Café „Populair" AjaxNürnberg. Het eerste doelpuntHéél Ajax juicht. Johan Cruyff precies op de goede plaats stond, om er 11 van te maken. Mensen, wat een vreugde was dat! En bij die 1 1 bleef het. Nu, dat was geen gek resultaat. We gaan meteen door naar 2 oktober (over de huidige compe titie spreken we straks wel; we zitten nèt zo prettig in die Cup sfeer!). Ja, eerlijk gezegd, dient te worden erkend, dat het onze Duitse concurrenten verder ook niet mee zat. Hoewel, wat te verwach ten was, een verzoening met Cebinac volgde, had men op nieuw pech: Ludwig Muller viel af wegens een blindedarm operatie. Leupold nam zijn plaats in als „schaduw" van Cruijff. Maar direct vanaf het beginsignaal van „ref" John Adair (Ier) liet Johan zien, het volle licht te prefereren boven de schaduw. Die laatste kreeg dan ook weinig kans. Trouwens het gehele elftal toonde het 62.000-koppige publiek een inzet en positiespel gepaard gaande aan snelle en ragfijne passes dat was even wat anders dan twee weken geleden. Uit een hoekschop, genomen door Keizer, kwam de bal via het hoofd van Klaas bij Sjaak Swart, die de kans niet ongebruikt liet (10). Zo was eveneens de stand bij half-time. Voor zover Herr Merkel in de pauze hoe dan ook het mo reel van zijn jongens had weten op te peppen en men direct na de hervatting tekenen van een opleving bij de Duitse profs had kunnen waarnemen, kwam Ajax' tweede dolepunt alle hoop op een spoedige gelijkmaker wreed verstoren. Nuninga, de bal fraai terugkrijgend van Johan, werd wel zwaar gehinderd, maar zag kans, de zwart-witte knikker door te schuiven voor het schietgrage been van, alweer, Sjaak Swart (20). En Ajax ging door. Johan knalde nog eens tegen de lat. Keizer, Nuninga, Swart, Henk Groot, Bennie Muller, het sneed allemaal door die Duitse linies heen op een wijze, die het predicaat „groots" verdiende. En mocht de aanval van Nürnberg nog eens tot ons doelgebied doordringen, dan stond daar die hechte defensie, waarin Theo van Duivenbode de overigens bekwame en vooral zeer snelle Cebinac geen meter grond toestond, terwijl aan de andere kant Wim Suurbier linksbuiten Volkert praktisch kansloos maakte; (Volkert kreeg na de rust één goede kans, doch miste) waar Barry Hulshof iedere hoge bal voor zijn rekening nam en met zijn harde kop retourneerde, Vasovic wederom zijn geweldige klasse demonstreerde (Merkel zal hem nü zo langzamerhand kennen, dachten we) en tenslotte captain Bals, onze bijzonder goede doelman, die dit maal niet alleen door zijn wederom goede uitlopen het Ajax-doel voortreffelijk verdedigde, doch kort voor tijd er een Duitse „knal" uitranselde, die reeds werd geteld. De strafschop, als gevolg van haken van Piet Keizer in het doel gebied, genomen (natuurlijk) door Henk Groot, maakte zelfs 3—0. En als je nu al die duizenden rondom dat veld gezeten, zou willen zien als deelnemers aan een maaltijd, die daar midden Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51. tel. 231996

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 3