roomer, dan zou Ajax nimmer enig bezwaar ma ken J. VAN PRAAG Voor snoeplustige insiders is „Turkish Delight" geen onbekend geval; het is nl. een mier- mierzoet Turks produkt. Nu wil ik niet direct suggereren, dat onze tegenstander in de aanstaande tweede ronde van de Europa Cup-strijd „een snoep je" is, want Fenerbahce heeft in het verleden wel anders be wezen. Maar toch ben ik van mening dat de loting ongunstiger had kunnen uitvallen. Na wat er in de eerste ronde tegen de FC Nürnberg bereikt is, mogen wij toch wel met enig optimisme aannemen, dat óók deze Turkse „horde" te nemen moet zijn. Dat de eerste wedstrijd thuis gespeeld wordt, acht men in het algemeen niet zo gunstig, maar m.i. behoeft dit helemaal geen problemen op te werpen. Ajax moet slechts in Amsterdam met een aantal doelpunten behoorlijk afstand nemen. In Turkije kan het dan eventueel wat minder! (Dóódsimpel. Je moet er maar opkomen. Red.) Naar wij uit de Pers vernemen, heeft men thans ook daar voor een grasmat gezorgd en stel je voor, dat ze de zoden of het graszaad in Holland hebben besteld, dan zet dit toch direct alweer „zoden aan de dijk". Men is zó op bekend terrein. Overigens, wat hebben onze jongens het in Amsterdam tegen Nürnberg toch weer prachtig gedaan. Het was voor ons werkelijk een tractatie! Er is reeds veel geschreven en gesproken over deze wedstrijd, dus daaraan behoef ik me niet meer te bezondigen. Wij hebben tenslotte onze lof reeds ter plaatse volkomen duidelijk gemaakt, zoals we dat ook weer op 13 november a.s. hopen te kunnen doen. Dat de ene tractatie naar meerdere doet verlangen, is een ge wone hebbelijkheid, vandaar dat „Turkish Delight". We hopen van harte, nee we rekenen erop, dat de heer Michels en zijn mannen ons het resultaat van beide wedstrijden tegen Fener bahce als „een snoepje" zullen aanbieden, waarvan we weer met volle teugen zullen kunnen smullen. We hebben tenslotte ook wel eens recht op een „Europa Cup"! G. J. WIERTZ 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 9