De tweede helft was 8 minuten oud toen bij een door Swart genomen vrije schop plotseling Vasovic voor het NEC-doel ver scheen om de bal zeer fraai in te koppen (21). Hoewel zich daarna nog meerdere kansen tot verhoging van deze voorsprong voordeden, bleef het hierbij. Met het oog op de voorbereiding voor de return tegen Nürn- omtrent het verloop aldaar, er natuurlijk wel rekening mede houdend, dat we nog maar pas in het begin zijn. Een groot genoegen viel te constateren, zowel in de Ajax-kring als daarbuiten, dat onze honkbalafdeling aan een soort weder opstanding is begonnen. Toen een situatie van diepe depressie AjaxNiirnbergTweede helft. Het gaat goed berg, werd DOSAjax op woensdagavond 21 september ge speeld. De Utrechtenaren, juist herstellend van een ziekte-ach- tige periode, vonden (natuurlijk) dat ze nu tegen Ajax eens moesten laten zien, aardig opgeknapt te zijn. Het kostte ons een punt (11). Zondag 6 oktober hadden we de Volendammers op bezoek. Elftal voor de middenmoot; net te weinig voor de top en te goed voor onderin. Maar een team dat aardig partij kan geven. Zo was het ook deze keer. Ajax, na-de-Cup, kwam vrij vlug op 20, o.a. door een strafschop (zie ook de foto's hierover) maar liet het daar verder bij, ondanks haar zeer grote overwicht en mede door knap verdedigen bij de gasten. Bij het B-elftal gaan de zaken tot op heden wel naar wens, dach ten we. ,,Secco" vertelt u daar meer van in zijn B-praat. En als u de uitslagenlijst bekijkt, zult u bemerken, dat de over winningenreeks zich ook daarna nog verder heeft voortgezet. Ook bij de amateurs zijn opwekkende geluiden te horen; in ieder geval waren er in de afgelopen weken meer „ups" dan „downs". Leest u maar wat Wim Schoevaart daarover zegt, terwijl ook collega Cas Bollen alsmede Wim Heisterkamp u verder inlichten. Uit de standen bij de jeugd kunt u zelf alle conclusies trekken ontstond in de omgeving van „slag and wide", stonden daar opeens een aantal oer-Ajax-honkballers met opgestroopte mou wen klaar, om onder de bekwame leiding van Martin Bremer de zaken te gaan aanpakken. Van een opheffing van de honkbal afdeling althans in ernst is nimmer sprake geweest (zoals overigens wel uitvoerig in de Pers werd gemeld). Leest u maar wat de honkbalcommissie daarover elders zegt. Het zal u in de afgelopen weken wel net zijn gegaan als ons en zovele anderen: een korte nachtrust. Die Olympische Spelen ook En uitstekend te volgen. Als je je dan wel eens even realiseert hoe dat met de verbinding zit via een daar ergens hoog boven in het heelal zwevende sateliet't Is wel enorm! Er is ontzettend veel te genieten van de meest schitterende sportprestaties. Er zijn ook de diepe teleurstellingen. In dit veelbesproken Mexico Op het moment dat wij deze regelen vastleggen, heeft Neder land óók met teleurstellingen toch zijn woordje mee gesproken. Hebben de wielrenners in de ploegentijdrit, alsmede skiffeur 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 5