van het secretariaat bleek in elk geval zóveel enthousiasme aanwezig te zijn, dat spelers zowel als leiders eendrachtig besloten er hun schou ders weer onder te zetten. Over één nacht ijs gaan was er bepaald niet bij. Immers, over een weer werden gemaakte fouten toegegeven, maar werd ook spontaan beloofd deze fouten voortaan te vermij den. Kenmerkend voor de stemming was de opmerking van één der aanwezigen na af loop: „Hè, met déze stemming wou ik, dat het honkbalseizoen nu al weer zou be ginnen!" Zó was de stemming inderdaad. Aan de leiders en de spelers de taak er nu voor te zorgen, dat deze stemming het volgende seizoen gehandhaafd zal blijven. Daarop restte nog één stap, namelijk het bestuur van Ajax volledig in te lichten, want dit bestuur was nu eenmaal ook ge alarmeerd door alle verkeerde berichten. Welnu, slechts twee dagen daarna vond een gezamenlijke bespreking plaats, die feitelijk in slechts vijf minuten was beëin digd. Want de honkbalcommissie kreeg slechts te horen: „Mijne heren, het heeft bij dit bestuur nimmer voor gezeten de honkbalafdeling op te heffen, dus wat wilt u eigenlijk?" En met deze prettige woorden kan het doek als gevallen worden beschouwd. Slechts één voorval willen we hier nog memoreren. De ochtend na het gesprek met het bestuur werd één onzer com missieleden opgebeld door de ere-voor- zitter van Feijenoord, de heer Cor Kie- boom. De heer Kieboom, beslist geen honkbal-enthousiasteling en zeker geen honkbalkenner, maar die desondanks al zijn steun aan de krachtige opbouw van Feijenoords honkbalafdeling heeft gege ven, was op de dag, dat ADOFeijen oord werd gespeeld, niet in Den Haag, maar op het Amerikaanse honkbalveld van Feijenoord, waar hij de promotie van de Feijenoord-honkballers naar de hoofd klasse meemaakte. Wat zei de heer Kie boom nu in dat telefoongesprek? Wel, zo ongeveer het volgende: „Zeg, luister eens. Zijn jullie nou helemaal bed Wat zijn dat voor plannen om met honkbal op te houden? Jij hebt mij indertijd opgejut voor het honkbal bij Feijenoord en nu wij in de hoofdklasse zitten, wil je er mee ophouden? Maar dat kan niet doorgaan! Jullie moet er alleen voor zorgen weer heel vlug te pro moveren, want stel je eens voor, wat dat dan kan worden met o.a. Sparta, Ajax en Feijenoord in de hoofdklasse!" Toen we de heer Kieboom vertelden, dat inderdaad Ajax volgend seizoen alles op alles zal zetten om weer tot de hoogste top door te dringen, was hij hoorbaar op gelucht en wenste ons alle mogelijke ge luk. Zijn nu inderdaad voor ons alle moeilijk heden met één klap verdwenen? Dat is natuurlijk beslist niet het geval, onder meer al niet, omdat onze terreinnood on veranderd slecht blijft. Maar we vinden het enorm belangrijk van vrijwel alle spe lers de belofte voor hun totale inzet ge kregen te hebben. Kijk, wanneer die stemming er is en ook blijft, kunnen ook de leden van de honkbalcommissie weer enthousiast worden, precies wetende waar zij dan voor werken. Voor spelers, die weigeren een keertje als invaller in de dug-out te moeten zitten, kunnen zij dat niet, voor spelers, die dat voor hun ver eniging over hebben, daarentegen wel. Moeten we voorts nog iets vertellen over de resultaten van het seizoen-1968? Na tuurlijk zijn onze verwachtingen be schaamd, want we hadden er inderdaad wel rekening mee gehouden, dat ons eer ste negental kampioen zou worden. Dat kampioenschap en ook de promotie heb ben beslist binnen ons bereik gelegen, maar blessures enerzijds en een niet op perbeste stemming waren er helaas de oorzaak van, dat wij „slechts" op de tweede plaats zijn geëindigd. Aan een goede stemming heeft het ons tweede negental niet ontbroken. Daar is in het algemeen heel prettig gespeeld en hoewel de kwaliteit niet altijd even gran dioos was, vinden wij een vierde plaats op de competitieranglijst van de reserve eerste klasse toch een goed resultaat. We zouden bijna een zeer belangrijk feit vergeten te memoreren, een feit dat er mede toe zal moeten bijdragen, dat Ajax volgend seizoen weer terugkomt. Men weet, dat Ruben Leysner het laatste jaar coach van het eerste negental was. Hij was niet alleen coach, maar ook spe ler en dat gaat nu eenmaal niet samen. Daar lijdt het coachen onder, maar ook het spelen, en Ruben wil nog zo heel graag enkele jaren tot de sterkste spelers behoren. Dat kan hij inderdaad, als hij maar niet twee meesters tegelijk moet dienen. Toen wij een jaar geleden aan Ruben vroegen, of hij zich ondanks zijn spelen toch met het coachschap wilde belasten, heeft hij dat gedaan, zoals hij al zoveel voor zijn vereniging want hij voelt zich 100 procent Ajacied heeft gedaan. Zich er over beklagen, dat hij daardoor te zwaar belast was, heeft hij nimmer. Als de bokser Curly K.O., die hij inderdaad is, gaat hij geen enkele moeilijkheid uit de weg en zo ook niet in dit geval. We prijzen ons echter heel erg gelukkig, dat we voor volgend jaar een prachtige oplossing hebben gevonden. Op de bijeen komst met de spelers was, hoewel hij zelf niet meer speelt, ook Herre Kok aanwezig en spontaan bood hij in alle opzichten zijn medewerking aan, ondanks het feit dat hij in Castricum woont en geen eigen ver voer tot zijn beschikking heeft. Zijn spon tane medewerking legde ons uiteraard dé oplossing in de mond en zo zal men heeft het reeds begrepen Herre Kok volgend seizoen coach van Ajax zijn. Een feit, waar alle aanwezigen verheugd over waren. Ook Ruben zegde we twijfelen daar niet aan zijn volledige medewer king toe, een belofte, die hij enkele dagen later telefonisch nog eens herhaalde. Natuurlijk zullen we volgend seizoen er alles aan moeten doen weer met jeugd te gaan spelen. Zoals men weet hadden we dit jaar het noodlottige besluit moeten nemen niet met jeugdelftallen aan de com petitie deel te nemen, omdat, zoals we reeds eerder schreven, „er geen enkel veld in Amsterdam-Oost voor ons be schikbaar was". We zijn natuurlijk niet gek en dat bericht hebben we eerlijk niet uit de duim gezogen. Op een gegeven ogenblik deed de zeer betrouwbare heer X ons de mededeling, dat noch voor ons tweede negental noch voor de jeugd er in Amsterdam-Oost een terrein beschik baar zou komen. We hebben toen ogen blikkelijk alle stormsginalen gehesen en van alles geprobeerd. Zelfs heeft het be stuur der AFC Ajax op ons verzoek in die periode een brief aan Shell geschreven, met het verzoek of men ons daar geen gastvrijheid kon verlenen. Door privé-rela- ties, bij wie wij in het verleden reeds heel veel voor de honkbalsport hebben kunnen bereiken, gelukte het ons de situatie voor het tweede negental te redden, maar voor de jeugd vonden wij helaas geen enkele oplossing. Die oplossing werd ons dus ook door niemand aan de hand gedaan, tot wij zo veel maanden daarna midden in het seizoen! mochten vernemen, dat de Ajax-jeugd heel normaal op „Drieburg" had kunnen spelen. Hoewel wij die kennis geving graag wel wat eerder hadden wil len ontvangen, omdat dan vele narigheden en moeilijkheden vermeden hadden kun nen worden, gaan we dus nu van de ver onderstelling uit, dat eventuele Ajax- jeugdnegentallen in 1969 wél zullen kun nen spelen. Daarbij er natuurlijk op reke nend, dat dit niet alleen b.v. in de maan den juni en juli zal zijn. Alles en alles overziend, kunnen we dus vaststellen, dat we het bepaald niet ge makkelijk hebben, maar dat het niet zo somber behoeft te worden voorgesteld als bepaalde persmedia hebben gedaan. Met een blijvende, complete inzet van alle spelers, met daarbij de leiding van coach Herre Kok zal men ook kunnen rekenen op een veel grotere actieve leiding van DE HONKBALCOMMISSIE Benoemd tot werkend lid De heer G. J. Camphuijsen (tot nu toe on dersteunend lid) en de heer H. Kok (voor heen buitengewoon lid). Aangenomen als ondersteunend lid De heer G. M. Holsheimer. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 15