sportspecialisten Peppy van dep Kan b-elftal Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. 10 VESTIGINGEN Ons B-elftal heeft inmiddels een aantal competitiewedstrijden achter de rug en de start is veelbelovend, getuige de resp. uit slagen. Van de gespeelde wedstrijden geven wij u enkele in drukken. De eerste wedstrijd tegen PEC uit Zwolle, welke gespeeld werd op het VVGA-terrein, trok vele toeschouwers, speciaal omdat Johan Cruyff na zijn enkelblessure weer aan een wedstrijd deel nam. Onze tegenstander bleek zeker een klasse minder en werd door Ajax danook volkomen overspeeld. Nadat Johan binnen 10 minuten reeds voor een 20 voorsprong had gezorgd, werd geleidelijk de score opgevoerd tot 80, hetgeen een juiste afspiegeling was van het krachtsverschil. De doelpunten werden gescoord door Cruyff 5 maal, Dick Fiene 2 maal en Jan Koning 1 maal. De tweede wedstrijd, de uitwedstrijd tegen Heracles, werd af gesloten met een 31 overwinning. Ook in deze wedstrijd een duidelijk krachtsverschil, hetwelk nu echter onvoldoende in de score werd uitgedrukt. We hadden ook nu binnen zeer korte tijd een 20 voorsprong door goede doelpunten van Barry Hulshof (een kopbal uit een vrije schop genomen door Wim Suurbier) en Arie Haan. Het zeer warme weer deed veel afbreuk aan het spel, waardoor het moeilijk bleek de kracht op te brengen om door te gaan en de score te verhogen. Zelfs kregen we nog een strafschop tegen wegens een overtreding begaan door Arie v. Eyden waardoor de stand 21 werd. In plaats van een comfortabele voorsprong nu slechts een krappe score bij de rust. In de tweede helft wist Arie Haan snel nogmaals het net te vinden met een schitterend schot, 13, hetgeen uiteindelijk ook de eindstand werd. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping SPORTM AG AZIJN In de winkel van SinkelNeen, bij Sjaak's vader's zaak.. Onze volgende wedstrijd was: Blauw-Wit uit. Een zeer moeilijke wedstrijd stond ons hier bij voorbaat te wachten. En inderdaad moesten we een 10 nederlaag incasseren. De thuisclub zag kans binnen zeer korte tijd de leiding te nemen door Gerritsen en bleef de toon aangeven. Men combineerde snel, zat fel op de bal en toonde een prima inzet. Onze ploeg bleek aangeslagen en zag voorlopig geen kans het spel te verplaatsen. Hoewel we daarna langzamerhand wat onder de druk uitkwamen, konden we ons geen kansen scheppen. Slechts een goed schot van Wensveen dat helaas op de paal belandde. Ook in de tweede helft zagen we geen kans een doelpunt te maken; door onnauwkeurig plaatsen werden vele aanvallen voor tijdig onderbroken. Door ver opdringen ontstonden aan de an dere kant voor het Ajax-doel nog enkele hachelijke momenten, doordat Blauw-Wit met snelle aanvallen van dit opdringen tracht te te profiteren. Gelukkig zonder resultaat. Kort voor tijd kreeg Dick Fiene nog 'n prachtige gelegenheid om tenminste de gelijkmaker te scoren. Zijn schot werd echter door de lat gekeerd en de terugspringende bal door Jan Koning jammerlijk overgeschoten. Een overigens verdiende overwinning voor Blauw-Wit op ons B-team, dat vooral op het middenveld slecht speelde. De volgende gasten in de Meer: Volendam B. Eveneens een lastige ploeg. Deze keer speelden we weer in het stadion, het VVGA-veld bleek ongeschikt. Volendam, kennelijk gekomen met de bedoeling een gelijk spel weg te slepen, trachtte vanaf het beginsignaal het spel te ver tragen en op balbezit te spelen. Men bleef angstvallig in de verdediging en waagde nauwelijks een aanval. Onze ploeg echter verviel helaas in het zelfde spelletje. Men speelde te traag en té veel in de breedte, zodat aan Volendam de gelegenheid werd gegeven hun voorgenomen spel uit te voeren. Rust 00. Na de hervatting speelde Ajax sneller en meer in de diepte, terwijl we tevens feller op de bal zaten, daarmede Volendam dwingend vlugger af te spelen. Hierdoor konden wij meer in het bezit van de bal komen. Volendam kwam onder druk en uiteindelijk gelukte het ons te doelpunten. Een Volendam-verde- diger trachtte het spel weer te vertragen door talmen. Jan Koning zag kans hem de bal te ontfutselen, daarbij Johan 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 16