van de voorzitter Wanneer dit clubblad u onder het oog komt, is de vaderlandse competitie wat de eredivisie betreft reeds een paar weken oud en zijn ook de amateurs zij het nog maar net eveneens van start gegaan. Een uitgebreid oefenprogramma in binnen- en buitenland ligt alweer ver achter ons; de eerste wedstrijd voor de Europa Cup staat voor de deur. De tijd gaat snel Dat bij Ajax de vakantietijd hoe vreemd dat misschien ook mag klinken werkzaam geweest is, heeft u inmiddels kunnen constateren. Het hoofdveld is om rasterd, alle tribunes zijn in vakken ver- zelfs van een bestuurszaal en daar heeft hij eigenlijk wel gelijk in.) Behalve de praktische mogelijkheid door verstelbare wanden er drie vergaderruimten van te maken, zodat ook b.v. de jeugd- en elf- tallencommissies met het bestuur gelijk tijdig en derhalve niet hinderlijk voor elkaar aanwezig kunnen zijn, is het vooral het nieuwe en zeer geslaagde aan zien, dat zoveel bewondering oogst. Daar bij moet ik, mede namens de andere be stuursleden grote erkentelijkheid uitspre ken jegens de heer M. Caransa, die de in richting van de bestuurskamer voor zijn rekening nam, alsmede de heer W. F. v. d. Meijden, die een groot aandeel had in de mogelijkheid, de bestuursruimte van deeld, de parkeerruimte is in niet geringe mate vergroot, de ingang voor auto's is verplaatst naar de stadszijde, zodat wa gens zonder hinder voor het lopend pu bliek kunnen binnenrijden. Verder is het restaurant dermate verbouwd en uitge breid, dat het een lust is daar te verblij ven; iedereen kan er van 's morgens 10.00 uur af lunchen en dineren, er zijn prach tige toiletten, telefooncellen etc. etc., kortom wij zijn thans eindelijk in staat het publiek die „service" te geven, waar het in onze moderne tijd recht op heeft. Om ten aanzien van de verbouwing nog een punt aan te roeren, dat in specifiek clubverband ligt: de nieuwe bestuurska mer. (Redacteur Middendorp spreekt een fraaie betimmering te kunnen voor zien. En nu toch de naam: v. d. Meijden valt, woorden van bewondering mogen hier ze ker niet ontbreken voor de wijze, waarop de firma F. J. v. d. Meijden onder de be kwame en vooral ook bezielende leiding van „Ome Jan" Camphuijzen in ruim 10 weken de verbouwing voltooide. Zoals in siders mij verzekerden, een prestatie zon der weerga! Vanzelfsprekend betrek ik ook gaarne good-old Daan Roodenburgh alsmede Ni co Klok in onze hulde. Tot slot nog enige woorden, gewijd aan de officiële opening. Op de druk bezochte receptie werden vriendelijke woorden gesproken, bewon dering geuit en fraaie cadeaux aangebo den, o.a. door de KNVB, KNVB afd. Am sterdam, de heren Asbeek Brusse, W. H. Meijer, W. Meester, D. Blankert, C. De gen, J. H. Boyenk, Ph. Bonewit alsmede door Bram Janssen en Tante Leen (Ho pelijk heb ik niemand vergeten.) In ieder geval u allen die op deze voor Ajax we derom grote dag blijk van belangstelling gaf ook de deelnemers in de waarlijk grootse bloemenhulde hartelijk, heel hartelijk dank voor alles. Aan de heer Jan Ferron, die als pachter van ons restaurant zal optreden en waarmede de zaak in beslist goede han den is wens ik gaarne alle succes toe. Het feit, dat honderden lieden clandestien onze wedstrijden bezochten, heeft, be halve het ontstaan van onze zeer gewaar deerde controle-commissie, het bestuur voor het nieuwe seizoen tevens doen be sluiten, bij elke ingang naar de tribunes toerniquets te plaatsen. Bij de wedstrijd AjaxAtletico Madrid heeft deze maat regel zijn nut reeds bewezen. Het is daarom bedroevend te moeten con stateren, dat het juist vaak onze eigen werkende- en/of ondersteunende leden zijn, die deze organisatie trachten te ver storen. De één wil iemand uit een ander vak in het zijne geplaatst zien, de ander tracht zijn dame zonder dameskaart binnen te smokkelen, enz. enz. Suppoosten de goeden niet te na ge sproken zien hun extra fooien te niet gedaan (daar het hen nu niet meer mo gelijk is b.v. een bezoeker met een staan plaats op de overdekte tribune toegang te verlenen) en blijken in staat tot daden van sabotage. De haren rijzen je als bestuurder te ber ge, als in een brief van de makers der tourniquets, de firma Hek- en Rasterwerk onderneming te Lisse, o.m. het volgende voorkomt: „Alleen verzoeken wij u de suppoosten er op te wijzen dat zij op de juiste wijze de tourniques dienen te hanteren, daar door ons is gezien dat er suppoosten waren die op het voetpedaal tegels had den liggen, en die het aanbrengen en weer af halen van de tourniques wel op een zeer bedenkelijke wijze stonden uit te voeren. Tevens verzoeken wij u de suppoosten van vak K ter verantwoording te roepen, daar deze toen de wedstrijd afgelopen was hun tourniquets op ergerlijke wijze stonden te verontwrichten en zelfs met Waar 18 september 1968 het Stadion van NÜRNBERG 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 6