club-avond nieuws 10 de leiding, maar een vervelend incident was er oorzaak van dat ons elftal verder een bar slechte wedstrijd speelde. Bij een gevaarlijke aanval op het doel van W. Meester nl. kwam een der VDO-aanvallers zo ongelukkig in botsing met onze kee per, dat hij zijn scheenbeen brak. Toen de wedstrijd een half uur later weer hervat werd, vocht VDO voor iedere bal, terwijl onze spelers bij iedere charge angstvallig de benen terugtrokken. VDO werd steeds sterker en doelpunten konden niet uitblijven, ook al omdat W. Meester, die bij de fatale botsing eveneens werd geblesseerd, niet zo snel meer uit de voeten kon als hij wilde. Ver in de tweede helft werd hij dan ook verast door een verre boogbal net onder de lat. Kort voor tijd werd het zelfs nog 12 toen een hoge voorzet van rechts niet op de vuisten van de inmiddels ingevallen A. Slager belandde, maar op 't hoofd van de VDO-midvoor, die in het lege doel kopte. W. HEISTERKAMP Nu de clubavonden voortaan in het Ajax-restaurant gehouden kunnen worden, was er alle aanleiding voor een „officiële in gebruikneming". Dit geschiedde op 27 september jl. door voorzitter J. van Praag. In zijn openingswoord sprak deze o.m. de wens uit, dat door dit nieuwe „home" het Ajax-verenigingsleven tot grotere bloei zou komen en wenste hij biljarters en kaarters veel succes in de komende competities. Clubavond-voorzitter C. la Fleur, dit jaar wederom geassisteerd door de heren K. v. d. Toorren, F. Louwaard en K. v. Mourik Jr., dankte de heer Van Praag en herinnerde de leden eraan, dat de competitie op 11 oktober een aanvang zou nemen. Secretaris J. Westrik kreeg van de heer La Fleur een kistje sigaren aangeboden in verband met zijn verjaardag! In een gesprek met biljartleider v. d. Toorren betoonde deze zijn tevredenheid over het aantal inschrijvingen. Met name klasse A was behoorlijk uitgebreid, al konden hier nog wel meer spelers bij. En op 4 oktober dan de wedstrijden om prijzen. In poule 1 trof fen J. Muller, Nijhuis en ondergetekende, W. Heisterkamp in een ongenaakbare vorm. Eerstgenoemde (drie) spelers werden in een zeer korte periode van de biljarttafel geveegd, waarbij wel moet worden aangetekend, dat de door Heisterkamp te maken caramboles (23) tegen resp. 83-60-65 die dag wel wat te weinig voor hem waren. In de poule's 2 en 3 had na twee ronden ieder al twee verlies- punten, zodat tenslotte in de, laatste ronde de moyennes de doorslag moesten geven. Van Duyn en Postma behaalden zo doende de eerste prijs. De slemielen-prijs werd toebedeeld aan Asbeek-Brusse, die te laat inschreef en daardoor niet meer kon meespelen. Bij het klaverjassen ging de eerste prijs naar uitblinker in dit spel, J. Minderhout met 4802 pnt. en eindigden Van Veen en Bartelsman op de 2e en 3e plaats. De slemielen-prijs ging hier naar Bieshaar, die met 2363 pnt. op de laatste plaats eindigde. Voor de rest van de standen verwijs ik u naar elders in dit blad. In het volgende clubnieuws hoop ik u op de hoogte te brengen van de eerste fase van de competitie. CAS BOLLEN Uitslag biljarten Poule 1 1. Heisterkamp 6 pnt. 2. Muller 4 pnt. Poule 2 1. Van Duyn 8 pnt. 2. C. Timman 8 pnt. Poule 3 1. Postma 8 pnt. 2. v. d. Toorren 8 pnt. Uitslag klaverjassen 1. 2. 3. 4. 5. Minderhout Van Veen Bartelsman De Jong Reynink 4802 pnt. 4759 pnt. 4713 pnt. 4678 pnt. 4677 pnt. Ajax 6Neerlandia 3. v. d. Berg scoort het tweede Ajax-doelpunt. 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 21