van nürnberger spielzeug naar turkisch delight zie je zoiets niet. Dan wordt er tenminste echt gevoetbald. Daar kijk ik graag naar. Goeie baas Ondanks dat ik eigenlijk nog maar een blauwe maandag bij Ajax in dienst ben, weet ik me toch al aardig te redden. Alles gaat hier even gemoedelijk en vriendelijk. Ik heb een leuk huisje. Met de trainers kan ik goed opschieten evenals trouwens met de spelers. Bovendien ben ik niet iemand die zich overal tussen mengt. Wanneer de spelers van het veld terugkomen, trek ik me uit de kleedkamers terug. Pas wanneer iedereen weg is, ga ik de boel opruimen. Ik heb het hier best naar mijn zin. Ajax is een goeie baas. En het is hier gezellig. Vooral wanneer Ajax thuis Dat het 40 zou worden, wèl wie had dat ooit gedacht? Zeker niet Merkel, want diens spel volkomen werd ontkracht. Préés Ajax, daar niet van, maar sprak: ,,40 is overdreven." Ai, zonder pech zou 't met gemak geweest zijn 'n nul of zeven. Dit was de mening van 't publiek dat vaak een goede neus heeft. Meestal niet zuinig met kritiek. Doch zeer intens steeds meeleeft. Men zegt, ons Mokumse publiek zou kankerend krakelen. Niks hoor, 't loopt mee met de muziek als ze althans goed spelen! Want bij goed spel blijft het ons trouw. Hun elftal wordt aanbeden. Ze laten 't niet staan in de kou. Na Nürnberg aangetreden tegen de ploeg uit Volendam. En 'n toch haast volle bak. Want dat publiek uit Amsterdam smult als van fijn gebak. Daarom alleen al is het zaak de Turken te verslaan. Voor gastarbeiders die zo vaak naar, ook hun, Ajax gaan. zal 't lastig zijn, immers je kunt twee heren moeilijk dienen. Toch, wie 't zijn landgenoot dik gunt gaat daarom nog niet grienen. speelt. Dat is me dan een drukte! Je ziet wat figuren voorbij gaan dan, hoor! Nürnberg? Voor mij had Ajax in Duitsland wel met 2 of 3 doel punten verschil kunnen winnen, wanneer die Duitsers niet zo geweldig hard hadden gespeeld. Een typisch voorbeeld van het hedendaagse voetbal. Het was veel te grof. In Amsterdam wint Ajax met één of twee doelpunten verschil. Ja, het elftal speelt geweldig. Een dergelijke ploeg bestond er vroeger niet. Tja, of ze weer kampioen worden, is moeilijk te zeggen. De com petitie is net begonnen. Afwachten maar. Maar, nü moet ik hoog nodig de boel gaan sluiten. Ik ben eigen lijk al veel te laat. Succes verder en maak er maar een mooi verhaaltje van." M. MIDDENDORP Jr. Nog moeilijker zal 't ons vergaan. Eerst thuis dat is potdome alsof we voor een slagboom staan, iets om niet door te komen. Ze daarna uit in Istanboel op een terrein mét gras (al had Henk Timman het gevoel dat 't nog als vroeger was). ze daarna, zei ik, bij de ,,Zee van Marmara" weerstaan, de Turk die destijds al voor We- nens poorten heeft gestaan. Maar da's al meer dan, hou je vast, v ij f honderd jaar geleden. Toen waren Turken al tot last van hen die met ze streden. Dus Ajax opgepast en laat ze tot je poort niet komen. En dit is heus een goede raad want Turken zijn geen slomen. Maar vóór het zo ver is dat wij weer met hen strijden gaan treffen wij eerst ,,uit-Bulgarij' plus Twente-uit nog aan. Misschien een half dozijn doet mee van ons bij Bulgarije. De week daarop met Twente in zee, dat zijn thans hele keien! Waarna op 10 november met ,,De Volewijck" om beker. Drie dagen later ,,je van hét", dat zijn die Turken zeker! Na weer VIER dagen FEIJENOORD, 't is niet om te gelóven. Zou de UEFA enzovoort en wat er al zo bijbehoort, als bondscoach Kessler, onverstoord ons té veel kooltjes stoven B. S. LE MARCHÉ Amsterdam, 10-10-'68 Van Turkish delight zegt de dikke Van Dale: ,,Taaiachtige zoetigheid." Klopt, taai zal het zeker zijn. En nu maar hopen dat het voor ons ook zóét zal wezen. 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 23