Saint Germain des Prés op het speelterrein werd opgediend, dan zou 90 procent thans gezegd hebben: 30, we hebben genoeg. Het is lekker geweest, het eten was uitstekend en voor wat er was, achteraf niet duur. We gaan, zeggen enkelen, nog maar 5 minuten, we krijgen toch niets meer. Maar dan is daar in de laatste 2 a 3 minuten Johan, die de nog aanwezigen een toetje aanbiedt, zo gran- lijk geworden dat we met een ploeg te maken krijgen, waarmede beslist niet te spotten valt. Trouwens, in de eerste ronde werd door hen maar even Manchester City uitgeschakeld. Nu behoort genoemde Engelse club momenteel wel niet tot de topklasse in The League (dertiende plaats) maar het mag toch een aanwijzing zijn voor hen die verwachten dat Ajax thuis zo AjaxNürnberg; de verdediging der Duitsers andermaal in moeilijkheden dioos dat had nooit iemand willen missen; de zgn. vroeg- vertrekkers zullen spijt hebben gehad deze vierde treffer niet te hebben mogen proeven I Hulde aan Bals c.s., Rinus Michels geflankeerd door mensen als dr. Rolink, Salo Muller en al die anderen die bijdroegen tot een wederom grote Ajax-prestatie. Inmiddels is bekend geworden, dat voor de tweede ronde, resp. op 13 en 27 november a.s., Fenerbahce uit Istanboel onze te genstander zal zijn. Hoewel we hier in het Westen algemeen weinig bekendheid genieten van clubs die-kant-uit, is inmiddels wel al reeds duide- BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Carel C. Kamlag en Tom Manders maar even een flinke voorsprong kan nemen. We zouden zo zeggen: wees niet te voorbarig, heren. Onderschatten kan héél zwaar op de maag vallen Zo, en dan gaan we nu eens even kijken hoe het ons in de lopen de competitie vergaat. In Rotterdam tegen Sparta behaalden we in een slechte wed strijd (Merkel was komen kijken) een schamele 10 zege (doelpunt Piet Keizer). Maar het telde evengoed voor twee punten. De week hierna de Fortuna-Sittardia-Comb. thuis had een 20 zege tot gevolg. Viel misschien ook wat tegen, gezien de positie van FSC op de ranglijst, maar de Ajax-jongens vonden het ge noeg en hadden geen zin in slachten. De eerste wedstrijd om de KNVB-beker bracht ons naar Zwolle, waar we over het plaatselijke PEC met 04 zegevierden. Dat was op 13 september. 22 september: NEC thuis. De Nijmegenaren, niet onverdienstelijk opererend in de hogere regionen, hadden een keiharde (té harde soms) afweer. Reeds na 5 minuten gaf Sjaak Swart ons met een zeer fraaie kopbal de leiding. Doch nog vóór de rust was het gelijk (1 1). 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 4