verslag algemene ledenvergadering gehouden op 5 september 1968 in de bovenzaal van het ajax-stadion 1. Opening en huldiging kampioenselftallen Voorzitter Van Praag opent om kwart over acht de eerste ver gadering in onze nieuwe bovenzaal met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. Hij hoopt dat het dezen net zo vergaat als het bestuur, namelijk er trots op te zijn, dat de Algemene Leden vergadering nu in deze prachtige nieuwe zaal gehouden kan worden. Hij geeft nog een opsomming van de ontvangen cadeaus bij de opening onder vermelding van de namen van de milde gevers. Verder deelt hij mede dat de penningmeester op 't ogenblik van een welverdiende vakantie geniet en derhalve niet aanwezig kan zijn. Een extra welkomstwoord richt hij tot de ere-voorzitter en de ere-leden en verzoekt daarna de aanwezigen zich van hun stoelen te willen verheffen teneinde met 1 minuut stilte de leden: K. Bakker, J. de Boer, Th. J. Bos, F. P. H. Broekhuis, J. M. Exmann, J. G. v. d. Eijnden, A. J. J. van Gemert, J. H. Heinhuis, D. Knegt en J. J. C. L. Siep te herdenken, die ons in het afgelo pen jaar ontvielen. De elftallen van Ajax 4, 5 en 6 en de juniores B 1, 2, 3 en 6 feliciteert hij met het door hen behaalde kampioenschap; de herinneringsvaantjes hebben zij inmiddels reeds ontvangen. Daarna wordt de vergadering voor geopend verklaard. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Notulen van de vergadering van 13 juli 1967 Na voorlezing daarvan door de secretaris worden deze aan gezien niemand op- of aanmerkingen heeft ongewijzigd door de voorzitter gearresteerd. 4. Verslag over de werkzaamheid van de ledenraad De secretaris leest het door hem gemaakte verslag voor, waarna geen vragen worden gesteld. 5. Verkiezing van acht leden voor de ledenraad Aftredend zijn de heren: mr. dr. E. W. Catz, P. van Deijck Sr., M. de Groot, W. J. Ingenbleek, G. de Jongh, W. F. Schoevaart, N. Th. Timman en A. de Wit Sr. Met uitzondering van de heren G. de Jongh en A. de Wit Sr. stel len alle heren zich herkiesbaar. Door de leden zijn kandidaat gesteld de heren: A. R. Been, H. H. Blomvliet, D. J. Boering en A. W. van Dijk. Uit deze tien kandidaten dienen er dus acht gekozen te worden. De stemmingen hadden het volgende resultaat: 1e stemming 2e stemming A. R. Been 65 H. H. Blomvliet 40 34 D. J. Boering 50 Mr. dr. E. W. Catz 49 P. van Deijck Sr. 45 A. W. van Dijk 55 M. de Groot 45 W. J. Ingenbleek 39 16 W. F. Schoevaart 74 N. Th. Timman 42 33 Bij de eerste stemming werden 84 stemmen uitgebracht. De volstrekte meerderheid was dus 43, zodat met volstrekte meer derheid waren gekozen de heren: A. R. Been, D. J. Boering, mr. dr. E. W. Catz, P. van Deijck Sr., A. W. van Dijk, M. de Groot en W. F. Schoevaart. De gewone meerderheid van de tweede stemming moest het achtste lid aanwijzen. Uit het bovenstaande heeft u reeds kun nen zien, dat dit de heer H. H. Blomvliet werd. Uitgebracht 85 stemmen, blanco 1 en ongeldig 1. Terwijl het stembureau bestaande uit de heren Kublin, Mole- ma, Van Mourik en Schappert bezig was met het tellen van de uitgebrachte stemmen, ging de vergadering verder. 6. Jaarverslag secretaris De heer Blössmann was het opgevallen, dat in het verslag de heer Schappert niet bedankt was geworden voor zijn hulp op de administratie. De secretaris antwoordde dat de penningmeester in zijn verslag de heer Schappert zijn dank heeft betuigd voor diens hulp. Voorzitter Van Praag bedankt de secretaris voor zijn verslag. 7. Jaarverslag penningmeester Zoals u hierboven reeds hebt kunnen lezen, was de penning meester wegens vakantie niet aanwezig, zodat het door hem gemaakte verslag werd voorgelezen door de heer A. Kraan. De voorzitter, de heer Kraan dankend, zegt dat iedereen heeft kunnen horen welk een buitengewoon goed jaar we hebben gehad. Hij spreekt zijn bijzondere dank uit aan het adres van de heer Timman voor het vele werk en het prachtige verslag. De vergadering onderstreept dit met een warm applaus. 8. Mededeling Financiële Commissie De voorzitter van de Financiële Commissie, de heer W. F. Vol kers, leest het verslag voor, dat door de commissie aan de Ledenraad is uitgebracht. (Ik moge u hiervoor verwijzen naar punt 6 van het verslag van de Jaarvergadering van de Leden raad, dat u elders in dit nummer aantreft.) De voorzitter brengt dank aan de heer Volkers en aan de andere twee leden van de commissie, te weten de heren J. de Boer Sr. en J. A. Bouwens, voor het vele door hen verrichte werk. 9. Rondvraag Nadat de heren Bartelsman en A. de Wit Sr. aan het woord zijn geweest, zegt ere-voorzitter Koolhaas onder meer: Ik zou heel ondankbaar zijn, wanneer ik nu weg ging zonder het bestuur en alle commissieleden hartelijk dank te zeggen voor het vele dat zij in het afgelopen jaar weer voor onze mooie vereniging hebben gedaan. Zij moeten toch veel liefde voor Ajax hebben om naast hun gewone dagelijkse bezigheden al dit werk te kunnen doen. Ik hoop dat Ajax nog vele jaren onder de zelfde leiding dezelfde successen zal behalen." Hij is er ook trots op dat de vergadering in deze zaal kan worden gehouden en bedankt de heer F. J. v. d. Meijden en zijn mede werkers, dat zij in zo'n korte tijd een dergelijk clubhuis hebben weten klaar te krijgen. Zonder oneerbiedig te willen zijn, zou hij het zo willen formuleren: vroeger was het min of meer een consumptie-tent, nu is het ,,Een Koninklijk Huis". Langdurig applaus van de vergadering. 10. Sluiting De voorzitter begint zijn slotwoord met de nieuw gekozen leden, de heren A. R. Been, H. H. Blomvliet, D. J. Boering, A. W. van Dijk, van harte te feliciteren met hun verkiezing tdt lid van de ledenraad. Hij zal ze in de eerstvolgende vergadering van de ledenraad als zodanig installeren en hoopt op een prettige samenwerking in het belang van de vereniging. De niet herkozen leden, de heren W. J. Ingenbleek en N. Th. Timman, is hij er- 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 13