van de voorzitter „NÜRNBERG" is voorbij. Ajax heeft de eerste ronde van de Europa Cup voor landskampioenen 1968/'69 overleefd. Op 13 november a.s. luidt de gong op nieuw: FENERBAHCE. Staat u mij toe, er hier verder het zwijgen toe te mogen doen, met betrekking tot beide wedstrijden zelve; het zou slechts allemaal een opnieuw ophalen worden van hetgeen Pers, Radio en Televisie tot in details rondom dit AjaxNürnberg- gebeuren hebben „gespuid". En waarom trent u thans ongetwijfeld voldoende weet. Wat ons verblijf in Duitsland betreft, zou ik nog wel grote lof willen toezwaaien aan Reisbureau Mondial (de heer K. Muller) voor de wijze waarop ook deze reis we derom voor ons werd verzorgd. En daarbij spreek ik niet alleen over wat betreft spe lers en bestuur e.a.; ook de Ajax-aanhang kan er over meepraten, hoe Karei alles tot in de puntjes had geregeld. Het was bui tengewoon! Besloten was, dat het Ajax-elftal met ver zorging zijn intrek zou nemen in Hotel Pflaum te Pegnitz, een plaatsje ca. 40 km van Nümberg. Bij aankomst aldaar werd het gezelschap hartelijk verwelkomd door de plaatselijke fanfare, hetgeen natuurlijk zeer insloeg. Verder nog schreef ons Herr Oberbürger- meister van de stad Bayreuth (Pegnitz is: gemeente Bayreuth): Sehr geehrte Herren! Liebe Sportfreunde aus Holland! Namens der Stadt Bayreuth, aber auch persönlich, entbiete ich Ihnen ein herzliches Willkommen. Dass Sie im benachbarten Pegnitz Quartier genom- men haben, hat uns alle sehr erfreut. Sollte Sie der Weg nach Bayreuth führen, sind Sie zu einer Stadtführung oder zu einem Besuch in einem Bay- reuther Kino herzlich eingeladen. Auch bin ich gerne bereit Ihnen das neue stadtische Stadion für Trainings- zwecke kostenlos zu überlassen. Ich wünsche Ihnen guten Aufenthalt und sportliche Erfolge. Mit Sportgrussen, w.g. Hans Walter Wild Oberbürgermeister Van dit sympathieke aanbod hebben wij dankbaar gebruik gemaakt; Rinus Michels trainde met zijn jongens inderdaad in het Stadion van Bayreuth. Mede door de meer dan voortreffelijke verzorging in het hotel, waar een ieder elk ogenblik van de dag bereid was de Ajacieden op hun wen ken te bedienen èn het uiteindelijk goede sportieve resultaat (11) was het in Pegnitz goed toeven, hetgeen wij bij ons afscheid, ten opzichte van onze gasthe ren, danook duidelijk hebben kenbaar ge maakt. Na afloop van de wedstrijd in Amsterdam zijn we naar het Ajax-Stadion getogen voor het gebruikelijke banket. U zult waar schijnlijk kunnen begrijpen, dat uw be stuur er niet weinig trots op was zijn gasten in een nu dergelijk fraaie omgeving te kunnen ontvangen. Na het min of meer officiële gedeelte vond op de meest vriendschappelijke en onge dwongen wijze tussen de aanwezigen een gedachtenwisseling plaats, kon men b.v. Vasovic en Cebinac zich weer geheel in hun moedertaal zien uitleven Totdat dan plotseling coach Max Merkel oprijst en beveelt: Nach Hause! Waarop direct behalve de president van Nürnberg allen zonder uitzondering van hun zetels opstaan, het glas het glas latend, bestel de consumpties annulerend, afscheid ne men en gaan Tja, zo was dat ook nogeens een keer! En nu dan Fenerbahce uit Istanboel. Hoewel momenteel nog niet zo heel veel omtrent onze a.s. tegenstanders bekend is, staat mede gelet op het resultaat uit de eerste ronde zeker wel vast, dat onze jongens een behoorlijk technisch team tegenover zich zullen krijgen met vooral een uitmuntende conditie. Mogen we opnieuw hopen op voetbal van Europese topklasse met gaarne uiter aard een voor onze club gunstig resul taat. Het verloop in de huidige competitie geeft zeker ook reden tot tevredenheid. We zijn nog maar in de beginperiode, zodat wei nig of niets te voorspellen valt. Wel is zeker, dat in de komende weken het programma voor Bals c.s. er wel we zen mag. Onze verplichtingen b.v. ten aan zien van de zgn. Europese na-competitie houden in, dat we nog een wedstrijd te gen Atletico Madrid „schuldig" zijn; deze wordt gespeeld op 23 oktober a.s. Op diezelfde dag vertrekt het Nederlands elf tal naar Sofia, ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Bulgarije op zondag 27 oktober a.s. Mede naar aanleiding van eerder gedane toezeggingen met betrek king tot de deelname van Ajax-spelers aan dit Nederlands elftal, dit in verband met de belangrijkheid van deze wedstrijd tegen de Bulgaren (voorronde Wereld kampioenschappen) alsmede een recent onderhoud met de heer Coler (KNVB) zullen de door bondscoach Kessler gese lecteerde Ajax-spelers: Van Duivenbode, Suurbier, Muller, Groot en Cruyff tóch op 23 oktober a.s. mee naar Sofia gaan en zal Ajax in Madrid met maar liefst 5 in vallers tegen Atletico aantreden. En nu zou ik mij wel eens even willen richten tot degenen, die altijd klaar staan om Ajax ondanks haar prestaties, on danks haar beleid van recht-door-zee te becritiseren, welke kritiek vaak ook in houdt als zouden wij nimmer bereid zijn spelers voor het Nederlands elftal af te staan. Ajax heeft destijds het belang van de voorronden voor het Wereldkampioen schap onderstreept en haar medewerking toegezegd. En komt deze zonder meer na. Hoewel een en ander met betrekking tot de wedstrijd in Madrid ongelukkig uitvalt. Want al weet ik op dit moment natuurlijk nog niets omtrent het verloop in de Spaanse hoofdstad, Ajax zet wel wat op het spel! Een minder gunstig resultaat te gen Atletico kan het Ajax-prestige niet on aanzienlijk aantasten en op de internatio nale markt onze waarde doen dalen! Daar denkt men misschien niet zo gauw aan, doch de feiten liggen, neemt u dat van mij aan, onverbiddelijk zo! We hadden natuurlijk wel kunnen beslis sen dat de bewuste 5 spelers direct van uit Madrid naar Sofia zouden komen vlie gen, doch wetende dat wij daarmede de „planning" van de heer Kessler zouden doorkruisen, c.q. toch afbreuk doen aan de toezegging: volledige medewerking, hebben wij daar van afgezien. Overigens moge het een ieder thans dui delijk zijn, dat qua de belangrijkheid van wedstrijden, o.a. Wereldkampioenschap, zulks dezerzijds zondermeer onderschei den wordt. We hopen wèl, dat dat onder scheidingsvermogen ook aan de andere kant aanwezig zal zijn, wanneer hoe dan ook de belangen van Ajax preva leren Als ik dan nog even mag doorgaan op dat zware programma van ons eerste elftal: 3 nov.: FC TwenteAjax, 13 nov.: Ajax Fenerbahce, 17 nov.: AjaxFeijenoord, 27 nov.: FenerbahceAjax, 1 dec.: Ajax DWS, enz. En net als je soms denkt dat alle oneffen heden weer zo'n beetje zijn geregeld, maakt een artikel in „Neerlands Voetbal" van de hand van hoofdredacteur Evert Grifhorst, alsmede een telefoontje van de ze laatste duidelijk, dat mijn rustige ge dachten slechts illusie waren en dat „we" weer ergens moeten inklimmen. Onder het opschrift: „Om de Keizer zijn baard meent de heer Grifhorst in zijn blad het weder meespelen van Piet Keizer in het Nederlands elftal aan de orde te moeten stellen. Het heeft geen zin het gewraakte artikel 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 7