WAGONS-UTS COOK mm-complexen knvb-opleidingen door neurenberg met reisleider mr. catz REIS- EN PASSAGEBUREAUX brief van de zondaar dankbetuigingen Het was mij natuurlijk al lang vóór die onvergetelijke avond van 2 oktober 1968 in het Olympisch Stadion van Amsterdam op gevallen, dat de coaches van de Duitse en Nederlandse kam- pioensploegen met MM kortelings kunnen worden aangeduid: Max Merkel en Marinus Michels. Zij het dan in dier voege, dat onze Rinus zich in het domein zijner plannen en prognoses, terecht: dacht ik, steevast in een welsprekend stilzwijgen hulde, terwijl daartegenover Herr Max, beoefenaar van de krijg omtrent, of onder, het nulpunt, uit Mid- den-Franken kennelijk meer spraakwater dan geliefd Beiers bier bleek te hebben meegebracht. Zou hij daarvoor hebben ge put uit de Pegnitz, die het aloude Neurenberg in twee opvallende gedeelten snijdt Inmiddels kan ter zake van het MM-raadsel ook naar een geheel andere oplossing worden gestreefd. Vermits: 1. de Merkelse MM-verbinding mij al eerder deed denken aan het klassieke „memento mori", oftewel: gedenk te sterven; terwijl juist 2. het MM in de stijl van onze Rinus herinneringen oproept aan het evenzeer aloude „mutatis mutandis", waaronder dan naar vaststaande betekenis ware te verstaan: met de (voor een ander geval dan uitwedstrijden!) nodige veranderingen. (De bewoner van Nijenburg 142, telefoonnummer 440123, die mij wel eens, en ik geloof: niet zonder reden, ingewikkelde zin nen verwijt, zij deze boutade in alle vriendschap opgedragen.) 3-X-'68 E. W. CATZ Na met de chauffeur zo'n echt Hollands-Duits gesprek te hebben gevoerd kunt u zich dat voorstellen?) stegen we in. Doch daar kwam heter was geen gids. Na veel heen en weer gepraat zou de oplossing worden: de chauffeur zou het wel „even" doen. Maarz ij n Duits was voor de meesten onverstaanbaar. En toen ja hoor, niemand minder dan onze getrouwe mr. Catz greep in. En leidde ons, na ruggespraak met de chauffeur (belangrijke figuur zo'n chauffeur toch. Red.) op de hem eigen wijze: ernstig, aardig, vrolijk en gezellig door Neurenberg. Waaraan we dus, niet alleen qua voetbal, doch ook wat betreft het stadsbeeld een goede herinnering zullen bewaren. Mr. Catz, hiervoor hartelijk dank! W. MEESTER De bond groeit. Plaats en betekenis van onze sport groeien. Onze verantwoordelijkheden groeien. Daardoor wordt de be hoefte aan bekwame leiders en docenten steeds groter. Dat gaat niet vanzelf. Zeker niet in een organisatie van meer dan 600.000 leden. Daarom leidt de KNVB op tot trainer - scheidsrechter - jeugdleider - bestuurskader cursusleider - terreinmeester - masseur - verzorger Zet uzelf niet buitenspel! Volg een gedegen KNVB-opleiding! Inlichtingen: KNVB Amsterdam, telefoon 739373. Na de wedstrijd PECAjax (beker) te Zwolle, reisde een klein Ajax-gezelschap o.m. via Heidelberg (ja, waar dat hart nog ligt) en de naar onze mening mooiste en ook oudste Duitse stad Rotenburg, naar Neurenberg. Wij waren echt onder de indruk van de goed herstelde speel- goedstad gezellig sfeervol èn er sprak nog een enke ling Duits ook. Er groeide belangstelling voor een rondrit, 's Woensdagsmorgens bleken zo'n twintig Ajax-leden en -dona teurs zich gemeld te hebben om plaats te nemen in een touring car. Helaas bleek deze vol, doch geen nood, er kwam een tweede wagen. Alkmaar - Almelo - Amstelveen - Amsterdam Apeldoorn - Arnhem - Bilthoven - Eindhoven Enschede - Groningen - Den Haag - Haarlem Hilversum - Leeuwarden - Nijmegen Rotterdam - Utrecht - Zwolle Geacht bestuur, Naar aanleiding van het incident kort voor het einde van de wedstrijd AjaxNürnberg, waarbij ik de directe aanleiding was, deel ik u mede, dat dit gebeuren mij bijzonder spijt. Ik ben nu pas gaan beseffen, wat de gevolgen wel hadden kun nen zijn. Het optreden van de politie kan ik me wel voorstellen. Ik zal 'het nooit meer in mijn kop halen zoiets weer te doen. Als ik het goed heb, bent u degene geweest, mijnheer Hordijk, die mij uit de handen van die agenten hebt gehaald, waardoor ik voor verdere moeilijkheden gespaard ben gebleven. Ik bedank u hiervoor. Ik zal er voor zorgen, dat zich in het vervolg geen dwaze tonelen meer zullen voordoen. Inmiddels verblijf ik, met de wens dat Ajax het in de Europa Cup ver zal schoppen, Hoogachtend, J. P. M. MEESTER Mede namens mijn vrouw dank ik een ieder voor de getoonde belangstelling bij de geboorte van onze dochter. A. J. v. EIJDEN Hiermede bedank ik de spelers van het B-elftal voor hun be langstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. WIM DE WIT 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 24