v^y} M&f Broodje van Kootje Melchers Olifant Jenever burgerlijke stand een leeg blik stonden te betimmeren met de woorden dat zij het geheel maar waar deloos vonden en op deze wijze de boel onklaar trachtten te maken." Onnodig te zeggen, dat wij zonder aan zien des persoons met kracht hiertegen zullen optreden. Dit geldt ook, wanneer auto's niet gepar keerd worden bij het nummer dat corres pondeert met dat, voorkomend op de par- keerkaart. Het conflict met de directie van het Olympisch Stadion is bijgelegd. Hoezeer uw bestuur zich daarover verheugd, toch zal uit één en ander voortvloeien dat wij op de kortst mogelijke termijn tot uit breiding van onze accommodatie zullen overgaan, met name zodanige vergroting der tribunes dat het toeschouwersaantal met ca. 10.000 kan worden verhoogd, alsmede een lichtinstallatie voor de mo gelijkheid van avondwedstrijden. Tijdens de bijeenkomst van de Ledenraad op 30 augustus jl. hebben de heren Arie de Wit Sr. en Gerard de Jongh afscheid genomen. Aan de beurt zijnde om af te treden, stelden zij zich niet meer herkies baar. Ook langs deze weg zou ik beiden namens onze club nogeens hartelijk willen danken voor het vele en goede, dat zij in de loop van hun langdurig lidmaatschap voor Ajax hebben over gehad en gepres teerd. Zoals u reeds uit de Pers hebt kunnen vernemen, hebben wij kortgeleden de ver bintenis met Velibor Vasovic verlengd en wel tot 1 juli 1971. Ik geloof wel te mogen zeggen dat dit een goed bericht is; in ieder geval waren beide ondertekenaars na afloop zeer tevreden. Zoals reeds eerder gezegd, maakte ons eerste elftal een oefenprogramma door met gedeeltelijk een internationaal karakter. Speciaal zou ik hier onze deelname aan het sterke toernooi in Bratislava willen memoreren. Niet vanwege successen on zerzijds (we verloren immers van Sparta- Praag met 21 en van de organiserende club Slovan met 41) dan wel als een uiting van medeleven en sympathie met dit kleine GROTE volk, nu het zich in zulke moeilijke omstandigheden bevindt. Het groene veld vanwaar immers alles zal moeten komen dat ons groot en sterk maakt op de derde zondag in augus tus; begin van seizoen 1968-1969. Eerste wedstrijd voor Ajax in de eredivisie: Go Ahead-uit. En met het accent op deze laatste toevoeging, weet je als bezoeken de club meteen: op je qui-vive zijn! Welnu, na de schitterende wedstrijd die we en kele dagen daarvóór tegen Atletico Ma drid speelden en met 20 wonnen was de gang van zaken in Deventer voor ons teleurstellend. De thuisclub won met 21. En hoe men over dit resultaat aan onze kant ook dacht, er was deze middag niets tegenin te brengen. Verdiend. Toen we hierna NAC ontvingen (veelbe lovend de eerste wedstrijd tegen Fortuna- Sittardia met 51 gewonnen) en maar liefst met een 81 nederlaag naar huis terugstuurden, was voor velen de neder laag in Deventer nóg onbegrijpelijker. Want NAC speelde niet zo slecht. Leo Canjels zei na afloop: ,,Dit was super klasse van Europees niveau. Daar kunnen we niet tegenop." Ajax B is haar seizoen begonnen met overwinningen op PEC (zelfs 80) en Heracles, moest evenwel tegen Blauw-Wit het loodje leggen. Jammer. Hopelijk worden we ook dit seizoen wat uitvoeriger over de verrichtingen van onze „Reserves" in het clubblad op de hoogte gehouden. (Volgend AN. - Red.) De amateurs, gestart op 8 september jl. voor hun competitie, hadden eveneens de nodige oefen- en indelingswedstrijden. We zullen daaromtrent zeker weer op de hoogte worden gehouden door Wim Schoevaart. De Jeugdcommissie hield haar jaarlijkse „schouw", teneinde in de juniores-sectie 1968-1969 met zo sterk mogelijke elftal len de rood-witte kleuren op waardige wijze te doen verdedigen. Kortom, in het rijk van Koning Voetbal davert het thans van hoog tot laag. U zult met mij eens zijn dat daarbij de belangstelling niet alleen in Ajax-kringen, doch ik meen te mogen zeggen in heel Nederland uitgaat naar de eerste ont moetingen van ons elftal in de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen tegen FC Nürnberg. Men kan er zonder meer van overtuigd zijn dat het althans zo op papier voor beide partijen een zware opgave is. Laten we hopen klasse-voetbal, de Cup waardig, te mogen aanschouwen. In ieder geval wens ik onze jongens heel veel succes toe, hen daarbij de verzeke ring gevende dat het aan medeleven als mede aanmoedigingen van ons allen en de vele tienduizenden zeker niet zal ontbre ken. Mag ik tenslotte u, spelers, leiders, trai ners, commissieleden e.a„ allen die zich voor dit nieuwe seizoen weer op een of andere wijze voor Ajax inzetten, hetzij binnen de krijtlijnen alsook daarbuiten, mijn beste wensen doen toekomen voor het bereiken van die resultaten, waarnaar we steeds moesten streven, nl. de beste! Voor onze club. Voor AJAX. J. VAN PRAAG Geboren op 1 augustus 1968 Nicole dochter van Janna en Adrie van Eijden. (Hartelijke gelukwensen) Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 7