- - NürnbergAjax (11). De vermanende vinger van de „ref", wegens té hard spel geheel weer te geven, het begint eigenlijk pas hier: „En nu gaat het vooral om de vraag of Piet Keizer bereid is de kleuren van ons nationale elftal te dragen. Het is eigenlijk een vreemde situatie dat hij dit niet zou willen. Ik geloof daar niet in. De oorzaken van zijn niet willen spelen liggen in het mistige ver leden. Misschien komen er ook wel prestige-kwesties bij. Ik vind dit alle maal niet zo interessant. Belangrijk is dit: het Nederlands elftal moet op 27 oktober een zeer zware wedstrijd spelen tegen een sterke te genstander. Kessler heeft in zijn voor hoede het speltype van Ajax nodig, een speltype dat voor een zeer belang rijk deel afhankelijk is van Keizer. De voorzitter van Ajax, Jaap van Praag, heeft reeds enige keren verklaard, dat Kessler over alle Ajax-spelers kan be schikken. De coach van Ajax, Michels, heeft gezegd ,dat de wedstrijden voor de voorronden van het wereldkam pioenschap van uitzonderlijk belang zijn. Ik vraag me af: wat staat er dan toch in de weg dat Keizer niet zou willen of kunnen spelen? Ik geloof niet in de halsstarrigheid van Keizer. Er zal vanzelfsprekend gepraat moeten wor den op een oerdegelijke Hollandse manier. Dat doen wij Nederlanders graag, eerst praten. Maar als iedereen er van overtuigd is dat Keizer in het Nederlands elftal tegen Bulgarije móét,, dan moet er ook zó gepraat worden dat er een goede oplossing komt. Wie moet er nu met Keizer praten? De KNVB? Of Kessler als coach? Maar, zo zou men kunnen zeggen: Keizer heeft indertijd zelf gevraagd, niet te worden opgesteld. Als hij nu wél zou willen spelen, dan moet het initiatief van hem uitgaan. Dit kan juist zijn, maar indien er zó gepraat wordt, dan blijft men in een kringetje draaien." Het slot wordt dan wel het allermooiste: „In de dienstverlenende sector is het voor mij beslist geen probleem als tus senpersoon te fungeren tussen Keizer en de Koninklijke. Eén simpel telefoon tje is voldoende. Eén simpele hande ling, die niemands prestige behoeft te schaden en waaraan we allemaal ple zier kunnen beleven. Want, voor de goede orde, dat Keizer op dit ogenblik onze beste linksbuiten is, wiens spel met Cruyff samen, het Nederlands elftal op dat Europees ni veau kan brengen waar de clubs reeds zijn, moet voor iedereen duidelijk zijn. En wat de wedstrijd van het Neder lands elftal betreft: er wordt deze keer beslist niet om de keizer zijn baard gespeeld Ik vraag mij af, hoe het in deze eigenlijk staat met de mentaliteit van de heer Grifhorst? Denkt hij met zijn ^"-conclu sies in het straatje van b.v. heer Kessler, de KNVB of het Nederlands elftal te ko men In ieder geval kan hij in zijn pen- nevruchten lichtelijk „aangestoken" en derhalve van mindere kwaliteit geen greintje gevoel opbrengen ten aanzien van de wijze, waarop nog maar koud een jaar geleden Keizer en Ajax in het bijzonder, door bepaalde commissies van de KNVB werden gedupeerd. De heer Grifhorst spreekt met betrekking hiertoe over: het mistige verleden." Ik kan hem de verzekering geven, dat zo wel bij ons als bij Keizer het geval nog glashelder voortleeft Voor de schrijver is dit misschien al lemaal niet zo interessant voor ons ook niet. Wel nog onvergetelijk! En aangezien zich in de KNVB met betrek king tot onverdraaglijke toestanden zoals wij die aan den lijve hebben onder vonden! dat lieden oordelen over zulke 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 8